Pasaulyje

2020.04.09 06:39

Naujausia informacija. Niujorke – rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius per parą, Italijoje daugėja medikų netekčių

Mirčių nuo koronaviruso skaičius pasaulyje viršijo 90 000; atnaujinta 20.11
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.04.09 06:39

Baltarusija paprašė papildomų lėšų iš Europos Sąjungos skubiems medicinos priemonių pirkimams, taip pat pastangoms apriboti koronaviruso pandemijos ekonominius padarinius, pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas.

Atnaujinta 20.10

Mirčių nuo koronaviruso skaičius pasaulyje viršijo 90 000

Pasaulyje mirčių nuo koronaviruso skaičius ketvirtadienį perkopė 90 tūkst., skelbia AFP, remdamasi naujausiais duomenimis.

Daugiau nei pusė visų 90 938 mirties atvejų užregistruota labiausiai paveiktose šalyse – Italijoje, Ispanijoje ir JAV. Daugiausia gyvybių COVID-19 pasiglemžė Italijoje – 18 279. Ispanijoje mirė 15 238 asmenų, JAV – 14 830, Prancūzijoje – 10 869.

Pasaulyje užfiksuoti iš viso 1 534 426 užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Atnaujinta 19.47

Italijoje pastarąją parą koronaviruso aukomis tapo 610 žmonių

Italijoje pastarąją parą koronaviruso aukomis tapo 610 žmonių. Tad bendras mirčių skaičius šalyje išaugo iki 18 279. Tai ketvirtadienį pranešė Civilinės saugos departamentas.

Trečiadienį Italijoje nuo koronaviruso sukelto susirgimo mirė 542 žmonės.

Didėja ir medikų mirčių skaičius, jis jau viršijo 100. Pasveiko 28 470 žmonių. Trečiadienį buvo pranešta apie 26 491 pasveikusįjį.

Bendras infekuotųjų skaičius nuo epidemijos pradžios, įskaitant pasveikusius ir mirusius žmones, sudaro 143 626. Trečiadienį buvo pranešta apie 139 422 užsikrėtimo atvejus.

Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1,5 milijono žmonių, apie 90 tūkstančių infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 19.44

Niujorke užregistruotas didžiausias mirčių nuo COVID-19 skaičius per parą

Niujorko valstijoje ketvirtadienį užregistruota daugiausiai mirčių nuo COVID-19 per parą. Koronaviruso labiausiai paveiktoje JAV valstijoje per pastarąsias 24 val. mirė 799 šia liga susirgę asmenys. Tačiau Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo pranešė, kad į ligoninę guldomų žmonių skaičius ir toliau mažėja.

A. Cuomo teigė, kad ketvirtadienį per parą mirė 799 ir šis skaičius pranoko trečiadienį skelbtų aukų skaičių, jų praėjusią parą buvo 779. Gubernatorius taip pat pabrėžė, kad dėl karantino priemonių kreivė po truputį plokštėja.

„Ligoninėse gydomų žmonių skaičius per šią parą išaugo 200, tai mažiausias rodiklis nuo viso šito košmaro pradžios“, – žurnalistams sakė A. Cuomo. Gubernatorius tvirtino, kad mažiausias buvo ir intensyvios terapijos skyriaus pacientų prieaugio rodiklis.

Atnaujinta 19.37

JK per parą užfiksuotas 881 mirties nuo koronaviruso atvejis

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė apie 881 naują koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirties atvejį, o bendras aukų skaičius išaugo iki 7 978.

Naujausius duomenis paskelbė užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas (Dominikas Rabas), šiuo metu pavaduojantis koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusį premjerą Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną), kuris tebėra gydomas ligoninės intensyviosios priežiūros skyriuje.

D. Raabas pabrėžė, kad šalis dar nepasiekė viruso piko.

Atnaujinta 19.25

Vengrijoje karantinas pratęsiamas neribotam laikui

Ketvirtadienį Vengrijos vyriausybė karantiną pratęsė neribotam laikui, šalies premjeras Viktoras Orbanas piliečius paragino priemonių laikytis ir Velykų švenčių metu, praneša „Reuters“.

