Pasaulyje

2020.04.14 06:54

Naujausia informacija. Niujorko valstijoje per parą mirė per 700 žmonių, Italijoje – 602

Švedijoje mirė jau daugiau kaip 1 000 užsikrėtusių žmonių; atnaujinta 23.14
BNS, ELTA, LRT.lt2020.04.14 06:54

Jungtinės Karalystės ligoninėse per parą mirus dar 778 žmonėms, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, bendras protrūkio aukų skaičius viršijo 12 tūkst., antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Nuo epidemijos pradžios Britanijoje mirė 12 107 koronavirusu užsikrėtę žmonės, o žmonių, kuriems buvo diagnozuota COVID-19, bendras skaičius išaugo iki 93 873.

Atnaujinta 23.13

Prancūzija pranešė apie dar 762 koronaviruso aukas

Prancūzija antradienį pranešė, kad dar 762 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, mirė šalies ligoninėse ir slaugos namuose, o bendras epidemijos aukų skaičius išaugo iki 15 729.

Dabar Prancūzijoje patvirtinta jau daugiau kaip 100 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, žurnalistams sakė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas (Žeromas Salomonas).

Vis tik jis pridūrė, kad bendras intensyviosios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius mažėjo šeštą dieną iš eilės.

Atnaujinta 20.21

Italijoje – 602 naujos mirtys nuo COVID-19, mažiau kaip 3 tūkst. naujų koronaviruso atvejų

Italija antradienį pranešė apie mažiau nei 3 tūkst. naujų koronaviruso atvejų. Tai mažiausias naujų per parą užfiksuotų koronaviruso atvejų skaičius šalyje per daugiau kaip mėnesį.

Užsikrėtimo atvejų skaičius Italijoje padidėjo 1,9 proc., iki 162 488.

Civilinės saugos agentūros duomenimis, per pastarąją parą užregistruotos 602 mirtys nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19), o bendras mirčių skaičius išaugo iki 21 067.

Atnaujinta 19.51

Švedijoje mirė jau daugiau kaip 1 000 COVID-19 užsikrėtusių žmonių

Švedija antradienį pranešė, kad šalyje mirė jau daugiau kaip 1 000 žmonių, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 11 tūkstančių.

Švedijos visuomenės sveikatos apsaugos agentūra informavo užregistravusi 11 445 užsikrėtimo koronavirusu atvejus; 1 033 šių žmonių mirė. Tarnyba perspėjo, kad tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis, nes ne apie visus mirties atvejus buvo pranešta per keturių dienų ilgąjį Velykų savaitgalį.

Ko gera, mirusiųjų per parą skaičiumi šiandien pasitikėti galime mažiausiai, nes savaitgaliais paprastai labai vėluojama“ pranešti apie mirusius pacientus, žurnalistams sakė vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellis (Andersas Tegnelis).

Švedija, kitaip nei daugelis kitų Europos valstybių, neįsivedė griežtų karantino priemonių viruso protrūkiui suvaldyti, bet paragino piliečius atsakingai laikytis rekomendacijų dėl socialinio atstumo.

Vyriausybė taip pat uždraudė daugiau kaip 50 žmonių susirinkimus ir lankymąsi slaugos namuose.

Tačiau šios švelnesnės priemonės buvo kritikuojamos užsienyje ir pačioje šalyje.

Atnaujinta 19.42

Niujorko valstijoje per parą nuo COVID-19 mirė per 700 žmonių, bet naujų koronaviruso atvejų mažėja

Niujorko valstijoje per pastarąsias 24 valandas užregistruotos 778 mirtys nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Nors pastarąją parą užfiksuotas mirčių skaičius yra daugiau kaip 100 didesnis nei ankstesnę parą, valstijos gubernatorius Andrew Cuomo teigia, kad valstijoje naujų hospitalizacijos ir užsikrėtimo atvejų skaičius mažėja.

A. Cuomo teigimu, pirmadienį į ligonines valstijoje paguldyta 1 600 naujų COVID-19 pacientų, bet tai gerokai mažiau nei balandžio 2 d., kai į ligonines buvo paguldyta 3 411 susirgusių žmonių.

Iš viso Niujorko valstijoje, tapusioje didžiausiu koronaviruso židiniu Amerikoje, mirė jau 10 834 koronavirusu užsikrėtę asmenys. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, visose JAV COVID-19 aukomis iš viso tapo daugiau kaip 23 700 žmonių.

