Pasaulyje

2020.04.14 15:31

Italijos žiniasklaida: rusai siūlo italams pinigų, kad šie nusifilmuotų dėkodami Putinui

LRT.lt 2020.04.14 15:31

Italijos dienraštis „La Repubblica“ sekmadienį pranešė, kad Italijoje gyvenantys rusai siūlo italams pinigų, kad šie nusifilmuotų vaizdo įrašuose dėkojantys Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui už neseniai į Italiją atsiųstus medicininius reikmenis.

Kaip nurodo „La Repubblica“, italams, bendraujant „Whatsapp“ programėle buvo siūloma iki 200 eurų, kad šie nusifilmuotų „sakydami ką nors gero“ ir dėkodami Rusijai ir šios šalies prezidentui Vladimirui Putinui, o šiuos įrašus reikėtų patalpinti „Twitter“, „Facebook“ ar „Instagram“ socialiniuose tinkluose, juos panaudotų neįvardintas Rusijos žiniasklaidos leidinys.

„Jiems reikia 15-os italų, kurie pasakytų ką nors gera apie Rusijos humanitarinę pagalbą“, – rašoma vienoje „Whatsapp“ žinutėje.

Tekstinės padėkos žinutės vertinamos mažesne pinigų suma. Vienas „TikTok“ naudojantis italas sakė „La Repubblica“, kad už panašų vaizdo įrašą jos draugei buvo sumokėta 20 eurų.

„Ankstoka teigti, kad ši 200 eurų „kampanija“ yra kokios nors strategijos dalis (...) bet įtarimai yra“, – rašo „La Repubblica“.

Rusijos ambasada Romoje sakė nieko nežinanti apie tokią kampaniją ir Italijos leidinio publikaciją pavadino „apgaudinėtojų provokacija“, nurodo „The Moscow Times“.

Kovą Rusijos valdžia išsiuntė medicininių reikmenų ir specialistų su koronavirusu kovojančiai Italijai. Šią siuntą plačiai nušvietė propagandinė Kremiaus žiniasklaida, ant siuntų ir transporto priemonių puikavosi užrašai „Iš Rusijos su meile“.

Tačiau netrukus Italijos leidinys „La Stampa“, remdamasis šaltiniu Italijos valdžioje, nurodė, kad iki 80 proc. Rusijos atsiųstų priemonių Italijai yra nenaudingos.