Pasaulyje

2020.04.12 11:20

Bidenas laimėjo JAV demokratų partijos pirminius prezidento rinkimus Aliaskoje

ELTA 2020.04.12 11:20

Joe Bidenas, numanomas JAV demokratų partijos kandidatas į prezidentus, vėlyvą šeštadienį buvo paskelbtas partijos pirminių prezidento rinkimų Aliaskos valstijoje nugalėtoju. Dėl koronaviruso pandemijos balsavimas vyko paštu, praneša naujienų agentūra AFP.

Balsavimo biuleteniai buvo išsiųsti dar prieš tai, kai kitas demokratų kandidatas Bernie Sandersas paskelbė apie pasitraukimą iš kovos dėl prezidento posto. Todėl rinkėjai balsavo ir už B. Sandersą, senatorių iš Vermonto valstijos.

Rinkimus Aliaskoje laimėjo J. Bidenas, surinkęs 55,3 proc. balsų ir užsitikrinęs 9 delegatų paramą prezidento rinkimuose.

B. Sandersui teko 44,7 proc. balsų ir 8 delegatai.

J. Bidenas, kaip ir dauguma amerikiečių, dėl paskelbto karantino stengiasi neišeiti iš namų. Apie tai, kad de facto tapo Demokratų partijos kandidatu 2020 m. prezidento rinkimuose jis paskelbia pranešimuose spaudai ir dalindamas interviu internetu iš savo namų.

J. Bidenas kreipėsi į B. Sanderso rėmėjus siekdamas jų paramos. Beveik visi iš kovos dėl prezidento posto pasitraukę demokratų kandidatai išreiškė paramą J. Bidenui, įskaitant senatores Kamalą Harris ir Amy Klobuhar bei buvusį Saut Bendo miesto Indianos valstijoje merą Pete'ą Buttigiegą.