Vengrijoje užregistruota 980 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, COVID-19 šalyje jau pasiglemžė 66 gyvybes, nors vyriausybė pripažįsta, kad užsikrėtusių asmenų gali būti gerokai daugiau.

Karantinas Vengrijoje įsigaliojo praėjusį mėnesį. Jis turėjo pasibaigti Velykų savaitgalį.

„Šios Velykos smarkiai skirsis nuo visų kitų Velykų, – V. Orbanas teigia vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo „Facebook“ socialinio tinklo paskyroje. – Komendanto valanda ir apribojimai buvo adekvatūs ir sėkmingi, jie padėjo sulėtinti epidemijos plitimo tempą.“

Premjeras sakė, kad po Velykų karantino poreikis bus vis iš naujo svarstomas kiekvieną savaitę.

Savivaldybėms taip pat suteikiami įgaliojimai savarankiškai skelbti tam tikrus apribojimus, kurie užtikrintų vietos bendruomenės saugumą.

Savaitgalį pasirodžius pavasariškiems orams, Vengrijos gyventojai suskubo užsiimti sportu ir kitomis lauko veiklomis. Savivaldybių pareigūnai ir merai buvo priversti dar kartą prašyti, kad gyventojai sąžiningai laikytųsi karantino apribojimų.

Vyriausioji chirurgė Cecilia Muller teigė, kad Budapešto senelių globos namuose koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 100 senjorų. MTI naujienų agentūra pranešė, kad penki iš šių COVID-19 susirgusių senjorų mirė.

Atnaujinta 18.29

Vokietijos kanclerė Angela Merkel mato priežasčių koronaviruso protrūkį šalyje vertinti „atsargiai optimistiškai“.

„Augimo kreivė plokštėja“, – Berlyne sakė A. Merkel.

Viešasis gyvenimas Vokietijoje buvo smarkiai apribotas nuo kovo vidurio, o gyventojai raginame likti namuose, jei išeiti nėra būtina, nors nedraudžiama lauke sportuoti ar susitikti su kitu žmogumi, laikantis socialinio atstumo taisyklių.

Po koronaviruso krizės valdymo centro posėdžio A. Merkel tikino, kad apribojimų griežtinti nebūtina. Vis dėlto, kanclerė paragino gyventojus laikytis karantino reikalavimų per Velykas ir neprarasti atsargumo.

A. Merkel atsisakė komentuoti galimus tolesnius vyriausybės sprendimus vasarą. „Šiuo metu galvoju apie šiandienos sprendimus“, – sakė ji.

Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas tikino, kad tolesnė karantino eiga Vokietijoje priklausys nuo Velykų.

„Jei mums pavyks išsilaikyti savaitgalį, laipsniškas sugrįžimas prie normalaus gyvenimo taps labiau tikėtinu. Jei būsime neapdairūs, tikėtina, kad reikės pratęsti apribojimus“, – teigė J. Spahnas.

Atnaujinta 17.27

Švedijoje per parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius išaugo nuo 8 419 iki 9 141 (91 infekuotasis 100 tūkstančių gyventojų). Nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių mirusių pacientų skaičius padidėjo 106 ir pasiekė 793.

Tai ketvirtadienį pranešė šalies medicinos tarnybų atstovai.

Švedijoje intensyviosios terapijos skyriuose gydoma 719 žmonių.

Švedijos vyriausybė uždarė sienas užsieniečiams, negyvenantiems ES šalyse, paragino piliečius neorganizuoti renginių, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 50 žmonių. Vyresniųjų klasių moksleiviams ir studentams rekomenduojama mokytis nuotoliniu būdu. Vaikų darželiai ir pradinės mokyklas tebedirba.

Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1,5 milijono žmonių, apie 90 tūkstančių infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 16.32

Italijoje nuo naujojo koronaviruso epidemijos pradžios vasario mėnesį nuo COVID-19 užkrato jau mirė šimtas gydytojų, ketvirtadienį pranešė Italijos medikų asociacija FNOMCeO.

„Deja, dėl COVID-19 infekcijos mirusių gydytojų skaičius šiuo metu siekia 100, galbūt net 101“, – sakė asociacijos atstovas naujienų agentūrai AFP.

Atnaujinta 16.00

Lenkijos vyriausybė nusprendė dėl koronaviruso pratęsti šalies sienų uždarymo laikotarpį iki gegužės 3 d. Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją pranešė ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.

Pasak jo, vaikų darželiai, mokyklos ir universitetai bus uždaryti iki balandžio 26 d., taip pat iki šios datos nebus atnaujinti keleivinių lėktuvų skrydžiai ir tarptautinių traukinių eismas.

Iki balandžio 19 d. galios apribojimai, susiję su prekybos tinklų, kino teatrų, kirpyklų, kosmetikos salonų ir kitų paslaugų teikimo įmonių darbu. „Omenyje turimas ir žmonių skaičiaus bažnyčiose ir parduotuvėse ribojimas“, – pridūrė Lenkijos vyriausybės vadovas.

„Masiniams renginiams taikomi apribojimai galios iki jų panaikinimo“, – pabrėžė T. Morawieckis.

Atnaujinta 15.30

Nyderlanduose gyvenanti 107 metų Cornelia Ras tapo vyriausiu pasaulio žmogumi, kuris pasveiko nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, ketvirtadienį pranešė šalies žiniasklaida, remdamasi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateikta informacija.

Kaip pranešė žiniasklaida, moteris užsikrėtė koronavirusu dalyvaudama mišiose ir kovo viduryje pateko į ligoninę. Pirmadienį pasveikusi pacientė buvo iš jos išrašyta.

Pasak PSO atstovo, kol kas organizacija neturi jokių duomenų, kad būtų pasveikęs koks nors vyresnis koronavirusu užsikrėtęs žmogus.

Anksčiau buvo pranešta apie JAV Oregono valstijoje pasveikusį 104 metų vyrą. Nyderlanduose kol kas pasveikę vyriausi asmenys buvo 103,101 ir 100 metų amžiaus.

Atnaujinta 14.49

„Europos Sąjunga dėl koronaviruso pandemijos dabar nusprendė skirti tikslinę finansinę paramą Rytų partnerystės šalims, kurioms, kaip žinoma, priklauso ir Baltarusija. Todėl logiška, kad esant dabartinei padėčiai kreipėmės su prašymu suteikti papildomų lėšų“, – rašoma Baltarusijos ministerijos atstovo A. Glazo pareiškime.

Pasak jo, akivaizdu, kad sumažėjęs verslo aktyvumas visame pasaulyje ir ypač Europoje turės įtakos ir Baltarusijos įmonėms.

„Todėl mums labai svarbu išnaudoti visas galimybes, kad maksimaliai apsidraustume. Šis darbas atliekamas vyriausybės ir kitų kompetentingų valstybės institucijų lygiu, tai daroma skirtingomis kryptimis“, – pabrėžė URM atstovas.

„Su ES diskutuojame apie įvairias tokios sąveikos formas ir apimtis. Mūsų partneriai šiuo klausimu demonstruoja didelį atvirumą, o mes tai labai vertiname. Tačiau dar per anksti kalbėti apie detales“, – pridūrė pareigūnas.

Reaguodamas į Minsko prašymą, ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis trečiadienį pareiškė, kad blokas finansiškai padės Baltarusijai įveikti koronaviruso sukeltą krizę.

„Dabar svarstome, kaip galėtume patenkinti šį prašymą, ypatingą dėmesį skirdami ekonominei paramai sveikatos priežiūros sistemai ir pilietinei visuomenei. Bendra šios pagalbos suma dar nėra nustatyta, bet spėjama, kad ji sieks apie 60 mln. eurų“, – pažymėjo J. Borrellis.

Jis priminė, jog ši suma svarstoma atskirai nuo 30 mln. eurų vertės paketo, kurį Europos Komisija patvirtino praėjusią savaitę Rytų partnerystės šalims – Ukrainai, Baltarusijai, Moldovai, Armėnijai, Azerbaidžanui ir Sakartvelui. Šios lėšos taip pat skirtos paremti sveikatos apsaugos sistemas ir įsigyti medicininių priemonių. Dar 10 mln. eurų skirta pažeidžiamoms gyventojų grupėms remti.

„Signalas yra paprastas ir aiškus. ES yra pasirengusi palaikyti mūsų partnerius ir kaimynus šiais labai sunkiais laikais. Ji bus kiek įmanoma atjauti ir lanksti, reaguojant į prašymus suteikti pagalbos, kad ir iš kur jie bus gaunami“, – tvirtino J. Borrellis.

Atnaujinta 14.46

Pastarąją parą Belgijoje mirė rekordinis šiai šaliai koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičius – 283, o nuo epidemijos pradžios karalystėje koronaviruso aukomis jau tapo 2 523 žmonės.
Tai ketvirtadienį pranešė Belgijos sveikatos apsaugos ministerija.

Trečiadienį nuo koronaviruso sukelto susirgimo padarinių šalyje mirė 205 žmonės.

Pastarąją parą buvo užfiksuota 1 580 naujų užsikrėtimo atvejų (trečiadienį – 1 203). Pastarąją savaitę Belgijoje per dieną koronavirusu užsikrečia nuo 1 000 iki 1 600 žmonių. Iš viso nuo epidemijos pradžios šalyje nustatyti 24 983 užsikrėtimo atvejai. Šiuo metu hospitalizuota 5 590 žmonių, iš jų 1 285 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose.

Atnaujinta 13.41

Ispanijoje koronaviruso epidemijos aukų skaičius viršijo 15 tūkst., nors per pastarąją parą mirė mažiau žmonių negu ankstesnę dieną, ketvirtadienį pranešė tarnybos.

Nuo trečiadienio šalyje mirė 683 žmonės, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19. Ankstesnę dieną aukų buvo 757. Pagal bendrą aukų skaičių Ispanija yra viena labiausiai koronaviruso pandemijos paveiktų šalių. Iki ketvirtadienio ši liga Ispanijoje pareikalavo mažiausiai 15 238 žmonių gyvybių.

Atnaujinta 13.25

Australijoje būrys policininkų, besinaudojančių specialiomis apsaugos priemonėmis, trečiadienį išsilaipino netoli Sidnėjaus stovinčiame laive, siejamame su šimtais koronaviruso infekcijos atvejų ir 15 mirčių šalyje, kad apklaustų įgulos narius ir surinktų daiktinius įrodymus.

Maždaug 2 700 keleivių kovo 19 dieną išlipo iš šio laivo, tapusio didžiausiu koronaviruso šaltiniu Australijoje. Su laivu „Ruby Princess“ siejami daugiau kaip 600 koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų ir 15 mirčių.

Laivas išmetęs inkarą Port Kembloje, esančioje maždaug už 80 km į pietus nuo Sidnėjaus.

Atnaujinta 12.25

Dviejų mėnesių kūdikis, laikomas jauniausiu COVID-19 pacientu Italijoje, pasveiko ir buvo išrašytas iš ligoninės, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

Kūdikis nebekarščiuoja ir buvo išleistas namo drauge su motina, kuri sirgo plaučių uždegimu, bet taip pat pasveiko, sakoma pranešimuose.

Motina ir vaikas į pietinio Bario miesto ligoninę buvo paguldyti kovo 18 dieną.

Italijoje oficialiai užregistruoti 17 669 mirties nuo COVID-19 atvejai – tai didžiausias aukų skaičius pasaulyje.

Vyriausybė šiuo metu svarsto, kaip ir kada pradėti švelninti socialinio atstumo priemones, padėjusias pamažu sumažinti per parą užregistruojamų mirties atvejų skaičių nuo praėjusį mėnesį užfiksuoto rekordinio 969 atvejų skaičiaus.

Atnaujinta 11.56

Estijoje per pastarąsias 24 valandas patvirtinti dar 23 koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, ir bendras šalyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki 1 207, praneša ERR.

Per pastarąją parą neužfiksuotas nė vienas mirties nuo koronaviruso atvejis, bet Estijoje nuo ligos iš viso jau mirė 24 žmonės.

Kaip nurodo Sveikatos taryba, per pastarąją parą Estijoje atlikti 1 609 testai dėl koronaviruso, o nuo sausio pabaigos iš viso atlikta 26 416 testų, iš jų 5 proc., arba 1 207 rezultatai, buvo teigiami.

