Pasaulyje

2020.04.16 10:24

Ukraina ir Rusijos remiami separatistai apsikeitė kaliniais

atnaujinta 17.18
LRT.lt, BNS2020.04.16 10:24

Rytų Ukrainoje įvyko Kijevo apsikeitimas kaliniais su Rusijos vadovaujamais ir remiamais separatistais, ketvirtadienį pranešė Ukrainos prezidentūra.

Per pirmąjį kalinių apsikeitimą šiais metais Kijevas susigrąžino 20 belaisvių, rašo „Hromadske“. Savo ruožtu Rusijos remiamiems separatistams buvo perduoda 14 asmenų.

Apsikeitimas vyko netoli Donecko srities miesto Horlivkos.

Ten dirba Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai, bendro ugnies nutraukimo režimo kontrolės ir koordinacijos centro darbuotojai ir niekieno nepripažintos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) ombudsmeno institucijos atstovai, rašo BNS.

Ukrainos Prezidento kanceliarija nurodė, kad dar vienas belaisvių mainų etapas vyko „visi į visus“ principu.

Trečiadienį Ukrainos ombudsmenė Liudmyla Denisova nurodė, kad dėl naujojo koronaviruso pavojaus visi asmenys, kuriuos ketinama perduoti Kijevui, turės laikytis privalomo karantino.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pasveikino įvykdytą apsikeitimą belaisviais, ragindama ir toliau mažinti įtampą karo draskomame Donbase.

„Šiandien įvykęs abipusis sulaikytųjų paleidimas ir apsikeitimas jais yra svarbus žingsnis, atliktas prieš stačiatikių Velykas. Šalys demonstravo politinę valią ir atliko humanitarinius veiksmus. Šios dienos ilgai laukė tiek sulaikytieji, tiek jų artimieji bei draugai“, – pareiškė ESBO šiuo metu pirmininkaujantis Albanijos premjeras Edi Rama.

Tai jau trečias kartas, kai belaisviais apsikeista po Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pirmojo susitikimo gruodžio 9 dieną Paryžiuje, per kurį buvo susitarta dėl priemonių karui deeskaluoti.

Per šį susitikimą, kuriame taip pat dalyvavo Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai, buvo susitarta iki 2020 metų kovo Rytų Ukrainoje paskelbti visiškas paliaubas ir tęsti pajėgų atitraukimą nuo konflikto šalių sąlyčio linijos.

Šios keturšalės derybos buvo pirmas toks viršūnių susitikimas per pastaruosius trejus metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt