Pasaulyje

2020.04.15 16:01

Pompeo: PSO per koronaviruso pandemiją neatliko savo tiesioginių pareigų

BNS2020.04.15 16:01

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo trečiadienį pareiškė, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kilus COVID-19 pandemijai neatliko savo tiesioginės pareigos – laiku teikti pasauliui medicininę informaciją.

Tokį pareiškimą jis padarė JAV prezidentui Donaldui Trumpui nurodžius dėl koronaviruso krizės „prasto valdymo“ įšaldyti finansavimą PSO.

„Mums būtinas skaidrumas, taip pat kad Pasaulio sveikatos organizacija atliktų savo darbą ir pagrindinę funkciją – užtikrinti, kad pasaulis gautų tikslią, savalaikę, veiksmingą, realią informaciją apie tai, kas vyksta visuomenės sveikatos apsaugos erdvėje. Ir šiuo atveju ji to nepadarė“, – televizijai „Fox News“ sakė M. Pompeo.

Jis priminė, kad PSO ilgą laiką atsisakinėjo paskelbti naujojo koronaviruso protrūkį pandemija, nes tai esą buvo neparanku Kinijai, kur atsirado šis užkratas.

„Mums reikalinga sveikatos apsaugos organizacija, kuri duotų gerų rezultatų visam pasauliui, o ne dangstytų vieną valstybę. Mums reikia tikslios ir skaidrios informacijos“, – pabrėžė amerikiečių diplomatijos vadovas.

Baltųjų rūmų patarėjas prekybos klausimais Peteris Navarro taip pat gynė D. Trumpo žingsnį.

„Pasaulio sveikatos organizacija yra vienintelė nesėkmė šios epidemijos metu. Ji iš esmės slėpė informaciją nuo visuomenės ir dar ilgai negalėjo paskelbti apie pandemiją, kai kiti pagrįstai taip pasielgė. Jos rankos suteptos krauju“, – „Fox News“ pareiškė P. Navarro.

„Manau, kad prezidentas Trumpas yra visiškai teisus [reikalauti] atlikti išsamų tyrimą, kodėl taip nutiko ir koks buvo Kinijos vaidmuo šiame procese“, – pridūrė jis.

Kalbėdamas apie COVID-19 pandemijos poveikį JAV ir Kinijos santykiams, Baltųjų rūmų patarėjas pažymėjo: „Turime išsiaiškinti, iš kur atsirado [virusas]. Turime suprasti, kodėl Kinija mums apie tai nepasakojo šešias savaites, per kurias praradome brangų laiką.“

Tuo metu JAV senatorius Rickas Scottas, kuriam buvo pavesta vadovauti Senato tyrimui dėl pandemijos priežasčių, parašė tviteryje tokią žinutę: „Malonu, kad Donaldas Trumpas nutraukė finansavimą PSO. Turime ištirti jos vaidmenį padedant komunistinei Kinijai meluoti apie koronavirusą prieš išleisdami dar daugiau mokesčių mokėtojų pinigų. Tai buvo teisingas žingsnis ir nekantriai laukiu išsamaus Kongreso tyrimo dėl PSO.“

D. Trumpas anksčiau pareiškė, kad jo administracija laikinai nebefinansuos Pasaulio sveikatos organizacijos, kol Vašingtonas nagrinėja šios institucijos reakciją į pandemiją.

„Realybė yra ta, kad PSO nesugebėjo tinkamai gauti informacijos [apie COVID-19] ir laiku bei skaidriai ja pasidalyti“, – žurnalistams sakė amerikiečių prezidentas.

Taip pat skaitykite