JAV užsikrėtimo atvejų skaičius artėja prie 600 tūkst.

Atnaujinta 17.52

Pakistanas švelnina ribojimus, paskelbtus dėl koronaviruso

Praėjus trims savaitėms po ribojimų įvedimo, Pakistanas skelbia pamažu grįžtantis prie įprasto gyvenimo. Premjeras Imranas Khanas antradienį paskelbė, kad trečiadienį atšaukiamas draudimas gyventojams palikti savo namus. Kiti suvaržymai šalyje išliks

„Žmonėms nerūpės ribojimai, jei jie dėl nedarbo neturės ko valgyti. Todėl nusprendėme atšaukti ribojimus kai kuriose srityse“, – sakė premjeras po posėdžio su ministrais ir kariuomenės vadu.

Kai kurioms pramonės šakoms bus leista pamažu atnaujinti darbą. Tai bus statybų, chemijos ir pakuočių pramonė, taip pat programinės įrangos kūrimas. Tuo tarpu mokyklos ir universitetai liks uždaryti dar dvi savaites. Daugiau kaip 200 mln. gyventojų turinčioje šalyje toliau draudžiami vieši renginiai.

Atnaujinta 17.45

Rumunija dėl koronaviruso dar mėnesiui pratęsia karantiną

Rumunija antradienį dar mėnesiui pratęsė karantiną, siekdama sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą šalyje. Vyriausybė paliko galioti anksčiau įvestus suvaržymus, tarp kurių yra draudimas išeiti iš namų, išskyrus atvejus, kai reikia vykti į darbą arba parduotuvę. Mokymosi įstaigos ir toliau lieka uždarytos; į šalį neįleidžiami užsieniečiai.

„Pavojus nepraėjo. Apribojimų švelninimas... gali sukelti drastišką naujų (koronaviruso) atvejų skaičiaus augimą ir padidinti spaudimą sveikatos apsaugos sistemai“, – kalbėdamas per televiziją sakė prezidentas Klausas Iohannisas.

„Aišku, kad susiduriame su epidemija, kurią labai sunku suvaldyti“, – pridūrė prezidentas.

Beveik 20 mln. gyventojų turinčioje Rumunijoje užregistruota daugiau nei 6 800 koronaviruso atvejų ir 346 mirtys nuo šios infekcijos.

Atnaujinta 17.39

G7 pritars skurdžių šalių skolų įšaldymui, jei su tuo sutiks G20

Didžiojo septyneto (G7) valstybės sutiks laikinai įšaldyti skurdžiausių pasaulio šalių skolas, tačiau tik tokiu atveju, jei tam pritars Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių vyriausybės, antradienį pranešė G7 finansų ministrai.

Pažymėdamos, kad tokios šalys susiduria su daugiausia sunkumų tvarkantis su koronaviruso pandemija, G7 narės „yra pasirengusios laikinai sustabdyti skolų grąžinimo įmokų mokėjimą“ savo vyriausybėms, jei „prie to prisijungs visi G20 šalių oficialūs kreditoriai ir bus susiderėta su Paryžiaus klubu“.

G20 organizacijai priklauso ir tokios didelės kylančios rinkos ekonomikos kaip Kinija ir Rusija.

Atnaujinta 17.23

NATO vadovas ragina didinti nacionalines medicinos priemonių atsargas

NATO šalims reikia pasimokyti iš koronaviruso krizės ir ieškoti būdų didinti nacionalines medicinos priemonių atsargas, kad būtų išvengta per didelės priklausomybės nuo išorės tiekėjų, antradienį sakė Aljanso vadovas.

„Turime aiškintis medicinos įrangos ir apsauginių kostiumų, vaistų ir visų kitų tokių prekių tiekimo klausimus. Taip pat [turime] užduoti tokius klausimus: ar esame per daug priklausomi nuo produkcijos, ateinančios iš išorės?“ – per vaizdo ryšiu vykusią spaudos konferenciją sakė Jensas Stoltenbergas.

„Nacionalinis atsparumas su NATO atsakomybe, – sakė jis. – Visi šie klausimai – atsparumas, nacionalinis atsparumas, taip pat užtikrinant, kad turėtume būtinas medicinos priemones – bus mokymosi proceso po šios krizės dalis.“

J. Stoltenbergas kalbėjo NATO gynybos ministrų vaizdo konferencijos dėl pandemijos pasekmių išvakarėse.

Atnaujinta 17.22

Lietuvos ambasadorius Austrijoje: sušvelninus suvaržymus, prie parduotuvių nusidriekė eilės

Kol Lietuva svarsto, kai kurios Europos šalys jau pradeda švelninti karantino sąlygas. Danija planuoja atidaryti mokyklas, o Lenkija nuo kitos savaitės žadins nuo pandemijos sustabdytą ekonomiką. Savo ruožtu Lietuvos ambasadorius Austrijoje sako, kad valdžia leido atsidaryti smulkiajam verslui.

Visą publikaciją skaitykite ČIA.

Atnaujinta 17.20

Kinija imasi veiksmų viruso plitimui iš Rusijos sustabdyti

Plačiau skaitykite ČIA.

Atnaujinta 17.17

Lenkijoje nusileidęs didžiausias pasaulyje lėktuvas atgabeno priemonių kovai su COVID-19

Didžiausias pasaulyje krovininis lėktuvas, prikrautas apsauginių priemonių, skirtų su koronaviruso epidemija kovojantiems Lenkijos sveikatos apsaugos darbuotojams, antradienį ryte nusileido Varšuvos Chopino oro uoste, pranešė visuomeninis transliuotojas TVP.

Televizijos reportaže matyti, kaip milžiniškas lėktuvas „Antonov An-225 Mrija“ rieda oro uosto taku, atskridęs į Varšuvą iš Kinijos prieš 10 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku.

Šešis reaktyvinius variklius turintis 84 metrų ilgio orlaivis atskraidino apie 7 mln. apsauginių kaukių, kelis šimtus tūkstančių chalatų, taip pat kelis šimtus tūkstančius apsauginių šalmų, nupirktų Lenkijos valstybinių įmonių KGHM ir „Lotos“, informavo visuomeninio Lenkijos radijo naujienų agentūra IAR.

Valstybinė naujienų agentūra PAP praeitą savaitę citavo KGHM vadovą Marciną Chludzinskį, sakiusį, kad jo įmonė skyrė 15 mln. JAV dolerių (13,8 mln. eurų) įsigyti medicinos priemonių, reikalingų kovai su koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemija Lenkijoje.

Atnaujinta 17.12

TVF: pasaulio ekonomika šiemet susitrauks 3 proc.

Pasaulio ekonomika dėl koronaviruso pandemijos ir priemonių jai įveikti 2020 metais susitrauks 3 proc., prognozuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), antradienį paskelbęs atnaujintas prognozes, savo apžvalgą pavadinęs „Didysis užsidarymas“ („The Great Lockdown“.). Ankstesnėje, sausio mėnesį skelbtoje apžvalgoje TVF pasaulio ekonomikai pranašavo 3,3 proc. augimą šiais metais.

Atnaujinta 16.57

Belgijoje nuo koronaviruso mirė per 4 tūkst. žmonių

Belgijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso mirė 262 žmonės, o bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje padidėjo iki 4 157. 52 proc. mirties atvejų užregistruota ligoninių aplinkoje, antradienį spaudos konferencijoje Briuselyje sakė šalies sveikatos apsaugos administracijos atstovas Emannuelis Andre.

Per praėjusią parą į ligoninę buvo paguldyti dar 242 pacientai. Bendrai šalies ligoninėse gydomi 5 536 COVID-19 pacientai. Intensyvioji slauga reikalinga 1 223 pacientams, kurių 915 prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai.

161 pacientas pasveiko ir buvo išrašytas iš ligoninės. Iš viso nuo protrūkio pradžios pasveiko 6 868 žmonės. Per pastarąsias 24 val. šalyje nustatyta 530 naujų užsikrėtimo atvejų, kurie bendrą COVID-19 atvejų skaičių šalyje padidino iki 31 119.

Atnaujinta 16.15

COVID-19 sirgę Suomijos eksprezidentas ir jo žmona pasveiko

Buvęs Suomijos prezidentas Martti Ahtisaari ir jo žmona pasveiko nuo COVID-19, pranešė Europos žiniasklaida. 82 metų M. Ahtisaari ir jo 83 metų žmonai Eevai COVID-19 buvo diagnozuota kovo pabaigoje. M. Ahtisaari buvo Suomijos prezidentas 1994–2000 metais. Jis tapo pirmuoju tiesiogiai išrinktu šios valstybės vadovu.