Atnaujinta 11.49

Vokietijoje per pastarąją parą užregistruoti 4 974 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, ketvirtadienį pranešė epidemiologinę padėtį šalyje stebintis Roberto Kocho institutas.

Vokietijoje koronaviruso infekcija COVID-19 diagnozuota iš viso 108 202 žmonėms, mirties atvejų yra 2 107.

Antradienį instituto vadovas Lotharas Wieleris pareiškė, kad mokslininkai šalyje fiksuoja tam tikrą sergamumo kreivės plokštėjimą, tačiau kalbėti apie tendenciją dar anksti.

Antradienį paskelbta apie 3 834 per parą užregistruotus užsikrėtimo atvejus, bet jau trečiadienį naujai užsikrėtusių žmonių skaičius buvo 4 003.

Atnaujinta 11.19

Japonijoje naujuoju koronavirusu infekuotų žmonių skaičius peržengė 5 000 ribą, ketvirtadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Jiji Press“. Dar 700 žmonių užsikrėtė kruiziniame laive. Trečioji pagal dydį pasaulio ekonomika skelbia apie 110 nuo Covid-19 mirusių žmonių.

Japonija nesiėmė griežtų priemonių prieš viruso plitimą.

Atnaujinta 11.16

Baltarusijos valdžia ketvirtadienį pranešė, kad bendras koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius šalyje išaugo iki 16 žmonių.

Vyriausybės tinklalapyje, skirtame informuoti visuomenę apie koronaviruso protrūkį, nurodoma, kad asmenų, kuriems patvirtinta COVID-19, bendras skaičius išaugo iki 1486.

Per parą oficialiai patvirtintų užsikrėtimo atvejų padaugėjo 420 žmonių, taip pat mirė trys pacientai.

Iki ketvirtadienio buvo hospitalizuotas 1 331 koronavirusu užsikrėtęs žmogus, iš jų 139 pasveiko.

Atnaujinta 10.46

Oficialiais Rusijos valdžios duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šalyje perkopė 10 tūkst. ribą ir siekia 10131. Ketvirtadienio rytą buvo patvirtinti 1459 nauji užsikrėtimai COVID-19, rašo „Meduza“.

Atnaujinta 10.41

Pietų Korėjoje trečiadienį buvo patvirtinti 39 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai, o tai mažiausias šalyje per parą patvirtintų naujų atvejų skaičius per septynias savaites.

Pasak Pietų Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrų, pirmą kartą nuo vasario 20 d. šalyje per parą užregistruota mažiau nei 40 COVID-19 atvejų.

Iki šiol šalyje koronaviruso infekcija buvo diagnozuota 10 423 žmonėms. Dėl ligos mirė 204 pacientai, o beveik 7 tūkst. susirgusių žmonių pasveiko.

Per pastarąjį mėnesį Pietų Korėjoje nuolat mažėjo naujų koronaviruso atvejų

Atnaujinta 10.01

Latvijoje ketvirtadienio naktį buvo patvirtinta 12 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso šalyje užfiksuoti 577 užsikrėtimai koronavirusu, 3 žmonių būklė yra sunki, o 2 žmonės nuo infekcijos mirė, nurodo LSM.

Ukraina pranešė, kad ketvirtadienio duomenimis šalyje yra 1892 COVID-19 užsikrėtę žmonės. Iš viso infekcija nusinešė 57 žmonių gyvybes, pastarąją parą nuo jos mirė 4 žmonės, rašo „Kyiv Post“.

Atnaujinta 08.59

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo trečiadienį apkaltino Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) klaidomis kilus COVID-19 krizei.

„PSO nesugebėjo padaryti, ko iš jos visi tikėjosi“, – sakė M. Pompeo per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose. Jis nurodė sutinkantis su prezidento Donaldo Trumpo anksčiau išsakyta nuomone, kad reiktų pagalvoti, kokiu mastu Vašingtonas turėtų toliau finansuoti šią organizaciją. Tuo pačiu valstybės sekretorius pabrėžė, kad dabar ne laikas galvoti apie PSO vadovo keitimą.

D. Trumpas toje pačioje spaudos konferencijoje pranešė, kad pernai JAV skyrė PSO 452 mln. dolerių (415,8 mln. eurų), o Kinija – tik 42 mln. dolerių (38,6 mln. eurų). Antradienį jis apkaltino PSO esant „labai kinocentriška“.

