Pasaulyje

2015.10.09 13:02

Vokietija turi duomenų apie teroristus tarp migrantų

ELTA 2015.10.09 13:02

Vokietijos vyriausybė reguliariai gauna informacijos, kad tarp tūkstančių pabėgėlių, atvykstančių iš Artimųjų Rytų, gali būti islamistų, pasirengusių įvykdyti teroro aktą.  

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere tai pareiškė interviu, kurį penktadienį paskelbė „Funke“ žiniasklaidos grupės laikraščiai, praneša „zeit.de“.

„Užsienio specialiųjų tarnybų duomenų, kad tarp pabėgėlių esama teroristų, gaudavome ir gauname, – sakė VRM vadovas. – Mes rimtai žiūrime į visą gaunamą informaciją ir ją tikriname. Kol kas šie duomenys nepasitvirtino“.

Pasak T. de Mezjerio, Vokietija, kaip ir anksčiau, yra „tarptautinio terorizmo dėmesio centras“. Jis pažymėjo, kad geras saugumo tarnybų darbas leido išvengti didelių teroro aktų Vokietijoje pastaraisiais metais. „Bet niekas negali visiškai atmesti, kad kada nors nutiks kitaip“, – pabrėžė ministras.

T. de Mezjeris taip pat išsakė susirūpinimą dėl to, kad Vokietijoje vis platesnį mastą įgauna smurtas prieš pabėgėlius. „Šiais metais užfiksuota 490 išpuolių prieš pabėgėlių statuso prašytojų prieglaudas“, – pažymėjo ministras. Pernai tokių incidentų buvo apie 200.