Pasaulyje

2015.10.13 11:46

Iš Sirijos daugiausia bėga jauni vyrai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.13 11:46

Žurnalistai Mindaugas Bajarūnas ir Artūras Morozovas pamatė migrantų krizę iš labai arti. Įveikę apie 6000 kilometrų, jie stebėjo, kaip Lesbo saloje migrantai pradeda savo kelionę Europoje – kokie jie, kaip organizuojamas jų priėmimas bei keliavimas, ką po savęs jie palieka.

Žurnalistams pasirodė įdomu tai, kad didžioji dalis – iki 70 procentų – migrantų yra jauni, sveiki vyrai. Tačiau ne dėl to, kad vengtų karo. Būtent jie sėda į valtis, nes, nors ir trumpa, vos 8 kilometrų kelionė yra ypač brangi ir pavojinga. Į valtis sėdantys vyrai siekia surasti saugų prieglobstį sau, įsitvirtinti, o tada atgabenti likusią šeimą greitesniu ir kur kas saugesniu būdu.

Paskui pabėgėlius keliavę žurnalistai pasakojo ir apie organizacinius niuansus, apie tai, kodėl valstybės, pro kurias driekiasi migrantų keliai, taip stengiasi užtikrinti jų tolimesnį judėjimą. Taip pat jie užsiminė, kodėl dažnai ypač išsilavinę, turintys daug santaupų pabėgėliai po savęs palieka kalnus šiukšlių ir kodėl tik išsilaipinus į krantą, sprogdinamos valtys.

Visus atsakymus jie pateikė ir įdomias istorijas pasakojo laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.