Pasaulyje

2020.04.13 10:59

Trumpas ir Putinas pasveikino pasiektą OPEC+ susitarimą

BNS2020.04.13 10:59

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pasveikino didžiausių naftos gamintojų susitarimą mažinti naftos gavybą siekiant paskatinti kainas, kurias nusmukdė koronaviruso sukelta krizė bei tarp Rusijos ir Saudo Arabijos kilęs kainų karas.

„Didelis Naftos sandoris su OPEC+ sudarytas. Jis padės išsaugoti šimtus tūkstančių darbo vietų energetikos srityje Jungtinėse Valstijose“, – tviteryje parašė D. Trumpas.

„Norėčiau padėkoti ir pasveikinti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir Saudo Arabijos karalių Salmaną. Ką tik kalbėjau su jais iš Ovaliojo kabineto. Puikus sandoris daugeliui!“ – pridūrė D. Trumpas.

Jam antrino ir Rusijos prezidentas.

Abu lyderiai pokalbio telefonu metu sutarė dėl „didžiulės susitarimo reikšmės OPEC+ formatu“, sakoma Kremliaus pranešime.

Pareiškime taip pat nurodyta, kad V. Putinas, D. Trumpas ir Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas bendravo telefonu kartu.

Tuo tarpu naftos kainos pirmadienį šoktelėjo daugiau nei 3 procentais.

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) naftos kaina šoktelėjo 3,4 proc. iki daugiau nei 23 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ naftos kaina pakilo 3,1 proc. iki daugiau nei 32 JAV dolerių už barelį.