Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.12 16:20

Izraelio prezidentas atsisakė duoti daugiau laiko vyriausybės formavimui

ELTA 2020.04.12 16:20

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas atsisakė šalies parlamento pirmininkui Benny Gantzui suteikti daugiau laiko vyriausybės formavimui. B. Gantzo partija „Mėlyna ir balta“ dėl koalicinės vyriausybės derasi su premjero Benjamino Netanyahu partija „Likud“, praneša AFP.

Prezidentas R. Rivlinas prieš keturias savaites įpareigojo B. Gantzą suformuoti vyriausybę po kovo 2 d. rinkimų, trečiųjų rinkimų per metus, po kurių taip ir nepaaiškėjo akivaizdus nugalėtojas.

Vėliau B. Gantzas buvo netikėtai išrinktas Izraelio parlamento pirmininku ir žadėjo siekti koalicinės vyriausybės su B. Netanyahu partija, kad šalis išeitų iš politinės aklavietės ir galėtų lengviau suvaldyti koronaviruso pandemiją.

Pirmadienis paskutinė diena, kai B. Gantzas gali suformuoti vyriausybę, tačiau aktyvios derybos dėl koalicijos nebevyksta.

Manoma, kad jis vietoj to gali bandyti susitarti su B. Netanyahu, kad šis kurį laiką liktų premjeru, o vėliau perduotų valdžią B. Gantzui.

Nors abi pusės ir Izraelio žiniasklaida teigia, kad derantis pasiekta pažanga, tačiau kol kas nepasiekta jokio susitarimo.

B. Gantzas į prezidentą kreipėsi šeštadienį prašydamas suteikti daugiau laiko vyriausybei formuoti. Tačiau prezidentas atsakė, kad „dabartinė aplinkybės neleidžia skirti daugiau laiko.“

Prezidentas R. Rivlinas apie savo sprendimą paskelbė po pokalbio su B. Netanyahu, kuris nepatvirtino, kad partijos iš tiesų netrukus gali pasiekti susitarimą dėl koalicinės vyriausybės.

Jei susitarimo nepavyks pasiekti pirmadienį, R. Rivlinas tikriausiai prašys parlamento pasiūlyti kandidatą į premjerus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi