Pasaulyje

2015.10.09 16:42

Saudo Arabijos gynybos ministras lankysis Rusijoje

ELTA 2015.10.09 16:42

Saudo Arabijos gynybos ministras Mohammadas bin Salman Al Saudas apsilankys Rusijoje. Apie tai pranešė leidinys „Kommersant“, remdamasis diplomatiniais šaltiniais.  

Skelbiama, kad ministras dalyvaus Sočyje spalio 11 dieną vyksiančiose „Formulės 1“ lenktynėse ir susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. „Kommersant“ apklausti ekspertai teigė, kad Saudo Arabijos gynybos ministro vizito tikslas yra suderinti pozicijas sprendžiant Sirijos konfliktą ir pagerinti prekybinius ir ekonominius ryšius.

Tuo metu BBC pranešė, kad Saudo Arabija nusprendė pradėti tiekti mirtinus ginklus ir prieštankinę ginkluotę didžiausioms Sirijos sukilėlių grupuotėms – „Užkariavimo armijai“, „Laisvajai Sirijos armijai“ ir „Pietiniam frontui“. Šalies vyriausybės šaltinis pažymėjo, kad ginklai nebus tiekiami grupuotėms „Islamo valstybė“ ir „Nusra Front“.

Rusija rugsėjo 30 dieną pradėjo rengti oro antskrydžius Sirijoje, siekdama padėti šalies vadovui Basharui al-Assadui kovoti su ekstremistais. Saudo Arabija nuo Sirijos pilietinio karo pradžios palaiko B. al-Assado priešininkus.