Pasaulyje

2020.04.12 09:22

Naujausia informacija: per parą užsikrėtusiųjų padaugėjo 85 000

atnaujinta 21.30 val.

Per pastarąją parą užsikrėtusiųjų virusu SARS-CoV-2 pasaulyje padaugėjo 85,7 tūkst. – 4 tūkst. mažiau nei ankstesnę parą, sekmadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Balandžio 12-ąją pasaulyje buvo 1,697 mln. oficialiai patvirtintų COVID-19 atvejų, 106 tūkst. mirčių nuo šios ūminės kvėpavimo takų ligos.

Per parą koronaviruso aukų padaugėjo 6,26 tūkstančio.

Daugiausiai užsikrėtusiųjų ir aukų – Europoje: atitinkamai 880,1 tūkst. ir 74,2 tūkstančio. Augimas per parą – atitinkamai 40,8 tūkst. ir 3,67 tūkstančio.

Abiejuose Amerikos žemynuose užsikrėtusiųjų per parą padaugėjo 37,25 tūkst. iki 573,9 tūkst., mirusiųjų – 2,24 tūkst. iki 21,53 tūkstančio.

Trečias šioje liūdnoje statistikoje – Vakarų Ramiojo vandenyno regionas, apimantis Kiniją, Pietų Korėją ir Japoniją: 120,12 užkrėstusiųjų, 4,06 tūkst. mirčių.

Koronavirusas Europoje

Europoje koronaviruso pandemija pasiglemžė jau daugiau nei 75 tūkst. gyvybių, o 80 proc. mirties atvejų užfiksuoti Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje, rodo sekmadienį naujienų agentūros AFP paskelbti apibendrinti duomenys, surinkti iš oficialių šaltinių.

Europa, kur 12 val. 45 min. Lietuvos laiku buvo 909 673 užsikrėtimo ir 75 011 mirties atvejų, išlieka labiausiai pandemijos paveiktas žemynas. Pasaulyje nuo COVID-19 infekcijos iš viso mirė 109 133 žmonės.

Labiausiai nukentėjusi Europos šalis yra Italija, kur mirė 19 468 žmonės; po jos eina Ispanija (16 972 aukos) ir Prancūzija (13 832).

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen tikisi, kad vakcina nuo naujojo koronaviruso (COVID-19) gali būti sukurta iki 2020 m. pabaigos, informuoja naujienų agentūra dpa.

Politikės teigimu, dvi daugiausiai vilčių teikiančios mokslininkų komandos yra Europoje.

„Viliuosi, kad vakcina bus sukerta iki šių metų pabaigos“, – sakė U. von der Leyen interviu Vokietijos laikraščiui „Bild am Sonntag“.

Pasak jos, greitai tikimasi pradėti klinikinius tyrimus. Tačiau politikė apie juos išsamiau nekalbėjo.

Patvirtinus vakciną prasidėtų jos masinė gamyba. Anot Europos Komisijos vadovės, tam, kad skiepų kampanija būtų greita, ES jau kalbasi su gamintojais dėl pasaulinės gamybos apimčių.

U. von der Leyen manymu, tol, kol nėra vakcinos, reiktų vengti lankyti pagyvenusius žmones, jeigu tai tik įmanoma.

„Žinau, kad tai sunku ir kad vienatvė slegia. Tačiau to reikia siekiant išsaugoti gyvybes. Mes privalome išlikti drausmingi ir būti labai kantrūs, – sakė U. von der Leyen. – Turėsime išmokti gyventi su virusu daug mėnesių, tikriausiai iki kitų metų“.

Europos Komisijos pirmininkė mano, kad mokyklos ir darželiai gali atnaujinti darbą anksčiau.

„Vaikai ir paaugliai judėjimo laisvę atgaus anksčiau nei seni ar ligoti žmonės“, – sakė ji.

Artimiausiu metu ES turėtų pristatyti strategiją, kaip palaipsniui bus atšaukti dėl koronaviruso pandemijos įvesti apribojimai.

Koronavirusas Prancūzijoje

Prancūzijoje per pastarąją parą nuo ūminės kvėpavimo takų ligos COVID-19 mirė 561 žmogus, viruso SARS-CoV-2 aukų šalyje padaugėjo iki 14393, sekmadienį pavakare pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktoratas.