Šis veteranas taikos tarpininkas per kelis pastaruosius dešimtmečius padėjo spręsti konfliktus tokiuose neramiuose regionuose kaip Indonezija, Namibija, Šiaurės Airija ir Balkanai. 2008 metais M. Ahtisaari buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.

Suomijoje dėl koronaviruso protrūkio iki gegužės 13 dienos galios žmonių judėjimo ir sienos kirtimo suvaržymai. Nuo protrūkio pradžios šalyje patvirtinta daugiau kaip 3 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Maždaug 60 žmonių mirė, o 300 pasveiko.

Atnaujinta 15.29

Švedijoje mirė jau daugiau kaip 1 000 COVID-19 užsikrėtusių žmonių

Švedija antradienį pranešė, kad šalyje mirė jau daugiau kaip 1 000 žmonių, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 11 tūkstančių.

Švedijos visuomenės sveikatos apsaugos agentūra informavo užregistravusi 11 445 užsikrėtimo koronavirusu atvejus; 1 033 šių žmonių mirė. Tarnyba perspėjo, kad tikrasis aukų skaičius gali būti didesnis, nes ne apie visus mirties atvejus buvo pranešta per keturių dienų ilgąjį Velykų savaitgalį.

Atnaujinta 15.07

V. Zelenskis žada milijoną dolerių savo šalies mokslininkams, kuriems pavyks sukurti vakciną

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo milijoną dolerių tiems savo šalies mokslininkams, kuriems pavyks sukurti vakciną nuo koronaviruso. Prezidentas mano, kad „milijonas dolerių yra gera paskata“ tyrėjams, agentūrai AFP sakė V. Zelenskio atstovė Julija Mendel. Prezidentas nori, kad Ukrainos mokslininkai „aktyviau“ dirbtų, siekdami „sukurti vaistą, kuris padėtų visam pasauliui“, pridūrė ji.

V. Zelenskio pageidavimas, kad ukrainiečių mokslininkai kurtų vakciną nuo koronaviruso, kovą raštu perduotas Ukrainos mokslų akademijai, sakė J. Mendel. Tačiau ji negalėjo pasakyti, iš kur bus paimtas milijonas premijai.

Atnaujinta 14.32

Turkijoje nuo koronaviruso mirė nacionalistinės partijos įkūrėjas

Turkijoje viena vėliausių koronaviruso aukų antradienį tapo nedidelės nacionalistinės pakraipos partijos įkūrėjas Haydaras Basas.

73 metų H. Basas mirė šiaurinio Trabzono miesto ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje, kur buvo gydomas nuo COVID-19, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra. Taip pat užsikrėtė aštuoni jo šeimos nariai. H. Basas 2001 metais įkūrė Turkijos nepriklausomą partiją (BTP), šiuo metu neturinčią vietų šalies parlamente.

Atnaujinta 14.30

Lenkija nuo savaitgalio pradės mažinti suvaržymus dėl COVID-19

Lenkija nuo balandžio 19 dienos pradės palaipsniui atšaukti dėl koronaviruso šalyje galiojančius suvaržymus, pranešė radijo stotis RMF24, remdamasi sveikatos apsaugos ministro pareiškimu.

„Nuo balandžio 19-osios mes pradėsime lėtai „atšildyti“ ekonomiką“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Lukaszas Szumowskis.

Jis nepatikslino, kokie konkrečiai suvaržymai bus atšaukti ateinantį sekmadienį. Visgi ministras pabrėžė, jog nėra priežasčių teigti, kad artimiausiu metu koronaviruso problema bus visiškai išspręsta.

„Nemanau, kad birželį ar liepą epidemija baigsis. Deja, kovosime su ja visus metus“, – kalbėjo L. Szumowskis.

Lenkijos Vyriausybės atstovas Piotras Mulleris savo ruožtu sakė, jog greičiausiai bus atšaukti prekybos suvaržymai. Anot jo, jei nuo ketvirtadienio visi lenkai bus įpareigoti dėvėti kaukes ar prisidengti veidus šalikais, tai į parduotuves bus galima įleisti daugiau žmonių. Šiuo metu nustatyta, vienai veikiančiai kasai gali tekti ne daugiau kaip trijų apsiperkančių žmonių.

Svarstoma galimybė atšaukti draudimą lankytis miškuose ir nacionaliniuose parkuose. P. Mulleris sakė, kad priims sprendimą trečiadienį arba ketvirtadienį, kai bus įvertinta situacija po Velykų švenčių. Lenkijoje iki šiol nustatyti daugiau kaip 6,9 tūkst. koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, 245 žmonės mirė.

