Pasaulyje

2015.10.13 12:32

JAV nuosaikiems sukilėliams Sirijoje išmetė 50 tonų amunicijos

ELTA 2015.10.13 12:32

Kovoje su „Islamo valstybės“ (IS) džihadistais Jungtinės Valstijos stiprina pagalbą sukilėliams. Paskelbta, kad sekmadienį amerikiečių lėktuvai nuosaikiems sukilėliams Šiaurės Sirijoje išmetė didelį kiekį amunicijos.  

Tai dalis strategijos, kuri buvo pristatyta praėjusią savaitę, sakė JAV kariuomenės atstovas. Tikslas esą yra sustiprinti nuosaikius sukilėlius, kovojančius su IS – ir prieš prezidento Basharo al-Assado pajėgas, praneša agentūra „Reuters“.

CNN duomenimis, sukilėlius pasiekė 50 tonų amunicijos, kuri buvo išmesta 112-oje palečių. Visos jos pateko į „draugiškų dalinių“ rankas, skelbia stotis, remdamasis JAV kariuomenės atstovu.

Sirijos kurdų liaudies gynimo daliniai YPG yra svarbiausias JAV partneris kovoje su IS. Pirmadienį YPG ir sirų-arabų sukilėliai įsteigė naują aljansą „Demokratinės Sirijos jėgos“. Taip tikimasi kovą su IS padaryti dar veiksmingesne.

Žmogaus teisių aktyvistai tuo tarpu aštriai sukritikavo YPG. „Amnesty International“ teigimu, YPG pajėgos šalies šiaurėje išvarė tūkstančius civilių ir sugriovė jų namus. Tai yra nusižengimas humanitarinei tarptautinei teisei ir karo nusikaltimas, antradienį pareiškė žmogaus teisių organizacija.

Organizacija rėmėsi pokalbiais su 37 Sirijos Hasakos ir Rakos provincijų gyventojais. Sukilėliai esą grasino pasitelkti JAV vadovaujamos koalicijos oro antskrydžius, jei gyventojai nepaliks namų. YPG atstovas kaltinimus atmetė.

JAV vadovaujamas aljansas jau kurį laiką rengia antskrydžius Sirijoje, kad paremtų nuosaikius sukilėlius. Rugsėjo pabaigoje į konfliktą įsitraukė ir Rusija.