Pasaulyje

2020.04.10 11:02

JT vadovas nurodo, kad COVID-19 didina nelygybę tarp vyrų ir moterų

ELTA2020.04.10 11:02

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį įspėjo, kad naujojo koronaviruso pandemija didina esamą lyčių nelygybę ir turi skaudžių socialinių ir ekonominių padarinių moterims ir mergaitėms, o tai gali pakenkti tam tikrai per pastaruosius 25 metus padarytai pažangai lyčių lygybės ir moterų teisių srityse.

Paskelbtame pareiškime A. Guterresas teigia, kad kiekvienoje srityje – nuo sveikatos iki ekonomikos, saugumo iki socialinės apsaugos, neigiamas COVID-19 poveikis yra didesnis moterims ir mergaitėms nei vyrams, paprasčiausiai dėl jų lyties.

Nors visi duomenys rodo, kad vyrų mirtingumas nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) yra didesnis, A. Guterresas pabrėžia, kad „beveik 60 proc. moterų pasaulyje dirba neoficialios ekonomikos sąlygomis, mažiau uždirba, mažiau susitaupo ir susiduria su didesne rizika atsidurti skurde“.

„Rinkų kainoms krintant ir užsidarant verslo įmonėms, panaikinta milijonai moterų darbo vietų“, – teigė A. Guterresas.

Generalinis sekretorius teigia, kad tuo pačiu metu, kai moterys netenka apmokamo samdomo darbo, mokyklos uždarytos, vaikai visą laiką būna namuose ir išaugo vyresnio amžiaus žmonių poreikiai, taip pat smarkiai išaugo moterų neapmokamo priežiūros darbo apimtys, o mokyklas palikusios paauglės mergaitės gali niekada į jas nebesugrįžti.

Praėjusią savaitę JT generalinis sekretorius įspėjo, kad koronaviruso pandemijos metu išaugo šeiminis smurtas prieš moteris, ir ragino vyriausybes dėti daugiau pastangų, siekiant užkirsti kelią smurtui prieš moteris.
A. Guterresas galiausiai pabrėžė, kad šalių vyriausybės, dėdamos pastangas atsigauti nuo COVID-19, svarbiausią dėmesį skirtų moterims ir mergaitėms.