Pasaulyje

2020.04.10 21:20

Maskvos meras: artimiausiomis savaitėmis laukia sunkūs išmėginimai

ELTA 2020.04.10 21:20

Rusijos sostinės meras Sergejus Sobianinas penktadienį paragino maskviečius apsišarvuoti kantrybe, kadangi jų laukia sunkūs išmėginimai, praneša „Interfax“.

„Artimiausiomis dienomis ir savaitėmis mūsų laukia sunkūs išmėginimai. Mes turime apsišarvuoti kantrybe, būti narsūs ir labai atsakingai laikytis nustatytų taisyklių ir apribojimų“, - parašė miesto vadovas savo tinklalapyje.

„Tik šitaip mes įstengsime atsilaikyti prieš šią negandą ir išsaugoti gyvybę mums artimiems žmonėms“, - pabrėžė jis.
S. Sobianinas tikisi, kad balandžio 13 d. Maskvoje įvedami papildomi draudimai ir apribojimai padės sulėtinti koronaviruso plitimą.

„Kai tik užsikrėtimo pavojus atsitrauks, Maskva iškart pradės grįžti prie normalaus gyvenimo ritmo“, - pridūrė meras.
Jis pranešė, kad, blogėjant epidemiologinei situacijai, kitą savaitę Maskvoje laipsniškai bus įvesta leidimų judėti mieste sistema.

„Pirmiausia įvesime leidimus kelionėms į darbą. Antrame etape – kelionėms kitais tikslais. Ir trečiame etape – jei prireiks – judėjimui savo rajone. Kiekvieno iš etapų terminai bus pranešti papildomai“, - pareiškė S. Sobianinas.
Jis taip pat pranešė, kad dėl koronaviruso plitimo nuo balandžio 13 d. iki balandžio 19 d. stabdomos beveik visos Maskvos įmonės.

„Dirbs tik valstybinės valdžios organai, medicinos organizacijos, maisto ir medicinos pramonės įmonės, individualių apsaugos priemonių gamintojai, svarbiausios karinės pramonės, kosmoso, atominės pramonės gamyklos ir kritiškai svarbi infrastruktūra“, - informavo S. Sobianinas.