Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.08 18:33

Bernie Sandersas traukiasi iš kovos dėl teisės tapti demokratų kandidatu rinkimuose

atnaujinta 20.09
LRT.lt, BNS 2020.04.08 18:33

Trečiadienį Bernie Sandersas paskelbė, kad traukiasi iš kovos dėl teisės tapti Demokratų partijos kandidatu prezidento rinkimuose lapkritį, skelbia BBC.

CNN skelbia, kad apie pasitraukimą B. Sandersas pranešė skambučiu savo kampanijos nariams.

Vieninteliu pretendentu mesti iššūkį dabartiniam šalies vadovui respublikonui Donaldui Trumpui lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose lieka buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.

B. Sandersas pirminiausia Demokratų partijos rinkimuose laikė užtikrintas lyderio pozicijas, tačiau J. Bidenas pasiekė pergalę Pietų Karolinoje.

Dabar dėl koronaviruso pandemijos abiejų politikų rinkiminės kampanijos buvo sustabdytos, o kai kurios valstijos nusprendė atidėti šios partijos rinkimus.

Paskutinis gyvai vykęs B. Sanderso rinkiminės kampanijos renginys vyko kovo 9 dieną. Vėliau kampanija visiškai persikėlė į skaitmeninę erdvę.

78 metų B. Sandersas save apibūdina kaip demokratą socialistą. Jis savo kampanijoje daugiausiai dėmesio skyrė sveikatos apsaugai ir dirbančiųjų klasės problemoms.

B. Sandersas dalyvavo ir 2016 metų Demokratų partijos rinkimuose, tačiau tada juose pralaimėjo Hillary Clinton.

J. Bidenas ragina B. Sanderso šalininkus prisijungti prie jo kampanijos

J. Bidenas trečiadienį paragino rinkėjus, palaikančius jo buvusį varžovą B. Sandersą, prisijungti prie jo kampanijos, kairuoliui senatoriui pasitraukus iš tolesnės kovos dėl teisės tapti demokratų kandidatu į prezidentus.

„Matau jus, girdžiu jus ir suprantu, ką skubiai turime padaryti šioje šalyje“, – kreipdamasis į B. Sandersą ir jo šalininkus pareiškime nurodė J. Bidenas.

„Tikiuosi, kad prisijungsite prie mūsų. Esate itin laukiami. Esate reikalingi“, – pridūrė Amerikos politikos veteranas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi