Pasaulyje

2020.04.15 07:38

Naujausia informacija. Pasaulyje užsikrėtimo atvejų skaičius perkopė 2 milijonus

Italijos URM vadovas vakciną tikisi turėti iki rudens
BNS, ELTA, LRT.lt2020.04.15 07:38

Visame pasaulyje oficialiai užregistruota daugiau nei du milijonai naujojo koronaviruso atvejų, pusė jų – Europoje, rodo pavakarę paskelbti Johnso Hopkinso universiteto duomenys.

Europa yra labiausiai nukentėjęs žemynas, kur užfiksuoti 1 010 858 atvejai ir 85 271 mirtis. JAV, kuriose virusas plinta sparčiausiai, užregistruota 609 696 atvejų ir 26 059 mirties atvejai.

Atnaujinta 22.40

Trečdalis Prancūzijos lėktuvnešio įgulos narių užsikrėtė koronavirusu

Daugiau nei trečdalio prancūzų lėktuvnešio „Charles de Gaulle“ įgulos narių testai dėl COVID-19 ligos rezultatai – teigiami, trečiadienį vakare pranešė Prancūzijos BFMTV televizija, remdamasi Gynybos ministerija.

„Teigiami COVID-19 testai buvo 668 iš 1767 „Charles de Gaulle“ įgulos narių“, – Prancūzijos gynybos ministerijos ataskaitos ištrauką skelbia BFMTV .

Televizijos duomeninis, 31 „Charles de Gaulle“ įgulos narys hospitalizuotas ligoninėje Tulone, iš jų vienas – intensyviosios terapijos skyriuje.

Prieš savaitę Prancūzijos gynybos ministerija pranešė, kad šio lėktuvnešio misija Atlanto vandenyne baigsis anksčiau, nes kai kuriems iš įgulos narių pasireiškė viruso simptomai.

Atnaujinta 22.07

Italijos URM vadovas: vakciną nuo koronaviruso turėsime iki rudens

Italijos užsienio reikalų ministras Luigi Di Mayo trečiadienį pareiškė, jog vakciną nuo koronaviruso šalis tikisi turės iki šių metų rudens.

„Italijos kompanija iš šalies sostinės regiono vakciną nuo koronaviruso pradės bandyti balandžio pabaigoje. Jos tikslas – paruošti vakciną iki rugsėjo. Mes didžiuojamės savo mokslininkais ir bandytojais“, – pabrėžė Italijos diplomatijos vadovas, kurį cituoja šalies naujienų agentūra ANSA.

Atnaujinta 21.06

TVF: koronaviruso pandemija gali išprovokuoti visuomenės neramumus

Įtempta padėtis ekonomikoje dėl pasaulį krečiančios koronaviruso pandemijos gali išprovokuoti protestus, trečiadienį perspėjo Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir paragino vyriausybes imtis prevencinių priemonių.

TVF pažymėjo, kad „kai kurios šalys išlieka pažeidžiamos naujų protestų, ypač jeigu politiniai veiksmai COVID-19 krizei mažinti būtų laikomi nepakankamais arba nesąžiningais palankiais stambiajam verslui, o ne žmonėms“.

Atnaujinta 20.00

Italijoje per parą mirė 587 koronavirusu užsikrėtę pacientai

Italijoje per pastarąją parą nustatyti 2 667 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, mirė 578 pacientai, o dar 962 pasveiko, trečiadienį pranešė Civilinės saugos tarnyba.

Pranešime sakoma, kad nuo epidemijos pradžios šalyje nustatyti 165 155 koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, mirė daugiau kaip 21,6 tūkst. pacientų.

Vis dėlto, palyginus su ankstesnę dieną skelbtais rodikliais, galima daryti išvadą, kad mirtinų COVID-19 atvejų šalyje mažėja, nurodė specialistai.

Atnaujinta 19.33

„Google“ steigia pagalbos žurnalistams fondą

Technologijų milžinė „Google“ trečiadienį paskelbė įkursianti nepaprastosios padėties fondą, kad padėtų vietos naujienų agentūroms tęsti savo veiklą, nepaisant kilusios koronaviruso pandemijos.

Nors konkrečių skaičių interneto milžinė nenurodė, pranešime sakoma, kad jos siūlomos dotacijos sieks „mažiausiai nuo tūkstančių dolerių“ už smulkiausias operacijas „iki dešimčių tūkstančių dolerių didesnėms naujienų tarnyboms“.

Šiuo metu žiniasklaida susiduria su dideliais sunkumais, kylančiais iš pasaulinės jos vartotojų izoliacijos, bendro ekonomikos nuosmukio ir sumažėjusių pajamų iš reklamos, nuo kurių priklauso daugelis leidinių.

„Manome, kad svarbu daryti, ką galime, kad palengvintume naujienų tarnybų finansinę naštą. Ieškosime ir kitų pagalbos būdų, apie kuriuos netrukus pranešime“, – savo pareiškime nurodė „Google“ viceprezidentas žiniasklaidos turiniui Richardas Gingrasas .

Atnaujinta 19.25

Virusas per 24 valandas Didžiojoje Britanijoje pražudė dar 761 žmogų

Didžiosios Britanijos ligoninėse per 24 valandas nuo Covid-19 mirė dar 761 žmogus. Palyginti su para anksčiau, augimas šiek tiek sulėtėjo, trečiadienį pranešė Sveikatos ministerija. Antradienį buvo pranešta apie

778 naujas viruso aukas. Iš viso šalyje infekcija jau pražudė 12 868 asmenis.

Tikrieji skaičiai gali būti dar didesni, nes britų tarnybos į statistiką neįtraukia senelių namuose nuo koronaviruso mirusių žmonių.
Trečiadienį pranešta apie 4 605 naujus infekcijos atvejus. Iš viso infekuotųjų šalyje yra 98 476.

Atnaujinta 18.42

Vokietija didelius renginius draus iki rugpjūčio pabaigos

Dideli renginiai, įskaitant futbolo rungtynes, Vokietijoje iš esmės bus draudžiami iki rugpjūčio 31 dienos. Dėl šio principinio draudimo trečiadienį telekonferencijoje susitarė žemių ministrai pirmininkai ir kanclerė Angela Merkel. Dėl konkretaus reglamentavimo, pavyzdžiui, renginių dydžio, spręs pačios žemės.

Susitarimas pasiektas ir dėl mokyklų. Pradedant gegužės 4 diena, darbą atnaujins baigiamosios klasės, klasės, kurių moksleiviai kitais metais laikys egzaminus ir aukštesniųjų klasių mokiniai.

Atnaujinta 16.20

TVF skubiai skiria Sakartvelui 200 mln. dolerių koronaviruso pandemijos smūgiui atremti

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) skiria Sakartvelui papildomai 200 mln. JAV dolerių koronaviruso pandemijos smūgiui šalies ekonomikai atremti, skelbiama oficialiame TVF tinklapyje.

Fondas pažymi, jog ši finansinė parama Sakartvelui bus pervesta nedelsiant, nelaukiant TVF vykdomosios tarybos formalaus pritarimo, kad būtų „patenkinti skubūs medicininiai, socialiniai bei ekonominiai poreikiai, skatinamas pasiruošimas ekonomikos gaivinimui“.

TVF taip pat nusprendė 2,55 karto iki maždaug 450 mln. JAV dolerių padidinti Sakartvelo finansavimą pagal išplėstinę Fondo priemonę (Extended Fund Facility, EFF), o TVF taryba tai turėtų patvirtinti gegužės pradžioje.

TVF vertinimais, Sakartvelo ekonomika dėl koronaviruso pandemijos krizės 2020 metais susitrauks 4 proc., o šiai šaliai, smarkiai priklausomai nuo turizmo, šiemet ir kitąmet prireiks apytikriai 1,6 mlrd. dolerių vertės išorinio finansavimo.

