Pasaulyje

2020.04.15 14:42

Uždaryti zoologijos sodai svarsto blogiausius scenarijus: kai kuriuos gyvūnus gali tekti sumaitinti kitiems

LRT.lt2020.04.15 14:42

Koronaviruso pandemijos pasekmių neišvengė ir zoologijos sodai. Nors per Velykų atostogas dažniausiai parkai būna sausakimši, šiemet jie prašo finansinės pagalbos, skelbia BBC.

Šiaurės Vokietijos zoologijos sodo direktorius netgi pripažino, kad kai kuriuos gyvūnus gali tekti sumaitinti kitiems, jei zoologijos sodas nori išgyventi.

„Mes sudarėme gyvūnų sąrašą, kuriuos pirmiausia turėsime paskersti“, – „Die Welt“ pasakojo Neumunsterio zoologijos sodo atstovė Verena Kaspari.

V. Kaspari aiškino, kad kai kuriu gyvūnų paskerdimas, kad kiti galėtų gyventi, yra paskutinė priemonė, kuri yra labai nemaloni. Tačiau net ir tai neišspręstų finansinių problemų. Anot jos, pavyzdžiui, ruoniams ir pingvinams reikia didelių kiekių šviežios žuvies kasdien.

„Prireikus, teks naikinti gyvūnus, o ne leisti jiems badauti. Blogiausiu atveju kai kuriuos gyvūnus turėtume sušerti kitiems“, – sako ji.

V. Kaspari zoologijos sodas priklauso asociacijai, kuriai netaikoma valstybės pagalba mažoms įmonėms. Ji skaičiuoja, kad šį pavasarį zoologijos sodo prarastos pajamos sieks apie 175 tūkst. eurų. Todėl be tiesioginių prašymų paaukoti, Vokietijos zoologijos sodai kartu prašo 100 mln. eurų valstybės pagalbos, praneša DPA.

Gyvūnams trūksta žmonių dėmesio

Berlyno zoologijos sode apsigyveno pandos jaunikliai dvyniai, tačiau jų gerbėjai gali juos stebėti tik internetu. Zoologijos sodo atstovė Philline Hachmeister naujienų agentūrai DPA sakė, kad „pandos dvyniai yra labai mieli“.

„Pagalvojome, kad lankytojai turėtų juos stebėti gyvos transliacijos metu internete. Nenorime, kad pandos mažyliai užaugtų iki to laiko, kai pagaliau atsidarysime“, – teigia ji.

Kai kurie zoologijos sodų savininkai pasakoja, kad krizė tam tikriems gyvūnams kainuoja emociškai, nes jie pasigenda dėmesio, kurio paprastai sulaukia iš visuomenės.

P. Hachmeister sakė, kad „beždžionės ypač mėgsta stebėti žmones“. Ji teigė, kad ruoniai ir papūgos taip pat susižavi savo lankytojais, o „dabar jiems tikrai gana nuobodu“.

Praėjusią savaitę Maskvos zoologijos sodas taip pat teigė, kad dviem pandoms „kažko trūksta“: „Jie pradėjo daug aktyviau bendrauti su kiekvienu žmogumi, kuris eina pro aptvarą.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt