Pasaulyje

2015.10.09 15:15

Prasidėjo pabėgėlių perkėlimo ir pasidalijimo programa

Penktadienį pagaliau prasidėjo itin daug ginčų kelianti pabėgėlių perkėlimo ir pasidalijimo programa. Europos sąjunga sutarė priimti apie 160 tūkstančių  pabėgėlių, bet, panašu, kad šis skaičius bus gerokai didesnis ir tai tęsis daug metų.  

Penktadienio rytą į Romos oro uostą atvyko pirmoji pabėgėlių iš Eritrėjos grupė, kurią oficialiai sutiko priimti Švedija. Taip pradedamas vykdyti naujausias ir nemažai prieštaravimų sukėlęs Europos sąjungos planas per dvejus metus iš Italijos ir Graikijos perkelti 160 tūkstančių pabėgėlių ir pasidalinti juos pagal iš anksto nustatytas kvotas.

Pirmąją 19 pabėgėlių ir Eritrėjos grupę Ciampino oro uoste išlydėjo Italijos vidaus reikalų ministras, Europos sąjungai pirmininkaujančio Liuksemburgo užsienio reikalų ministras bei eurokomisaras migracijos reikalams.

Susidūrusios su neregėto masto chaotiška pabėgėlių banga iš Afrikos, Sirijos, Irako, Afganistano ir Pakistano Europos sąjungos šalys sutarė padėti šios naštos jau nebepakeliančioms pietinėms bloko šalims – Graikijai ir Italijai.

Pagrindinė šios susitarimo iniciatorė Vokietija šįmet jau priėmė apie 700 tūkstančių migrantų ir tvirtina, kad, nepaisant visų problemų, Europa yra pajėgi tai padaryti. Bet nemažai ne tokių turtingų centrinės Europos šalių šiam planui nepritarė, nors sprendimui pakeisti jų balsų nepakako. Visas šias pabėgėlių problemas Liuksemburge penktadienį toliau svarstys Europos sąjungos Vidaus reikalų ministrai.