Pasaulyje

2015.10.11 23:49

Po kruvino šeštadienio Turkijoje prasidėjo trijų dienų gedulas

ELTA2015.10.11 23:49

Po dviejų sprogimų, šeštadienį Ankaroje nugriaudėjusių prieš mitingą už taiką, Turkijoje prasideda trijų dienų gedulas. Prokurdiška žmonių demokratinė partija skelbia, kad žuvusiųjų per dvi atakas skaičius išaugo iki 128 ir apie 250 sužeista. Kai kurie jų – sunkiai.

Turkijos vyriausybė sprogimus vadina teroristiniu aktu ir atmeta bet kokius kaltinimus savo pusėn.

Šeštadienio vakarą JAV prezidentas Barack Obama kalbėjosi su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ir, remiantis Baltųjų rūmų pranešimu, „perdavė savo didžiausią užuojautą dėl žuvusiųjų ir sužeistųjų per šias baisias atakas“. Dėl šių įvykių Turkijos prezidentas atšaukė planuotą vizitą į Turkmėnistaną ir kitas išvykas.

Sprogimai nugriaudėjo netoli Ankaros centrinės traukinių stoties, kur rinkosi žmonės prieš kairiųjų grupių organizuojamą taikos mitingą. Mitingas vietos laiku turėjo prasidėti vidurdienį, o du sprogimai vienas po kito įvyko apie 10 val. ryto.

Prokurdiškosios Liaudies demokratinės partijos (HDP) nariai taip pat buvo tarp mitingo dalyvių. Partijos lyderis Selahettinas Demirtasas dėl atakų apkaltino vyriausybę ir atšaukė partijos rinkiminius mitingus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.