Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.12 15:39

JK premjeras Johnsonas paleistas iš ligoninės

LRT.lt 2020.04.12 15:39

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas išrašytas iš ligoninės, kur buvo gydomas dėl koronaviruso, pranešė šalies vyriausybė.

„Medikų patartas, premjeras negrįš į darbą iškart“, – „Sky News“ cituoja vyriausybės atstovą.

Pasak jo, B. Johnsonas toliau sveiks užmiesčio dvare, kuriuo naudojasi šalies premjerai.

„Premjeras buvo išrašytas iš ligoninės ir toliau tęs savo sveikimą Čekerse“, – sakė Dauningo gatvės atstovas spaudai.

B. Johnsonas buvo gydomas Šv. Tomo ligoninėje Londone nuo praeito sekmadienio, kur buvo paguldytas dėl COVID-19. Kurį laiką jis gulėjo intensyviosios terapijos skyriuje.

B. Johnsonas sekmadienį Dauningo gatvės paskelbtame vaizdo įraše pareiškė, kad Didžioji Britanija „įveiks“ COVID-19 protrūkį, vyriausybės vadovui išvykus iš ligoninės, kur jis buvo intensyviai gydomas nuo šios infekcijos.

„Nugalėsime šį koronavirusą ir nugalėsime jį drauge“, – sėdėdamas pareiškė 55 metų lyderis, apsirengęs kostiumu bei kaklaraiščiu.

„Nors grumtynės jokiu būdu nesibaigė, dabar darome pažangą šioje nepaprastoje nacionalinėje kovoje“, – pridūrė jis.

B. Johnsonas: be abejonės, mano gyvybę išgelbėjo medikai

Iš ligoninės išleistas B. Johnsonas pareiškė, kad jo asmeninė kova su koronavirusu „galėjo baigtis dvejopai“ ir kad, „be abejonių“, jo gyvybę išgelbėjo medikai.

Jungtinės Karalystės vadovas, kuriam kovo pabaigoje buvo diagnozuotas COVID-19, buvo paguldytas į ligoninę prieš savaitę, ir tris dienas praleido intensyvios terapijos skyriuje.

Kostiumą vilkintis ir kaklaraištį ryšintis B. Johnsonas padėkojo gydytojams ir pažadėjo padėti nugalėti virusą Didžiojoje Britanijoje, kurioje mirusių nuo koronaviruso skaičius sekmadienį viršijo 10 000.

„Tikiuosi, kad jie neprieštaraus, jei paminėsiu dvi slaugytojas, kurios budėjo prie mano lovos 48 valandas, kai padėtis galėjo pasisukti bet kuria tėkme“, – kalbėjo B. Johnsonas apie valstybinės Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojus, kurie rūpinosi premjeru Londono Šv. Tomo ligoninėje.

B. Johnsono teigimu, jis buvo išrašytas po „savaitės, per kurią NHS, be abejonių, išgelbėjo mano gyvybę“. Pareigūnai pranešė, kad toliau ministras pirmininkas sveiks Didžiosios Britanijos ministrų pirmininkų rezidencijoje Čekersyje, konsultuojamas savo gydytojų.

„Mano organizmas galėjo gauti pakankamai deguonies tik dėl to, kad naktimis kiekvieną sekundę buvau stebimas, o [personalas] rūpinosi manimi ir atliko visas reikalingas intervencijas“, – kalbėjo ministras pirmininkas apie ligoninės personalą.

Jis pridūrė, kad JK „nugalės šį koronavirusą – nugalės kartu“, ragindamas piliečius laikytis prieš tris savaites šalyje įvesto karantino.

Visgi šiuo metu Jungtinėje Karalystėje mirčių nuo koronaviruso skaičius prilygsta labiausiai nukentėjusių Europos šalių Italijos ir Ispanijos rodikliams, o penktadienį ir šeštadienį užfiksuota beveik 1 tūkst. mirčių. Sekmadienį pranešta apie 737 naujus mirties atvejus.

Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje mirčių skaičius pasiekė 10 612 ir šalis pagal šį rodiklį užimą penktą vietą pasaulyje po JAV, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos, tačiau tikrasis skaičius gali būti didesnis, nes į šį skaičių neįtraukti mirusieji globos centruose ar namuose.

„Šiandien yra niūri diena, kadangi prisijungėme prie šalių, kuriose dėl koronaviruso mirė daugiau nei 10 tūkst. žmonių, sąrašo“, – pareiškė JK sveikatos sekretorius Mattas Hancockas.

Patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki daugiau nei 84 tūkst., tačiau manoma, kad dėl ribotų tyrimų tikrasis skaičius yra daug didesnis.

„Niūrūs laikai“

Nėra žinoma, kada B. Johnsonas galės grįžti į darbą, o šiuo metu premjerą laikinai pavaduotoja užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas.

B. Johnsono nėščia sužadėtinė Carrie Symonds, kuriai pastarosiomis savaitėmis taip pat pasireiškė koronaviruso simptomai, taip pat padėkojo „puikiems“ sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams.

„Niekada negalėsiu jums atsilyginti ir niekada nenustosiu jums dėkoti“, – parašė C. Symonds tviteryje ir pridūrė, kad jaučiasi „nepaprastai laiminga“.

„Praėjusi savaitė buvo labai niūri. Mano širdis yra su visais tais, kurie atsidūrė panašioje situacijoje ir nerimauja dėl savo artimųjų“, – pridūrė C. Symonds.

Premjero tėvas Stanley Johnsonas taip pat gyrė medikų komandą.

„Dabar suprantu – manau, kad visa šalis supranta – kokia sunki buvo (B. Johnsono) būklė“, – kalbėjo premjero tėvas.

Kol kas nėra žinoma, kada Didžioji Britanija gali atšaukti griežtas socialinio karantino priemones, pradėtas įgyvendinti kovo 23 dieną.

Karantino trukmė bus apsvarstyta kitą savaitę ir tikėtina, kad priemonė liks galioti bent jau iki mėnesio pabaigos.

Šeštadienio vakarą Bakingamo rūmuose paskelbtame pranešime (manoma, kad tai buvo pirmasis iš anksto karalienės Elžbietos II kreipimasis Velykų proga) karalienė paragino gyventojus likti namuose.

„Būdami atskirai išlaikome kitus saugius, – kalbėjo 93 metų monarchė. – Koronavirusas mūsų neįveiks.“

Praeitą sekmadienį buvo paskelbtas retas karalienės kreipimasis į tautą per televiziją, kuriame ji paragino žmones susivienyti kovoje su COVID-19.

Tuo tarpu vyriausybė buvo priversta gintis dėl negebėjimo aprūpinti medicinos personalo apsaugos priemonėmis.

Iki šiol nuo COVID-19 mirė 19 NHS darbuotojų, šį savaitgalį pranešė M. Hancockas, tačiau pridūrė, kad tai atsitiko ne dėl asmeninių apsaugos priemonių trūkumo.

Praėjusį mėnesį socialinėje žiniasklaidoje vienas iš vyresniųjų gydytojų kreipėsi į B. Johnsoną, prašydamas aprūpinti medikus geresne apsauga. Netrukus šis gydytojas mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi