Naujienų srautas

Pasaulyje2015.10.12 11:58

A. Merkel gina savo kursą dėl pabėgėlių

ELTA 2015.10.12 11:58

Vokietijos kanclerė Angela Merkel gina savo veiksmus pabėgėlių krizės akivaizdoje. Labai žmogiška, kad mūsų šalis ištiesia ranką pabėgėliams, kaip ir kiekvienam kitam žmogui, pareiškė ji interviu laikraščiui „Bild“.

Jos uždavinys yra ne „skleisti nerimą“, o „siekti, kad problemos būtų išspręstos ir taip sumažėtų rūpesčių“, kalbėjo kanclerė. Nepaisant kritikos jos atžvilgiu, A. Merkel teigia esanti „tvirtai įsitikinusi“, kad jos partija ją ir toliau remia.

Savaitgalį paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad 48 proc. vokiečių netinkama laiko A. Merkel poziciją pabėgėlių krizėje. Paramą jai reiškia 39 proc. respondentų. Apie tai paklausta, ji atsakė, kad apklausų rezultatai nėra jos „kriterijus“.

Nepaisant to, kad dauguma prieglobsčio prašytojų yra musulmonai, A. Merkel nemano, kad islamas kelia grėsmę Vokietijoje.

„To niekas neturėtų bijoti“, – pabrėžė ji. Atvykėliams esą paaiškinama, kad čia galioja įstatymai ir sambūvio taisyklės, kurių būtina paisyti. Tik taip Vokietija jiems gali tapti saugia vieta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi