Pasaulyje

2020.04.15 17:59

Kojala apie Trumpo sprendimą įšaldyti PSO finansavimą: tai didžiulis smūgis organizacijai

Trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė dėl koronaviruso krizės „blogo valdymo“ įšaldyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) finansavimą.

LRT TELEVIZIJAI Rytų Europos studijų centro (RESC) vadovas Linas Kojala nurodė, kad toks finansavimo praradimas gali stipriai paveikti organizacijos veiklą.

D. Trumpas nėra vienintelis valstybės vadovas kritikuojantis PSO veiklą. Tačiau L. Kojala atkreipia dėmesį, kad būtent JAV skiria daugiausiai lėšų organizacijos veiklai.

„Tas svoris, kurį turi Donaldo Trumpo žodžiai ir Jungtinių Amerikos Valstijų veiksmai, yra labai ryškus“, – aiškina politologas.

L. Kojala nurodo, kad toks PSO finansavimo sustabdymas, kai JAV kaip narės mokėjimai sudaro penktadalį organizacijos biudžeto, be to mokami ir savarankiški mokėjimai, bus skaudus organizacijai.

„Tai būtų didžiulis smūgis šiai organizacijai. Ypatingai tuo metu, kai visas pasaulis tikisi didesnio bendradarbiavimo“, – teigia L. Kojala.

Politologo nuomone, koronaviruso pandemija bus proga persvarstyti tam tikras PSO reformas.

„Lygiai tiek pat kiek džiaugiamasi, kad Pasaulio sveikatos organizacija padeda koordinuoti veiksmus, lygiai taip pat dažnai ir skundžiamasi, kad joje yra per daug biurokratijos, ji yra per maža, silpna, kad galėtų padėti pasauliui efektyviai spręsti tokias problemas“, – nurodo L. Kojala.