Atnaujinta 14.06

Belgijoje koronaviruso aukų skaičius viršijo 4 tūkstančius

Pastarąją parą Belgijoje nuo koronaviruso mirė 262 žmonės, tad bendras infekcijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 4 157. Tai antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Per parą nustatyta 530 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, tai – žemiausias paros rodiklis pastarosiomis savaitėmis. Bendras infekuotųjų skaičius šalyje padidėjo iki 31 119.

Atnaujinta 13.43

Rusijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu – daugiau nei 20 tūkst.

Per pastarąją parą Rusijoje koronavirusinė infekcija COVID-19 diagnozuota dar daugiau nei 2 700 žmonių, o bendras užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius šalyje, oficialiais duomenimis, pasiekė 21 102. Tuo tarpu koronaviruso aukų skaičius padidėjo 22 iki 170.

Atnaujinta 13.30

Irane pirmąkart per mėnesį COVID-19 paros aukų buvo mažiau kaip 100

Iranas antradienį pranešė, kad per vieną parą mirusių žmonių, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, skaičius pirmąkart per pastarąjį mėnesį nesiekė 100. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras sakė, kad per pastarąją parą šalyje mirė 98 COVID-19 pacientai, o epidemijos aukų bendras skaičius padidėjo iki 4 683.

„Deja, netekome 98 tėvynainių, užsikrėtusių šia liga... bet po mėnesio laukimo ši diena yra pirmoji, kai mirusiųjų skaičius buvo dviženklis“, – per televizijos transliuotą spaudos konferenciją sakė atstovas.

Atnaujinta 12.58

Padėtis Baltarusijoje

Baltarusijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo nuo 2919 iki 3281, 33 infekuotieji mirė. Tokius duomenis antradienį pateikė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

Iki balandžio 14 d. Baltarusijoje atlikti 71 tūkst. 857 testai dėl koronaviruso. Ėminiai tiriami 17-oje laboratorijų. Karantinas šalyje nepaskelbtas.

Atnaujinta 12.55

Ispanijoje nuo koronaviruso mirė daugiau nei 18 000 žmonių

Ispanijoje per pastarąją parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė 567 žmonės, o iš viso koronaviruso aukų skaičius šalyje išaugo iki 18 056. Ispanija yra trečia pasaulyje po Jungtinių Valstijų ir Italijos pagal mirčių nuo COVID-19 skaičių.

Naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą išaugo 1,8 proc. iki 172 541, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Skaičiuojant procentine išraiška, tai yra mažiausias naujų užsikrėtimo atvejų padidėjimas nuo kovo 14 d., kai šalyje įvestas visuotinis karantinas dėl koronaviruso epidemijos.

Atnaujinta 11.29

Estijoje per parą nuo COVID-19 mirė 4 žmonės

Estijoje per praėjusią parą nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 mirė keturi žmonės ir buvo nustatyti 45 nauji užsikrėtimo atvejai, pranešė pareigūnai.

Bendras su koronavirusu siejamų mirties atvejų skaičius padidėjo iki 31. Per praėjusią parą Estijoje buvo atlikti 1 513 testų dėl koronaviruso, iš kurių 45 (3 proc.) buvo teigiami. Nuo protrūkio pradžios Estijoje iš viso atlikti 32 263 testai, kurių 1 373 – 4,3 proc. – rezultatai buvo teigiami.

Antradienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos gydomi 146 asmenys. Vienuolikai pacientų, gydomų intensyviosios terapijos skyriuose, reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija. Iš ligoninių paleisti 115 pasveikusių pacientų. Per praėjusią parą Saremos apskrities senjorų globos namuose mirė 84 metų moteris, Vakarų Talino centrinėje ligoninėje – 90-metis vyras, Kuresarės ligoninėje – dar vienas 90-metis, Pernu ligoninėje – 73 metų moteris.

Atnaujinta 11.11

Ukrainoje per parą nustatyta 270 naujų COVID-19 atvejų

Ukrainoje iki antradienio ryto nustatyti iš viso 3 372 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejai, pranešė Visuomenės sveikatos centras. Centro duomenimis, nuo COVID-19 šalyje pasveiko 119 asmenų, 98 žmonės mirė.

„Antradienio 9 val. duomenimis, Ukrainoje laboratoriškai patvirtinti iš viso 3 372 COVID-19 atvejai; 98 užsikrėtę asmenys mirė, 119 pacientų pasveiko. Per parą nustatyta 270 naujų užsikrėtimo atvejų“, – skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos „Facebook“ paskyroje.