Atnaujinta 16.15

Merginos pasiilgęs australas tapo pirmuoju piliečiu, įkalintu už karantino pažeidimą

Vienas australas, kelis kartus slapta pažeidęs jam skirtą karantiną – kaip pranešama, kad aplankytų savo merginą – trečiadienį buvo mėnesiui pasiųstas už grotų ir tapo pirmuoju už tokį nusižengimą įkalintu šalies piliečiu.

35 metų Jonathanas Davidas anksčiau šį mėnesį buvo suimtas po to, kai atidarė avarinio išėjimo duris ir paspruko iš privalomo karantino viešbutyje Perte, rašoma Vakarų Australijos policijos pareiškime. Jis prisipažino Perto magistratų teismui, kad pirmąjį pažeidimą įvykdė, nes norėjo nusipirkti maisto, bet praėjus vos kelioms valandoms vėl pažeidė karantiną, nes pasiilgo savo merginos, pranešė televizija „Seven News“.

Pasak policijos, per avarinį išėjimą pabėgęs vyras kelis kartus sėkmingai išvengė viešbučio darbuotojų, tačiau buvo nufilmuotas stebėjimo kamerų. Pagal taisykles, kuriais siekiama sustabdyti viruso plitimą šalyje, kovo 28 dieną iš pietrytinės Viktorijos valstijos atvykęs J. Davidas turėjo būti izoliuotas 14 dienų.

Jeigu jis būtų buvęs pasilikęs savo viešbučio kambaryje, vyras būtų buvęs paleistas pirmadienį, tačiau dabar jam teks praleisti už grotų ištisą mėnesį, taip pat sumokėti didesnę nei 2 tūkst. Australijos dolerių (1 160 eurų) baudą.

Atnaujinta 15.44

Irane antrą parą iš eilės užfiksuota mažiau nei 100 mirčių

Iranas trečiadienį pranešė, kad šalyje antrą parą iš eilės buvo užfiksuota mažiau nei 100 mirčių nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19). Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Kianousho Jahanpouro teigimu, per pastarąsias 24 valandas Irane užregistruotos 94 naujos mirtys nuo COVID-19, o bendras mirčių skaičius siekia 4 777.

Atnaujinta 14.45

Suomija panaikino dėl COVID-19 įvestą sostinės „blokadą“

Suomijos ministrė pirmininkė trečiadienį atšaukė draudimą įvažiuoti ir išvažiuoti iš Helsinkio, bet perspėjo, kad koronaviruso epidemija „dar nėra suvaldyta“ ir kad tebegalios kiti judėjimo suvaržymai.

Kovo 28 dieną Vyriausybė uždarė kelius ir geležinkelius, vedančius į Ūsimos regioną, kuriame yra ir sostinė. Draudimas buvo taikomas visais, išskyrus būtiniausius atvejus, siekiant neleisti infekcijai išplisti į kitas šalies dalis.

Tačiau augantis užsikrėtimo atvejų skaičius už Helsinkio ribų reiškia, kad tokių suvaržymų nebeįmanoma pateisinti nepaprastosios padėties įstatymu, pareiškė premjerė Sanna Marin.

„Kai kuriuose regionuose [ligos] plitimo lygis yra didesnis nei Ūsimoje“, – per spaudos konferenciją sakė S. Marin.

Tačiau ji paragino gyventojus ir toliau vengti kelionių, pabrėždama, kad „dabar nėra tinkamas laikas važiuoti į vasarnamį“.

Kiti apribojimai, tokie kaip mokyklų uždarymas vyresnio amžiaus vaikams ir draudimas rinktis daugiau nei 10 žmonių grupėms, galios ir toliau, pažymėjo vyriausybės vadovė ir pridūrė, jog šalis tebėra „viruso malonėje“.

