Pasaulyje

2015.10.12 16:37

V. Putinas: Rusijos užsienio politika yra taiki

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.12 16:37

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Maskvos politika yra taiki ir ji nesiekia svetimų teritorijų, o sovietinės respublikos nepriklausomybę gavo tik dėl Kremliaus geros valios. Interviu valstybinei televizijai Vladimiras Putinas pakartojo, kad operacijos Sirijoje tikslas – sustiprinti jos režimą, kad šis įveiktų islamistus pats.  

Tuo tarpu Jungtinių Valstijų vadovas, duodamas interviu televizijai CBS, atmetė teiginius, kad Putino ryžtingumas užklupo Baltuosius rūmus netikėtai.

„Rusijos užsienio politika – visiškai neperdedant, yra taiki. Pažvelgus į pasaulio politinį žemėlapį, kaip jame atrodo Rusija, tampa akivaizdu, kad mums nereikia nei svetimų teritorijų, nei kokių nors svetimų gamtos turtų. Mums visko pakanka, mums nereikia su kuo nors kariauti ar veltis į konfliktus. Dar daugiau, 90-aisiais Rusija tapo buvusios Sovietų Sąjungos respublikų išsiskyrimo iniciatore. Tai mes parodėme gerą valią ir suteikėme nepriklausomybę visoms buvusioms SSRS respublikoms. Juk tai įvyko ne per pilietinį karą ar panašius konfliktus, tai buvo bendras sprendimas, kurio pagrindas buvo pačios Rusijos sprendimas. Todėl neturime jokio noro atkurti imperiją, atstatyti Sovietų Sąjungą. Tačiau turime ginti Rusijos nepriklausomybę ir suverenumą“, – dėstė Rusijos prezidentas V. Putinas.

„Jei manote, kad savo šalies ekonomikos sugriovimas, būtinybė siųsti pajėgas paremti vienintelį sąjungininką yra lyderystė, tai manasis lyderystės apibrėžimas kitoks“, – sako Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama.

„Ponas Putinas dabar skiria savo karius, savo pajėgas vien tam, kad ant plauko išsaugotų vienintelį sąjungininką. Mes turime 60-ies šalių koaliciją, kuri nesiima staigiai prisitaikyti prie Rusijos strategijos. Priešingai, ji sako, kad toji strategija neveiks“, – teigė B. Obama CBS kanalo laidoje „60 minučių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.