9253 mirtys nuo COVID-19 užregistruotos ligoninėse, 5140 – slaugos namuose ir kitose medicinos bei socialinėse įstaigose.

Sekmadienį Prancūzijoje intensyviosios terapijos skyriuose dėl šios ligos buvo gydomi 6845 pacientai, o nežymus jų skaičiaus mažėjimas fiksuojamas ketvirtą parą iš eilės, pažymima pranešime.

Nustatytų COVID-19 atvejų Prancūzijoje balandžio 12-osios vakare buvo 95,4 tūkst., nuo šios ligos išgijusiųjų – 37,2 tūkstančio.

Koronavirusas Italijoje

Koronavirusas SARS-CoV-2 Italijoje per pastarąją parą pasiglemžė 431 gyvybę – mažiausiai nuo kovo 19 dienos, sekmadienį vakare paskelbė televizija „Rai News“, remdamasi Civilinės saugos tarnyba.

Naujojo koronaviruso aukų skaičius Italijoje padidėjo iki 19 899, o juo užsikrėtusiųjų šalyje per pastarąją padaugėjo 4 092 iki 156 363, iš 3 343 taikoma intensyvioji terapija.

Nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 Italijos gyventojų skaičius padidėjo iki 34 211.

Koronavirusas Britanijoje

Anglijoje nuo COVID-19 mirus dar 657 žmonėms, aukų skaičius visoje Jungtinėje Karalystėje perkopė 10 tūkst., sekmadienį informavo medicinos įstaigų pareigūnai.

Į naujausią Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) statistiką neįtrauktos Škotijoje, Velse ar Šiaurės Airijoje mirusios aukos. Duomenys iš visos šalies turėtų būti paskelbti vėliau.

657 naujos aukos papildė 9 785 mirusiųjų nuo COVID-19 gretas, apie kuriuos britų ligonės pranešė šeštadienį.

Nors naujų užsikrėtimo ir hospitalizavimo atvejų skaičius, regis, stabilizavosi, mirčių šalyje tebedaugėja. Nuo koronaviruso mirštančių pacientų palaipsniui mažėja Italijoje ir Ispanijoje, todėl ekspertai nuogąstauja, kad Britanija gali tapti daugiausiai aukų turinčia Europos valstybe.

Koronavirusas Saudo Arabijoje

Saudo Arabijos karalius Salmanas liepė iki atskiro pranešimo pratęsti komendanto valandą, įvestą svarbiausiuose karalystės miestuose ir provincijose, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, sekmadienį pranešė televizija „al Arabiya“.

Vidaus reikalų ministerija savo ruožtu paragino piliečius laikytis valdžios įvestų suvaržymų ir priminė, kad buvo įšaldytas susisiekimas tarp visų 13 karalystės provincijų.

Anot „al Arabiya“, pirmadienį šalies valdžia įvedė komendanto valandą sostinėje Rijade, taip pat Džidos, Dahrano, Hufufo, Damamo, Taifo, Katifo, Chobaro ir Tabuko miestuose. Anksčiau tokių priemonių buvo imtasi ir dvi švenčiausiose islamo vietose – Mekoje bei Medinoje. Be to, Saudo Arabijoje uždrausta atlikti umrą – apskritus metus vykstančias piligrimines keliones.

Visiems gyventojams, išskyrus būtiniausių įmonių ir tarnybų darbuotojus, uždrausta keliauti tarp karalystės regionų. Piliečiams leidžiama palikti namus nuo 6 iki 15 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, neišeinant iš gyvenamųjų rajonų ribų ir tik esant poreikiui nusipirkti maisto ar vaistų.

Teritorijose, kur galioja komendanto valanda, draudžiama bet kokia komercinė veikla, bet leista dirbti gydymo įstaigoms ir tokioms įmonėms kaip vaistinės, maisto prekių parduotuvės, degalinės ir bankai.

JAV įsikūrusio Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, Saudo Arabijoje nustatyti apie 4 333 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, iš jų 52 buvo mirtini.

Koronavirusas Ispanijoje

Ispanijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad šalyje nuo pandemijos pradžios koronavirusu (COVID-19) užsikrėtė 166 019 žmonių, informuoja naujienų agentūra TASS.