Atnaujinta 14.44

Baltarusijoje COVID-19 protrūkio aukų padaugėjo iki 36

Baltarusijoje per parą mirus trims koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms protrūkio aukų šalyje padaugėjo iki 36, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijs. Tuo metu bendras asmenų, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, skaičius išaugo iki 3 728, per parą nustačius dar 447 užsikrėtimo atvejus, sakoma ministerijos pranešime. Ministerija pridūrė, kad 68 pacientams reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Ankstesnę dieną jų buvo 57. Iki trečiadienio Baltarusijoje atlikta daugiau kaip 76 tūkst. testų COVID-19 nustatyti. Šį darbą dabar atlieka 24 laboratorijos.

Atnaujinta 14.07

Belgijoje per parą nustatyta rekordiškai daug užsikrėtimo koronavirusu atvejų – 2 454

Belgijoje pastarąją parą nustatyti 2 454 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Tai – absoliutus rekordas šaliai. Iki šiol didžiausias per 24 valandas užfiksuotų užsikrėtimo atvejų skaičius buvo lygus maždaug 1 800, o antradienį, balandžio 14-ąją, apskritai buvo išaiškinta tik 530 infekuotųjų. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tokį augimą galima paaiškinti tuo, kad atliekama daugiau testų dėl koronaviruso, ypač senelių namuose“, – pareiškė ministerijos atstovai.

Atnaujinta 13.07

Dėl koronaviruso Maskvoje įvesta nauja leidimų kontrolės tvarka sukėlė spūstis

Rusijos socialinių tinklų vartotojai ir žiniasklaida pranešė, kad trečiadienio rytą prie metro stočių nusidriekė eilės, o į Maskvą vedančiuose greitkeliuose kilo transporto spūsčių, įsigaliojus naujai leidimų tikrinimo tvarkai, kuria siekiama per koronaviruso protrūkį kontroliuoti žmonių judėjimą sostinėje.

Pranešama, kad policininkai rankiniu būdu tikrina kiekvieno į Maskvą įvažiuojančio ar metro stotį užeinančio žmogaus asmens tapatybės dokumentus ir leidimus, todėl nusidriekė ilgos eilės.

Atnaujinta 12.36

Ispanijoje užfiksuotos 523 naujos mirtys nuo koronaviruso

Ispanijoje per parą nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius vėl sumažėjo palyginti su ankstesne para; šalyje užfiksuotos 523 naujos mirtys nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19. Bendras mirčių skaičius siekia 18 579, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Patvirtintų užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius šalyje per parą išaugo daugiau kaip 5 000, nors pastarąsias šešias dienas naujų užsikrėtimo atvejų mažėjo. Šiuo metu Ispanijoje patvirtinta per 177 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Atnaujinta. 12.12

Vokietijos ekonomika jau patiria recesiją

Didžiausioje Europos ekonomikoje Vokietijoje kovą dėl koronaviruso pandemijos prasidėjo recesija, kuri turėtų trukti iki metų vidurio, skelbia Vokietijos ekonomikos ministerija. Vokietijos bendrasis vidaus produktas (BVP) traukiasi dėl „mažėjančios paklausos pasaulyje, tiekimo grandinių trikdžių, pasikeitusių vartotojų įpročių ir investuotojų neapibrėžtumo“, teigia ministerija.

Atnaujinta 12.11

Estijoje per parą nuo COVID-19 mirė trys žmonės

Estijoje per praėjusią parą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė trys žmonės, patvirtinti 29 nauji ligos atvejai. Per pastarąsias 24 val. šalyje atlikti 1 709 COVID-19 testai ir 29 iš jų (1,7 proc.) rezultatai buvo teigiami, trečiadienį paskelbė Sveikatos apsaugos departamentas. Iš viso šalyje iki šiol atlikti 33 967 testai, 1 400 iš jų (4,1 proc.) rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 11.53

Į Vokietiją grįžo jau 225 tūkst. užsienyje dėl koronaviruso įstrigusių piliečių

Berlynui pradėjus vykdyti repatriacijos kampaniją, apie 225 000 vokiečių, kurie buvo įstrigę užsienio šalyse dėl tarptautinių kelionių apribojimų, susijusių su koronaviruso pandemija, jau grįžo į tėvynę, skelbia Vokietijos užsienio reikalų ministerija.

