Pasaulyje

2020.04.15 15:35

Naujosios Zelandijos ministrai dėl pandemijos solidarizuodamiesi mažinasi algas

BNS2020.04.15 15:35

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern trečiadienį pareiškė, kad jos Vyriausybė nusprendė 20 procentų susimažinti savo darbo užmokestį už artimiausią pusmetį, demonstruodama solidarumą su šalies gyventojais, patyrusiais finansinių nuostolių dėl koronaviruso pandemijos.

„Šiandien mes su Vyriausybės ministrais susimažinome mūsų atlyginimus 20 procentų artimiausių šešių mėnesių laikotarpiui “, – sakė premjerė per spaudos konferenciją.

Ji pabrėžė, kad Naujojoje Zelandijoje daugelis neteko darbo, kai kurių darbo užmokestis gerokai sumažėjo.

Be to J. Ardern nurodė, kad didžiausią atlyginimą gaunantys pareigūnai artimiausiu metu neteks premijų. Tačiau šios priemonės nepalies tokių valstybinių įstaigų darbuotojų kaip medikai.

„Daugelis valstybinių įstaigų darbuotojų – tai gyvybiškai svarbia veikla užsiimantys darbuotojai, tokie kaip medicinos slaugytojos, policininkai, sveikatos apsaugos srities specialistai“ – pridūrė ji.

Anksčiau J. Ardern sakė, kad sprendimą dėl griežtų karantino priemonių pratęsimo arba švelninimo priims balandžio 20 dieną.

„Nors išaiškinamų atvejų skaičius gali būti nedidelis, tai dar nereiškia, kad mes nugalėjome šį virusą“, – kalbėjo premjerė.

„Mes suprantame būtinybę kuo greičiau paleisti mūsų ekonomiką“, – pridūrė ji.

Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyti 1078 susirgimo koronaviruso infekcija COVID-19 atvejai, devyni mirties atvejai, 728 žmonės pasveiko.