Pasaulyje

2020.04.09 11:36

Rusijos propaganda gviešiasi Latvijos ir Estijos nusipirktų siuntų – vadina Kremliaus „pagalba“

LRT.lt 2020.04.09 11:36

Jungtinis Rygos ir Talino medicininių reikmenų pirkimas iš Kinijos sulaukė Kremliaus dėmesio – jis jį bando vadinti Rusijos atsiųsta „humanitarine pagalba“, rašo „Estonian World“.

Balandžio 2-ąją Taline nusileido lėktuvas, atgabenęs milijonus apsauginių veido kaukių ir kitų medicininių reikmenų, kurias Latvija ir Estija bendrai nusipirko iš Kinijos.

Tačiau Kremliaus propaganda, transliuodama įrangos atgabenimo vaizdus, ėmė vaizduoti tai kaip tariamą Rusijos atgabentą „humanitarinę pagalbą“, rašo „Estonian World“.

Ši žinia pasirodė tokiuose leidiniuose kaip „eadaily.com“, „Rosiiskaja Gazeta“, „antimaidan.com“, „vpk-news.ru“.

Propagandinėse žinutėse buvo melagingai pabrėžiama Rusijos pagalba, nors įranga iš Kinijos iš tiesų buvo atgabenta Rusijos transporto kompanijos „Volga-Dnepr Airlines“ „Il-76“ orlaiviu. Tačiau už šį pirkinį Estijos Vyriausybė sumokėjo, o kompanija yra „Hansapost“ partneris, rašo „Estonian World“.

Anksčiau Kremlius skleidė propagandines žinias apie pagalbos siuntą Italijai, nors italų leidinys „La Stampa“, remdamasis šaltiniais šalies valdžioje, pranešė, kad apie 80 proc. atsiųstos pagalbos yra nenaudinga.

Rusija taip pat skelbė žinią apie siuntą su COVID-19 protrūkiu kovojančiai JAV, tačiau Vašingtonas pareiškė už reikmenis sumokėjęs.