Iš viso koronaviruso aukų skaičius Ispanijoje pasiekė pasiekė 16 972, o 62 391 pacientas pasveiko. Per parą COVID-19 buvo diagnozuotas 4 167 gyventojams, o 619 žmonių mirė.

Užsikrėtimų ir mirčių atvejų Ispanijoje mažėja. Daugiausiai žmonių, 950, mirė balandžio 1 d.

Koronavirusas Estijoje

Estijoje per pastarąją parą nustatyti penki nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir mirė 83 metų pacientė, tapusi 25-ąja šios ligos protrūkio auka šalyje, sekmadienį pranešė Sveikatos apsaugos departamentas.

Pranešime sakoma, kad per parą buvo atlikti 899 testai koronaviruso infekcijai COVID-19 nustatyti; iš jų penki (0,6 proc.) buvo teigiami.

Nuo protrūkio pradžios Estijoje atlikti 30 349 testai ir nustatyti iš viso 1 309 užsikrėtimo atvejai.

Sekmadienį ryte šalies ligoninėse tebebuvo gydomi 153 pacientai, iš jų 11 – intensyviosios terapijos skyriuose.

Koronavirusas Latvijoje

Latvijoje nuo koronaviruso infekcijos iš viso užfiksuotos jau 5 mirtys. Pastarąją parą mirė du žmonės – abu jie priklausė rizikos grupei: vienas priklausė 80-85 metų amžiaus grupei, kitas – 85-90 metų.

Susirgimų profilaktikos ir kontrolės centras dar laukia patologoanatomų išvadų dėl kitų dviejų mirčių, užfiksuotų ne ligoninėse, paskelbė Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

Per parą šalyje patvirtintas 21 naujas COVID-19 atvejis, tad bendras užsikrėtusiųjų skaičius Latvijoje išaugo iki 651. Šeštadienį ištirta 418 mėginių, nuo epidemijos pradžios – 28 214.

Stacionaruose gydomi 43 žmonės, iš jų sunkios būklės – du.

Koronavirusas Baltarusijoje

Baltarusijoje nuo koronaviruso mirė dar 26 žmonės, o bendras infekuotųjų skaičius pasiekė 2 578, rodo sekmadienį paskelbti Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.

„Užregistruoti 2 578 koronavirusine infekcija užsikrėtę žmonės“, – informavo ministerijos atstovai.

„Mirė 26 virtine lėtinių ligų sirgę pacientai, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija“, – pridūrė jie. Šis skaičius yra trimis didesnis negu šeštadienį.

Ministerija taip pat pažymėjo, kad „daugumai pacientų liga pasireiškia lengva ar vidutinio sunkumo forma“.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 50 pacientų reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Skelbiama, kad lig šiol Baltarusijoje pasveiko 203 žmonės; ankstesnę dieną jų buvo 172.

Iki sekmadienio šalyje buvo atlikti daugiau nei 64 tūkst. tyrimų dėl koronaviruso 17 laboratorijų.

Bendras infekuotųjų skaičius šiuo metu siekia 2 578.

Koronavirusas Kinijoje

Kinija paskelbė, kad sekmadienį šalyje užfiksuoti 99 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, o 97 iš jų – įvežtiniai, informuoja naujienų agentūra dpa.

Pastaruoju metu tai didžiausias koronaviruso atvejų skaičius tarp iš užsienio atvykusių žmonių.

Iki šiol daugiausiai atvejų, 67, buvo diagnozuota kovo 25 d. Dėl to nuo kovo 28 d. Pekinas uždraudė užsieniečiams atvykti į Kiniją, net jei jie turi galiojančias vizas ir leidimus gyventi šalyje.

Du Kinijos piliečiai koronavirusu apsikrėtė šalies Šiaurės rytuose esančioje Heilongdziango provincijoje. Anksčiau dėl ligos protrūkio buvo apribotas žmonių judėjimas dalyje Suifenhės miesto prie sienos su Rusija.

Koronavirusas Ukrainoje

Ukrainoje nustatyti jau 2 777 susirgimo COVID-19 atvejai, 89 žmonės pasveiko, o dar 83 mirė, anksti sekmadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Balandžio 11 dieną buvo gauti 266 pranešimai apie naujus patvirtintus atvejus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė ministerijai pavaldus Visuomenės sveikatos centras.