Anot ministerijos, didžiausia tokia operacija Vokietijos istorijoje prasidėjo maždaug prieš keturias savaites ir turėtų būti baigta po kelių dienų. Ambasados ir toliau rūpinsis pavieniais atvejais, pridūrė pareigūnai. Pranešama, kad didžioji dalis užsienyje vis dar įstrigusių vokiečių yra Pietų Afrikoje, Argentinoje ir Peru.

Atnaujinta 11.52

Latvijos epidemiologai balandžio gale pateiks pasiūlymus dėl COVID-19 suvaržymų švelninimo

Latvijos epidemiologai po dviejų savaičių gali pateikti pasiūlymus, kaip švelninti dėl koronaviruso protrūkio įvestus suvaržymus, trečiadienį pareiškė ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

Televizijos TV3 laidoje „900 sekundžių“ premjeras sakė, jog epidemiologai mano, kad balandžio gale sergamumas COVID-19 gali išaugti. Visgi, nepaisant šių prognozių, epidemiogai gali parengti pasiūlymus dėl laipsniško suvaržymų švelninimo, sakė K. Karinis.

„Jei palygintume situaciją Latvijoje ir kitose Europos šalyse, Latvija yra labiausiai liberali, kalbant apie valstybės įvestus suvaržymus. Mums būtina didinti testavimo apimtis, siekiant kontroliuoti COVID-19 plitimą, taip pat suprasti, kokių žingsnių turime imtis epidemijai suvaldyti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Atnaujinta 11.25

Dviejų Brazilijos valstijų gubernatoriams nustatyta koronaviruso infekcija

Dviejų Brazilijos valstijų gubernatoriai, kritikavę prezidento Jairo Bolsonaroraginimus sušvelninti dėl koronaviruso protrūkio šalyje įvestus suvaržymus, antradienį pranešė, kad jiems diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19.

Rio de Žaneiro gubernatorius Wilsonas Witzelis ir šiaurinės Paros valstijos gubernatorius Helderas Barbalho socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė vaizdo įrašus, kuriuose informuoja apie jiems nustatytą COVID-19 diagnozę ir ragina žmones likti namuose.

Atnaujinta 11.24

COVID-19 pacientus priimti parengta Roterdamo arena, kurioje turėjo vykti „Eurovizija“

Nyderlandų arena, kurioje turėjo vykti „Eurovizijos“ dainų konkursas, nuo penktadienio taps laikina ligonine koronavirusinės infekcijos (COVID-19) pacientams. Roterdamo „Ahoy“ arenoje, kur turėjo susirinkti tūkstančiai muzikos gerbėjų, dabar stovi 88 lovos koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.Arenoje taip pat įrengta speciali patalpa COVID-19 sergantiems žmonėms, kuriems reikia gydymo, tačiau nereikia nuolatinės medikų priežiūros.

„Dalis žmonių nebegali gydytis namuose, jiems reikia gydytojų pagalbos. Jau greitai galėsime juos priimti čia, „Ahoy“ arenoje“, – sakė Roterdamo regiono visuomenės sveikatos tarnybos direktorė Saskia Baas.

Pasak jos, arenoje galės būti gydomi žmonės, kuriais negali tinkamai pasirūpinti slaugos namų darbuotojai. Nyderlandų institucijų pareigūnai praeitą mėnesį nusprendė paversti „Eurovizijos“ dainų konkursą turėjusią priimti „Ahoy“ areną į laikiną ligoninę.

„Buvome visiškai pasiruošę „Eurovizijai“, tada staigiai turėjome prisitaikyti prie krizės“, – teigė Roterdamo saugumo centro vadovas Arjenas Littooijas.

Atnaujinta 11.22

Čekijos Vyriausybė pristato karantino užbaigimo planą

Čekija planuoja palaipsniui panaikinti dėl koronaviruso įvestus apribojimus mažmeninei prekybai ir apgyvendinimo paslaugoms iki birželio 8 d. ir grįžti į įprastinę padėtį, sakė pramonės ir prekybos ministras Karelas Havličekas po antradienį vykusio Vyriausybės posėdžio.