Pirmadienį ryte Ukrainoje buvo laboratoriškai patvirtinti iš viso 3 102 koronaviruso infekcijos atvejai. Pasveikusių pacientų skaičius (97) viršijo mirties atvejų skaičių (93). Tai reiškia, kad per praėjusią parą mirties atvejų padaugėjo penkiais, o pasveikusių asmenų – 22.

Kaip skelbia Visuomenės sveikatos centras, dėl COVID-19 sukeltų komplikacijų mirė 51 vyras ir 47 moterys; 86 proc. aukų – vyresni nei 50 metų amžiaus. Ambulatorinis gydymas taikomas 1 907 užsikrėtusiems asmenims. Hospitalizuoti iš viso 1 248 žmonės, tarp jų 52 vaikai.

Atnaujinta 10.58

Naujoji Zelandija pasiekė COVID-19 epidemijos piką, sako premjerė

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern pareiškė, kad šalis tikriausiai jau išgyveno koronaviruso protrūkio piką, bet pabrėžė, jog dar neatėjo laikas atsisakyti griežtų karantino priemonių.

Naujojoje Zelandijoje antradienį buvo nustatyti tik 17 naujų susirgimo koronaviruso infekcija COVID-19 atvejų, o jų bendras skaičius pasiekė 1 336. Šalyje taip pat buvo užregistruoti keturi nauji mirties atvejai – taigi, bendras aukų skaičius šiuo metu yra devyni. Naujosios Zelandijos įstatymų leidėjai kitos savaitės pradžioje spręs, kokių imsis žingsnių, kai balandžio 22 dieną baigsis keturių savaičių trukmės karantinas.

Atnaujinta 10.33

Latvijoje per praėjusią parą nustatyti 2 COVID-19 atvejai

Latvijoje per praėjusią parą buvo nustatyti 2 užsikrėtimo koronaviruso infekcija COVID-19 atvejai, o bendras infekuotųjų skaičius išaugo iki 657, antradienį praneša Ligų profilaktikos ir kontrolės centras.

Dėl koronaviruso per praėjusią parą Latvijoje patikrinti 242 žmonės, o iš viso nuo viruso plitimo šalyje pradžios atlikta 29 018 testų. Ligoninėse gydomi 46 COVID-19 pacientai, trijų iš jų būklė sunki. Latvijoje koronavirusas pareikalavo penkių gyvybių, o Ligų profilaktikos ir kontrolės centras laukia išvadų dėl dar dviejų žmonių, mirusių ligoninėse, mirties priežasčių.

Atnaujinta 09.41

Japonijos parlamentarai susimažins algas

Japonijos valdančiosios ir opozicinės partijos antradienį susitarė 20 proc. sumažinti abejų parlamento rūmų deputatų algas solidarizuojantis su šalies gyventojais, kurių pajamos mažėja dėl naujojo koronaviruso plitimo. Ši priemonė galios metus, praneša naujienų agentūra „Kyodo“. Po partijų konsultacijų atitinkamas įstatymo projektas bus operatyviai pateiktas tvirtinti parlamentui.

Atnaujinta 09.36

Šalys lengvina karantino sąlygas

Koronaviruso epicentrais virtusios Europos šalys fiksuoja mažesnius susirgimų skaičius. Tad kai kurios jau pradeda galvoti apie karantino švelninimą. Ispanijoje po dviejų savaičių į darbą grįžta statybininkai ir gamyklų darbuotojai. Nuo antradienio Austrijos valdžia leido atsidaryti smulkiajam verslui – darbą galės pradėti mažos parduotuvės, lauko prekyba. Tiesa, jos turės laikytis griežtų reikalavimų.

Austrijos premjeras pabrėžė, kad tebelieka galioti socialinės distancijos reikalavimas, o jei viskas bus gerai, didesnės parduotuvės bus atidarytos nuo gegužės. Austrijoje vienoje iš pirmųjų Europoje buvo įvestas karantinas ir jau savaitę naujų susirgimų skaičius yra mažesnis už pasveikusiųjų skaičių.

Karantino reikalavimus lengvina ir Čekija, o Danija nuo šios savaitės vidurio ketina atidaryti vaikų darželius ir pradines mokyklas. Tačiau Pasaulio Sveikatos organizacija įspėja, kad nepaisant gerėjančios situacijos, negalima prarasti budrumo.

