Pasaulyje

2015.10.10 10:30

A. Merkel ir D. Cameronas: sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos

ELTA2015.10.10 10:30

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas penktadienį savo rezidencijoje Čekerso dvare susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Derybų metu dviejų šalių lyderiai pasisakė už Europos Sąjungos (ES) Rusijai pritaikytų sankcijų išsaugojimą, kol bus visiškai įgyvendinta Minsko paliaubų sutartis.  

„Abi pusės sutarė, kad ES privalo išlaikyti Rusijai pritaikytas sankcijas iki visiško Minsko sutarties įgyvendinimo“, – pranešė Britanijos vyriausybės vadovo spaudos tarnyba po D. Camerono ir A. Merkel susitikimo Bakingemšyro grafystėje.

Lyderiai, be kita ko, aptarė ne tik padėtį Ukrainoje, bet ir kovą su „Islamo valstybės“ kovotojais bei Sirijos krizę. D. Cameronas dar kartą pažymėjo, kad konfliktas turi būti išspręstas politiniu keliu.

Anksčiau Britanijos premjeras pasmerkė Rusijos karinį įsikišimą Sirijoje. Jo teigimu, Maskva, užuot apšaudžiusi „Islamo valstybės“ pozicijas Sirijoje, teikia paramą „mėsininkui Basharui Al-Assadui.“ Kalbėdamas su BBC, D. Cameronas paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „keisti kursą“ ir palaikyti JAV bei Britanijos pastangas kovoje su „Islamo valstybe“.

Maskva jau ne kartą buvo apkaltinta oro antskrydžių vykdymu prieš B. Al-Assado režimo priešininkus. Rusija kategoriškai neigia jai metamus kaltinimus ir tvirtina, kad jos naikintuvai Sirijoje apšaudo tik „Islamo valstybės“ ir kitų, pasak jos, teroristinių grupuočių taikinius.

Sankcijos Rusijai pirmą kartą buvo pritaikytos 2014 metų kovą po įvykdytos Krymo aneksijos. Vėliau baudžiamosios priemonės buvo sugriežtintos dėl konflikto kurstymo Donbase.                

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.