JAV prezidentas pakartojo, kad galvos dėl tolesnio PSO finansavimo. „Mes svarstysime šį klausimą ir nuspręsime, ką reikia daryti... PSO padaryta daug klaidų“, – pareiškė jis.

Atnaujinta 08.51

Vokietijoje patvirtintų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius per pastarąsias 24 valandas padidėjo 4 974 ir bendras skaičius ketvirtadienį siekė 108 202, rodo Roberto Kocho infekcinių ligų instituto duomenys, praneša agentūra „Reuters“.

Mirčių skaičius šalyje išaugo 246, iki 2 107.

Tuo metu visame pasaulyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius pasiekė 1,5 mln. ribą, o mirčių skaičius artėja prie 87 500. Daugiau kaip 317 600 susirgusių žmonių jau pasveiko.

Atnaujinta 08.20

Australijoje užregistruotas mažiausias per daugiau nei tris savaites COVID-19 atvejų skaičiaus augimas.

Sveikatos apsaugos ministras Gregas Huntas ketvirtadienį sakė, kad užregistruoti 96 nauji COVID-19 atvejai. Tai pirmas kartas nuo kovo 17 dienos, kai naujų atvejų per parą užregistruojama mažiau nei 100.

Augimo pikas buvo kovo 28 dieną, kai pareigūnai užregistravo 457 naujus atvejus. Bendrai Australijoje yra kiek daugiau nei 6 tūkst. užsikrėtimo ir 51 mirties atvejis.

Siekdami apriboti pandemijos poveikį ekonomikai, įstatymų leidėjai vėlai trečiadienį priėmė darbo užmokesčio subsidijavimo schemą, numatant tam skirti 130 mlrd. Australijos dolerių (74,5 mlrd. eurų).

Atnaujinta 08.13

Serbijos prezidento Aleksandro Vučičiaus vyriausiam sūnui Danilo Vučičiui diagnozuota koronaviruso infekcija COVID-19.

„Mano vyriausias sūnus užsikrėtęs koronavirusu. Klinikinis vaizdas toks – jis paguldytas į infekcinių ligų kliniką. Sūnau, tu susidorosi su tuo“, – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Instagram“, kur įkėlė 22 metų Danilo nuotrauką.

Serbijoje iki šiol nustatyti 2 666 koronaviruso infekcijos atvejai, 65 žmonės mirė.

Jungtinės Valstijos antrą dieną iš eilės užfiksavo beveik 2 000 su koronaviruso infekcija COVID-19 susijusių mirčių, rodo trečiadienį Johnso Hopkinso universiteto skelbiami duomenys.

Iki 20 val. 30 min. vietos (3 val. 30 min. Lietuvos) laiku šalyje buvo užfiksuotas naujas vienos paros pacientų mirčių rekordas, mirus 1 973 koronavirusu užsikrėtusiems žmonėms. Jis buvo šiek tiek didesnis už užfiksuotą antradienį, kai mirė 1 939 žmonės.

Bendras COVID-19 epidemijos JAV aukų skaičius išaugo iki 14 695.

Dabar pagal bendrą aukų skaičių Jungtinės Valstijos lenkia Ispaniją, kur iki šiol mirė 14 555 pacientai, bet pasaulyje tebepirmauja Italija, kur koronavirusinė infekcija pareikalavo 17 669 žmonių gyvybių.

Žmonių, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu, skaičius pasaulyje peržengė 1,5 mln., ketvirtadienį paskelbė oficialių šaltinių pateikiamus duomenis apibendrinantis portalas „Worldometers“.

Portalo surinkta statistika 6 val. 30 min. Lietuvos laiku rodė, kad žmonių, kuriems nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, padaugėjo iki 1 518 719.

Kadangi į šią statistiką patenka tik testais patvirtinti užsikrėtimo atvejai, tikrasis užsikrėtusiųjų skaičius gali būti reikšmingai didenis.

Su COVID-19 pandemija siejama mažiausiai 88 502 žmonių mirtis, o daugiau kaip 330 tūkst. pacientų pasveiko.