Pasaulyje

2020.04.14 15:07

Britainijos Vyriausybė apkaltinta neskelbianti vyresnio amžiaus COVID-19 aukų tikrųjų skaičių

BNS, LRT.lt 2020.04.14 15:07

Vieno didžiausių Didžiosios Britanijos slaugos namų operatorių vadovas antradienį pareiškė, kad šalyje nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirštančių pagyvenusių žmonių yra daug daugiau oficialiai nei pranešama.

COVID-19 aukų statistiką imta kritikuoti todėl, kad į ją įtraukiami tik ligoninėse patvirtinti mirties atvejai, o kiti atvejai, užfiksuoti globos ar nuosavuose namuose, nėra įtraukiami, rašo BBC.

Darbo ir pensijų sekretorė Therese Coffey BBC sakė, kad statistika buvo pagrįsta ligoninių patvirtintais atvejais, tai, anot jos, „tikslu ir greita“.

Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės duomenimis, apie užsikrėtimo atvejus pranešta viename iš aštuonių šalies globos namų.

Tačiau operatorės „HC-One“ pirmininkas Davidas Behanas pareiškė, kad infekuotųjų nustatyta 232 – dviejuose trečdaliuose – įmonės valdomų objektų. Pasak D. Behano, mirė 311 gyventojas, kuriam patvirtinta ar įtariama COVID-19.

Ros Altmann, buvusi Vyriausybės ministrė, agituojanti už solidarumą su vyresnio amžiaus žmonėmis, pareiškė, jog pandemijos metu silpnos sveikatos senyvų gyventojų poreikiai ignoruojami. Ji paragino „nepamiršti, kad civilizuotos visuomenės lygį turi atspindėti tai, kaip ji rūpinasi savo pažeidžiamiausiais ir seniausiais piliečiais“.

Britanijoje į kasdien skelbiamus aukų skaičius neįtraukia ne ligoninėse mirštančių pacientų. Apie kitomis aplinkybėmis mirštančius užsikrėtusius asmenis pranešama atskirai kartą per savaitę. Vėliausi duomenys turėtų būti paviešinti vėliau antradienį.

Lig šiol šalyje pranešta apie daugiau nei 11 tūkst. COVID-19 aukų.