Nuo pirmadienio rankdarbių verslams, savaitinėms turgavietėms ir automobilių pardavėjams buvo leista vėl vykdyti savo veiklą. Vėliau kas dvi savaites bus leista atsidaryti mažesnėms, o po to ir didesnėms mažmeninės prekybos parduotuvėms. Restoranai, viešbučiai ir dideli prekybos centrai yra paskutiniai, kuriems bus uždegta žalia šviesa vėl vykdyti savo veiklą.

Nuo antrosios birželio savaitės taip pat turėtų vykti teatro spektakliai ir kiti renginiai su ne daugiau kaip 50 dalyvių. Apribojimų naikinimo sąlyga yra ta, kad epidemiologinė padėtis ir toliau vystytųsi teigiamai, perspėjo sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas. Jis paragino ir toliau laikytis higienos ir atstumo taisyklių ir perspėjo, kad tai, ar bus galima sušvelninti priemones kaip planuota, priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Nurodymas būnant viešumoje užsidengti burną galioja neribotą laiką.

Atnaujinta 10.49

Japonijos įmonė sutuoktiniams siūlo apsigyventi butuose, kad būtų išvengta „koronaviruso skyrybų“

Atnaujinta 10.46

Vokietijoje pastarąją parą nuo koronaviruso pasveiko beveik dukart daugiau žmonių nei užsikrėtė

Vokietijoje per pastarąją parą koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo 2 486 ir siekė 127 584. Tai trečiadienį pranešė Roberto Kocho institutas.

Nuo COVID-19 pasveiko beveik du kartus daugiau žmonių – 4,5 tūkst. Iš viso pasveikusiųjų skaičius siekia 72,6 tūkst., o tai yra daugiau nei pusė visų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Pastarąją parą taip pat mirė 285 žmonės, iš viso koronaviruso aukų šalyje yra 2 354.

Atnaujinta 10.45

Latvijoje per parą išaiškinti devyni nauji COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą išaiškinti devyni nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, bendrą užsikrėtimo atvejų skaičių padidinę iki 666, trečiadienį pranešė Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Per pastarąsias 24 val. ėminius COVID-19 testams davė 878 žmonės, o bendrai nuo protrūkio pradžios – 29 896 žmonės. Ligoninėse šiuo metu gydomi 46 COVID-19 pacientai, trijų iš jų būklė sunki. Antradienio vakaro duomenimis, koronavirusas šalyje pareikalavo penkių gyvybių. Iš ligoninių jau išrašyti 44 šia liga persirgę pacientai.

Atnaujinta 10.11

Ukrainoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo iki 3 764

Pastarąją parą Ukrainoje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo 392 – iki 3 764. Tai trečiadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

„Ukrainoje užfiksuoti 3 764 koronaviruso Covid-19 sukeliamos ligos atvejai, 108 infekuotieji mirė, 143 pasveiko. Per parą nustatyti 392 nauji atvejai“, – sakoma pranešime.

Užsikrėtimo atvejų užfiksuota visuose šalies regionuose. Daugiausia infekuotųjų rasta Kijeve – 612, taip pat Černivcų srityje – 589.

Atnaujinta 09.54

Pasauliui grumiantis su koronavirusu, Pietų Korėjoje vyksta parlamento rinkimai

Plačiau skaitykite ČIA.

Atnaujinta 09.53

Luiziana dėl koronaviruso pirminius rinkimus nukelia į liepos 11 dieną

Luizianos gubernatorius Johnas Belas Edwardsas priėmė sprendimą dėl koronaviruso protrūkio prezidento rinkimų kampanijos pirminius rinkimus šioje valstijoje nukelti į liepos 11 dieną.

Luizianos vyriausiasis rinkimų pareigūnas paprašė įstatymų leidėjų išplėsti balsavimo paštu ir išankstinio balsavimo galimybes. Pirminiai rinkimai Luizianoje buvo planuoti balandžio 4 dieną, tačiau gubernatorius demokratas J. B. Edwardsas juos dukart atidėjo valstijos sekretoriaus respublikono Kyle`o Ardoino prašymu. Luiziana yra viena iš smarkiausiai koronaviruso protrūkio paveiktų JAV valstijų. Per praėjusį mėnesį pirminius rinkimus atidėjo daugiau kaip dešimt valstijų.

K. Ardoinas taip pat paprašė įstatymų leidėjų šiems rinkimams patvirtinti ekstremaliosios situacijos procedūras. Valstijos sekretorius nori, kad išankstinis balsavimas vyktų ne vieną, o dvi savaites, galimybę balsuoti paštu turėtų daugiau žmonių ir būtų pakeistos kai kurių balsavimo apylinkių vietos.

Atnaujinta 09.46

Norvegijoje užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo iki 6 678

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 110 ir išaugo iki 6 678. Tai trečiadienį pranešė šalies Visuomenės sveikatos institutas.

„Iš viso koronavirusu užsikrėtė 6 678 žmonės“, – sakoma pranešime. Pastarosiomis dienomis infekuotųjų skaičiaus prieaugis Norvegijoje yra stabilus ir kiekvieną parą sudaro apie šimtą. Šalyje nuo koronaviruso padarinių mirė 139 pacientai, ligoninėse gydomas 201 žmogus.

Pirmasis užsikrėtimo atvejis Norvegijoje buvo nustatytas vasario pabaigoje. Norvegijos vyriausybės sprendimu dėl koronaviruso plitimo į šalį neįleidžiami užsieniečiai, neturintys leidimo gyventi Norvegijoje, įvesta sienų kontrolė, o visiems grįžtantiems į šalį skiriamas dviejų savaičių karantinas. Uždaryti visi vaikų darželiai, mokyklos ir universitetai.

Atnaujinta 09.45

Danijoje pradedamos atidaryti mėnesį neveikusios mokyklos

Danijoje trečiadienį pradedamos atidaryti mėnesį dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 neveikusios mokyklos, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Danija yra pirmoji šalis Europoje, pradedanti atidaryti nuo kovo 12-osios neveikusius vaikų lopšelius, darželius ir pradines mokyklas.

Tačiau pamokos atnaujinamos tik maždaug pusėje šalies savivaldybių ir maždaug 35 proc. Kopenhagos įstaigų. Kitos savivaldybės ir įstaigos paprašė daugiau laiko, kad galėtų prisitaikyti prie vis dar galiojančių sveikatos apsaugos protokolų.

Atnaujinta 07.38

Čilė suteiks malonę 1 300 kalinių, kuriems kyla didelė rizika užsikrėsti koronavirusu

Čilės Konstituciniam Teismui antradienį patvirtinus konservatyvaus prezidento Sebastiano Pineros Vyriausybės specialų įstatymą, šalyje bus suteikta malonė apie 1 300 kalinių, kuriems kyla didelė rizika užsikrėsti koronavirusu.

Įstatymas paveiks vyresnius kaip 75 metų kalinius, vaikų iki dvejų metų motinas ir nėščiąsias – šie asmenys likusią bausmę galės atlikti namuose.

Minimas teisės aktas negalios kaliniams, nuteistiems už nusikaltimus žmoniškumui, nužudymą, žmonių grobimą, prekybą narkotikais ir smurtą šeimoje.

Tokiu sprendimu siekiama palengvinti naštą maždaug 42 000 kalinių talpinantiems kalėjimams, kurie, pasak Aukščiausiojo Teismo pranešimo, yra „laiko bomba“.

Tarp jų yra beveik šimtas žmonių, nuteistų už žmogaus teisių pažeidimus Čilės karinės diktatūros laikais 1973–1990 metais.

Tie žmonės atlieka bausmes – už pagrobimą, kankinimą ir žmogžudystes – specialiajame Punta Peuko kalėjime Santjago pakraštyje.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.