Atnaujinta 09.32

JAV Senato komitetas pradeda tyrimą dėl COVID-19 atsiradimo priežasčių

JAV Senato Krašto saugumo ir vyriausybinių reikalų komitetas pradeda plataus masto tyrimą dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 atsiradimo priežasčių bei atsakomųjų priemonių, interviu leidiniui „Politico“ sakė komiteto pirmininkas Ronas Johnsonas. Interviu su senatoriumi paskelbtas vėlų pirmadienį.

„Nuo ko visa tai prasidėjo? Ar ligą perdavė gyvūnas žmogui? Ar ji atsirado Kinijos laboratorijoje? Galbūt už viso to stovėjo patys geriausi ketinimai sukurti įvairių vaistų, įvairių koronaviruso gydymo metodų“, – kalbėjo jis.

Be to, įstatymų leidėjai planuoja ištirti, kaip Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reakcija paveikė COVID-19 plitimą pasaulyje.

Pasak R. Johnsono, jei informacija apie koronavirusą būtų buvusi paskelbta laiku, būtų pavykę sukurti „tikslų laboratorinį testą anksčiau, nei mes tai padarėme“.

Senatorius sakė, kad tyrimui dėl Kinijos ir PSO vadovaus komiteto narys Rickas Scottas. Atskirame interviu „Politico“ R. Scottas pareiškė: „Negalime pasitikėti komunistine Kinija; sužinojome, kad negalime pasitikėti PSO, nes jie mums meluoja.“

„Jei mums tai svarbu, sukurkime naują organizaciją, nes šita aiškiai nesuveikė“, – pridūrė jis.

Be to, senatoriai aiškinsis, kodėl JAV nacionalinės medicinos priemonių ir įrangos atsargos nebuvo „geriau paruoštos“.

Atnaujinta 09.02

Naujojoje Zelandijoje per parą nuo COVID-19 mirė 4 asmenys

Naujojoje Zelandijoje per parą nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė keturi žmonės, o bendras koronaviruso aukų skaičius padidėjo iki devynių.

Naujosios Zelandijos sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktorius Ashley'is Bloomfieldas spaudos konferencijoje sakė, kad koronaviruso aukų skaičius beveik padvigubėjo.

„Tai yra rimtas priminimas apie tai, kas pastatyta ant kortos“, – teigė jis.

Trys žmonės nuo COVID-19 mirė senelių namuose Kraistčerče, o ketvirtasis – Velingtono ligoninėje.

Atnaujinta 08.50

Indijoje iki gegužės 3 dienos pratęsiamas visuotinis karantinas

Indijoje dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas visuotinis karantinas bus pratęstas bent iki gegužės 3 dienos, antradienį pareiškė ministras pirmininkas Narendra Modi.

Atnaujinta 08.22

Pietų Korėjoje antrą dieną iš eilės patvirtinta mažiau nei 30 užsikrėtimo atvejų

Pietų Korėjoje jau antrą parą iš eilės užregistruota mažiau nei 30 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, praneša Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai (KCDC).

Pirmadienį buvo nustatyti 27 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, ankstesnę dieną tokių atvejų buvo 25, tegiė KCDC.

Iš viso Pietų Korėjoje yra 10 564 COVID-19 atvejų. Pastarąją parą mirčių nuo COVID-19 skaičius išaugo penkiomis iki 222. Iš 27 naujų atvejų 12 buvo įvežtiniai. Iš viso Pietų Korėjoje yra 940 įvežtinių užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Penktadienį taip pat buvo pranešama apie 27 naujus COVID-19 atvejus. Tai buvo mažiausias naujų užsikrėtimų skaičius per 50 dienų.

Pastarąjį mėnesį Pietų Korėjoje aiškiai matomas epidemijos atoslūgis. Vasario pabaigoje šalyje fiksuotas protrūkio pikas, kai per vieną parą patvirtinta daugiau nei 900 naujų užsikrėtimo atvejų.

Tiesa, sveikatos apsaugos institucijos nerimauja dėl pacientų, kuriems atsinaujino COVID-19, antradienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Šalyje 116-ai žmonių, kurie buvo pasveikę nuo COVID-19, po kurio laiko vėl diagnozuota ši liga. Šiuo metu pareigūnai tiria, ar šie žmonės vėl užsikrėtė koronavirusu, ar liga jiems atsinaujino.

