Pasaulyje

2020.04.15 13:25

Dėl COVID-19 Maskvoje įvedus naują tvarką – sumaištis gatvėse ir stotyse

atnaujinta 13.45
BNS2020.04.15 13:25

Rusijos socialinių tinklų vartotojai ir žiniasklaida pranešė, kad trečiadienio rytą prie metro stočių nusidriekė eilės, o į Maskvą vedančiuose greitkeliuose kilo transporto spūsčių, įsigaliojus naujai leidimų tikrinimo tvarkai, kuria siekiama per koronaviruso protrūkį kontroliuoti žmonių judėjimą sostinėje.

Pranešama, kad policininkai rankiniu būdu tikrina kiekvieno į Maskvą įvažiuojančio ar metro stotį užeinančio žmogaus asmens tapatybės dokumentus ir leidimus, todėl nusidriekė ilgos eilės.

Nauja kontrolės tvarka Maskvoje įsigaliojo trečiadienį, Rusijoje toliau eksponentiškai augant koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiui.

Šalyje užsikrėtusiųjų skaičius padvigubėja kas penkias dienas. Trečiadienį Rusijos pareigūnai pranešė apie 3 388 naujus COVID-19 atvejus. Nuo epidemijos pradžios šalyje nustatyti iš viso 24 490 šios ligos atvejų. Maskvoje COVID-19 diagnozuota 14 776 žmonėms.

Kiek vėliau Maskva pažadėjo peržiūrėti naują elektroninių leidimų sistemą, skirtą valdyti mieste įvestą karantinavimo režimą.

Socialiniuose tinkluose pasirodžius pranešimams apie metropoliteno stotyse besiformuojančias minias, Maskvos meras Sergejus Sobianinas tviteryje pripažino, kad „metro nusidriekė eilės“.

Jis pareiškė paprašęs institucijų, atsakingų už leidimų tikrinimą, „dirbti taip, kad tolesni patikrinimai nesukeltų gausių žmonių minių“.

Savo antroje tviterio žinutėje jis pažymėjo, kad minios jau išsivaikščiojo, pridurdamas, jog sostinės valdžia planuoja vykdyti „automatinę“ kontrolę.

„Pagalvosime, kaip tai padaryti“, – parašė S. Sobianinas.

LRT.lt negali patvirtinti „Twitter“ nuotraukų autentiškumo.

Naujienų agentūra TASS pranešė, kad spūstys kilo dėl leidimus tikrinančių policininkų stokos.

Pasak vietos valdžios, nuo pirmadienio buvo išduoti mažiausiai 3,2 mln. leidimų.

Rusijos sostinėje karantino režimas galioja nuo kovo pabaigos. Gyventojams draudžiama išeiti iš namų, išskyrus atvejus, kai einama nusipirkti maisto produktų ar vaistų, pavedžioti augintinių ar vykstama dirbti į įstaigas, kurių veikla gyvybiškai būtina.

Maskviečiams, norintiems kažkur vykti automobiliu ar viešuoju transportu, pirmiausia reikia internetu pateikti prašymą išduoti skaitmeninį leidimą, kuriame būtų nurodytas kelionės tikslas ir vieta.

Leidimų sistema netaikoma tokiems asmenims, kaip ginkluotų tarnybų nariai, savivaldybės pareigūnai ir žurnalistai.

Darbo leidimai galios iki balandžio 30 dienos, o leidimai nuvykti pas gydytoją ar kitur yra vienkartiniai.

Prireikus, skaitmeninių leidimų sistema gali būti išplėsta, kad būtų galima stebėti net savo mikrorajonuose vaikščiojančius pėsčiuosius, pareiškė valdžios atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt