Pasaulyje

2015.10.11 16:28

A. Lukašenka: Rusijos karinė bazė Baltarusijoje niekada netaptų baze atakai prieš kitą šalį

ELTA2015.10.11 16:28

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka sako ketinąs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti Rusijos karinių bazių įsteigimą Baltarusijos teritorijoje.

„Šį klausimą aptarsime su V. Putinu. Jei Rusija mato kažką, ko nematome mes, ji mums pasakys“, – sekmadienį žurnalistams Minske sakė Baltarusijos vadovas. Tiesa, jis pridūrė, kad jo šalis „niekada netaps baze atakai prieš kokią nors kitą šalį“, atsakydamas į klausimą, ar Ukrainai gali kilti grėsmė iš Baltarusijos.

Be to, anot A. Lukašenkos, Rusija išlieka jo šalies artimiausia ir draugiškiausia sąjungininke. „Mes ne tik išliekame draugiška šalimi Rusijai: ji taip pat yra mums pati artimiausia draugiška šalis“, – kalbėjo prezidentas.

A. Lukašenka taip pat teigė, kad kai kurie vakarų žiniasklaidos šaltiniai ir tam tikros jėgos Rusijoje skleidžia žinią, kad Baltarusija sukasi Vakarų link, tačiau, anot prezidento, tai nėra tiesa.

„Jie norėtų apšmeižti mūsų santykius su Rusija, bet jiems tai niekada nepavyko ir niekada nepavyks“, – tikino Baltarusijos prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.