Pasaulyje

2015.10.13 07:30

Bus paskelbta galutinė MH17 katastrofos ataskaita

Antradienį Olandijoje bus paskelbta galutinė techninė ataskaita apie Malaizijos avialinijų skrydžio MH17 katastrofą virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos Donbaso teritorijos 2014-ųjų vasarą.  

Tai techninis tyrimas ir jo tikslas –  duoti atsakymus tik į keturis konkrečius klausimus: dėl ko nukrito lėktuvas, kaip atsitiko, kad jis skrido virš karo zonos, kodėl per avariją žuvusiųjų olandų artimieji turėjo laukti dvi dienas, kol buvo patvirtintas aukų sąrašas ir kaip žuvo visi 298 Boingo keleiviai bei įgulos nariai. Pagrindinė šios katastrofos versija – lėktuvą per klaidą numušė į Donbasą pasiųstas ir raketomis „Buk“ ginkluotas priešlėktuvinis kompleksas, bet Rusija iki šiol tai griežtai neigia.

„Neabejoju, kad lėktuvą numušė raketinė sistema. Neabejoju, kad lėktuvas buvo numuštas raketa paleista iš sukilėlių kontroliuojamos teritorijos. Esu įsitikinęs, kad raketinė sistema atvežta iš Rusijos federacijos su kvalifikuota komanda – greičiausiai su gerai apmokytais karininkais“, – situaciją komentavo buvęs Ukrainos atstovas MH17 avarijos tyrimo grupėje Vasyl Vovk.

V. Vovk taip pat priduria, kad netiki, jog jau bus galima padaryti teisingas išvadas ir užbaigti tyrimą.  „Abejoju, kad šias išvadas pamatysime spalio 13-osios ataskaitoje. Drįsčiau taip pasakyti. O jei taip bus, abejoju, kad išvados bus vienareikšmės ar galutinės“, – teigia Ukrainos atstovas.