Pasaulyje

2020.04.10 09:58

Gaisro suniokotoje Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje rengiamasi švęsti Velykas

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.10 09:58

Prancūzijoje dar sugriežtinti karantino reikalavimai, ir jis pratęstas dar mėnesiui. Dievo Motinos katedroje Paryžiuje vyks Didžiojo Penktadienio pamaldos. Tiesa, jos bus trumpos ir dalyvaus tik nedidelis būrys tikinčiųjų.

Per karantiną sustojo ambicingi Prancūzijos Vyriausybės planai per penkerius metus atstatyti gaisro nuniokotą Dievo Motinos katedrą Paryžiuje.

Žinios. Beveik prieš metus degusioje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje – pamaldos nedideliame tikinčiųjų būryje

„Remonto darbai sustabdyti, kaip ir didžioji dalis statybų visoje šalyje, taip pat ir užsienyje“, – sako Paryžiaus vyskupijos vyr. vikaras Benoist de Sinety.

Greitai bus metai, kai visas pasaulis balandžio 15-ąją sustingęs stebėjo, kaip griūva katedros smailė, o pastatas skęsta liepsnose.

Jeigu ne karantinas, Paryžiaus arkivyskupija būtų rengusi procesiją aplink Erškėčių vainiką, relikviją, kuri, kaip tikima, buvo ant Kristaus galvos jį nukryžiuojant. 13 amžiuje ją į Paryžių parsivežė Prancūzijos karalius Liudvikas IX, o per gaisrą išgelbėjo kunigas.

„Žinoma, dabar negalime rengti tokios procesijos, todėl rengiame nedidelę ceremoniją katedroje. Ji vyks už uždarų durų, dalyvaus tik septyni žmonės, ne daugiau, melsis šalia Erškėčių vainiko, garbins jį Šventojo rašto žodžiais“, – sako Paryžiaus arkivyskupas Michelis Aupetit.

Tikintieji ceremoniją Dievo Motinos katedroje galės stebėti per televiziją, klausytis per radiją. Velykų Mišias Paryžiaus arkivyskupas aukos netoli Luvro esančioje Šventojo Žermeno bažnyčioje, pamaldose dalyvaus apie 20 žmonių.

Pernai per Velykas, kurios buvo švenčiamos praėjus kelioms dienoms po gaisro, nuniokojusio Dievos Motinos katedrą, paryžiečiai meldėsi, kad šis Paryžiaus simbolis greičiau atgimtų. Šiemet melsis už epidemijos aukas ir kad greičiau grįžtų įprastas gyvenimas.