Iki šeštadienio 9 val. vietos (ir Lietuvos) laiku Ukrainoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų buvo 2 511, mirties atvejų – 73, o pasveikusiųjų skaičius siekė 79. Taigi, per pastarąją parą dešimtimi padaugėjo tiek aukų, tiek pagijusių asmenų skaičius.

Tuo metu sveikatos apsaugos viceministras ir vyriausiasis sanitarijos gydytojas Viktoras Liaško patikino, jog šalies atsakas į epidemiją yra veiksmingas.

„Priemonės, kurių iki šiol ėmėmės – tiek karantinas, tiek sveikatos apsaugos įstaigų pasirengimas, rodo, kad tokia dinamika, kuri dabar būdinga koronavirusinės ligos bei kitų virusinės ir bakterinės kilmės plaučių uždegimo atvejų skaičiui, leidžia mums susidoroti su apkrova sveikatos apsaugos sistemai“, – sakė jis per sekmadienį Kijeve surengtą spaudos konferenciją.

Vis tik V. Liaška, atsakydamas į žurnalistų klausimą, kada Ukrainoje galėtų būti pasiektas epidemijos pikas, pabrėžė: „Nenoriu niekam sukelti apgaulingo saugumo jausmo – viskas priklauso išskirtinai nuo ukrainiečių.“

Koronavirusas Rusijoje

Maskvoje per parą nuo koroanviruso mirė 14 žmonių, o 188 pacientai pasveiko.

Visoje Rusijoje buvo patvirtinti 2 186 nauji COVID-19 atvejai 52-uose regionuose. Iš viso šalyje per parą užfiksuotos 24 mirtys, o 246 žmonės pasveiko.

Iki sekmadienio koronavirusas Rusijoje diagnozuotas 15 770 žmonių iš 82 regionų. Mirusiųjų skaičius pasiekė 130, o pasveikusiųjų – 1291.

Koronavirusas JAV

70-metis arkivyskupas Gregory Aymondas lėktuvu atvira kabina pakilo iš Leikfronto aerodromo ir maždaug per pusvalandį praskrido virš Kenerio ir Gretnos miestų bei virš Prancūzų kvartalo Naujajame Orleane, rašo dienraštis „The Times-Picayune/New Orleans Advocate“.

G. Aymondas meldėsi už žmonių saugumą ir pasveikimą, taip pat šlakstė švęstą vandenį iš Jordano upės, kurioje buvo pakrikštytas Jėzus.

„Kai pirmąkart tai padariau, vanduo parlėkė ir mane aptaškė, – pasakojo arkivyskupas. – Tačiau paskui įgudau.“

Pats G. Aymondas neseniai pasveiko po koronaviruso infekcijos ir sakė meldęs Dievo suteikti malonę žmonėms, ypač sveikatos apsaugos ir specialiųjų tarnybų darbuotojams bei miesto vadovams.

Jo arkivyskupija neribotam laikui atšaukė visas mišias, laikydamasi reikalavimų išlaikyti socialinį atstumą.

Tuo metu 29 metų Lexi Erdheim , Maldos Vartų kongregacijos sinagogos Meteryje rabinė, pakilo į orą tuo pačiu lėktuvu po G. Aymondo skrydžio, kad pasiųstų palaiminimą Paschą švenčiantiems žydams.

“Tai buvo išties stipru – pamatyti viską iš karto, – savo įspūdžiais dalijosi ji. – Ypač labai ilgai išbuvus tarp tų pačių keturių sienų.“

Šeštadienį Luizianoje buvo daugiau kaip 20 tūkst. patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, 806 pacientai mirė, nurodė valstijos Sveikatos apsaugos departamentas.

Daugumai užsikrėtusiųjų pasireiškia tik lengvi simptomai, pavyzdžiui, karščiavimas ir kosulys, trunkantis 2–3 savaites. Tačiau kai kuriems, ypač pagyvenusiems ir kitų sveikatos problemų turintiems žmonėms dėl COVID-19 infekcijos gali išsivystyti sunkesnių simptomų, įskaitant plaučių uždegimą, kurie gali būti mirtini.