Atnaujinta 08.18

R. T. Erdoganas liepė savaitgalį vėl įvesti karantiną Turkijoje

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį liepė ateinantį savaitgalį vėl paskelbti visuotinį karantiną, perspėdamas, kad tokios priemonės bus imamasi, kol pavyks sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje.

Praėjusią savaitę vėlų penktadienį vyriausybė savaitgaliui įvedė karantiną 31 mieste, tačiau apie tokį žingsnį ji pranešė vos prieš dvi valandas iki jo įsigaliojimo, todėl šimtai tūkstančių žmonių puolė apsipirkti paskutinę minutę. R. T. Erdoganas jau prašė turkų likti namuose ir laikytis socialinės izoliacijos.

Savaitgaliais skelbiamas karantinas yra griežtesnė priemonė, kurią padeda įgyvendinti policija. Tačiau suvaržymai įvedami šalyje gerėjant orams, todėl vyriausybė yra susirūpinusi, kad piliečiai gali nepaisyti raginimų likti namuose.

„Kovodami su pandemija, nusprendėme, kad artimiausiu metu tęsime savaitgalinį karantiną tiek, kiek prireiks“, – Stambule pareiškė R. T. Erdoganas.

„Visiems savo bendrapiliečiams skelbiu, kad nuo penktadienio, balandžio 17 dienos, 24 val. iki sekmadienio, balandžio 19 dienos, 24 val. galios karantinas“, – nurodė jis, kreipdamasis į tautą per televiziją.

Dėl chaotiško karantino įvedimo praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu sekmadienį buvo priverstas prisiimti atsakomybę ir paskelbti apie atsistatydinimą, tačiau R. T. Erdoganas liepė jam likti savo poste.

„Imsimės reikiamų priemonių, kad išvengtume nereikalingų sutrikimų, kilusių anksčiau“, – patikino valstybės vadovas.

Atnaujinta 07.18

Diskusijos apie galimą apribojimų sušvelninimą

Visgi faktas, kad pasaulyje sparčiai nedaugėja naujų protrūkio židinių, suteikia šiek tiek optimizmo ir kursto diskusijas apie galimą apribojimų sušvelninimą.

Labiausiai epidemija paveikė Niujorką, Italiją, Prancūziją, Ispaniją ir Jungtinę Karalystę. Tačiau niūrios prognozės, kad šis užkratas taip pat sparčiai ir su tokiomis pat pražūtingomis pasekmėmis išplis ir kitose JAV valstijose bei šalyse, kol kas nepasitvirtino, pasauliui jau daugiau nei mėnesį taikant griežtas priemones viruso poveikiui sumažinti.

Johnso Hopkinso universitetas, renkantis duomenis apie pasaulyje patvirtintus COVID-19 atvejus, pirmadienį vėlai vakare pranešė, kad Jungtinėse Valstijose užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius artėja prie 683 tūkst., o visame pasaulyje jau perkopė 2 milijonus. Visgi kiek vėliau universitetas patikslino, kad Jungtinėse Valstijose yra beveik 582 tūkst. užsikrėtusiųjų, o visame pasaulyje – 1,9 milijono. Kol kas neaišku, kodėl buvo patikslinti šie duomenys.

Iš 1,9 mln. užsikrėtusiųjų beveik 120 tūkst. žmonių mirė, apie 449 600 pasveiko. Pareigūnai visame pasaulyje nerimauja, kad atšaukus griežtos izoliacijos ir socialinio atstumo priemones gali būti sugriauta kovoje su koronavirusu sunkiai pasiekta pažanga.Visgi panašu, jog kai kurios šalys jau žvelgia ta kryptimi.

Gubernatoriai abiejose JAV pakrantėse paskelbė, kad suvienys jėgas ir imsis koordinuotų veiksmų dėl koronaviruso įvestiems suvaržymams sušvelninti. Tai gali išprovokuoti konfliktą su prezidentu Donaldu Trumpu, kuris tvirtina, kad tik jis gali galutinai nuspręsti, kur ir kada atšaukti taikomas karantino priemones.

Jungtinėse Valstijose per pastarąją parą koronaviruso pandemija pareikalavo 1 509 gyvybių, rodo Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Ankstesnę parą buvo užfiksuota 1 514 mirčių.

Iki pirmadienio vakaro pandemija šalyje iš viso nusinešė 23 529 gyvybes. JAV pirmauja pasaulyje pagal mirčių nuo koronaviruso skaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.