Naujienų srautas

Pasaulyje2015.11.13 16:16

JT Libijai siūlo vienybės vyriausybę

ELTA 2015.11.13 16:16

Ketvirtadienį Jungtinės Tautos (JT) Libijai pateikė pasiūlymą dėl nacionalinės vienybės vyriausybės, kuri padarytų galą šalį draskančiam konfliktui, skelbia „Reuters“.  

Tačiau pasiūlymui priešinasi Libijos sotinėje, Tripolyje, įsikūrę valdovais apsiskelbę asmenys ir jų šalininkai.

Libijoje vyksta karas tarp tarptautiniu mastu pripažintos vyriausybės ir neoficialios vyriausybės, kontroliuojančios Tripolį. Abi konkuruojančias puses remia konkuruojantys ginkluoti aljansai.

Kai prieš ketverius metus buvo nuverstas šalies vadovas Muammaras Gaddafis, Vakarų politinės jėgos vis bando įtikinti kariaujančias puses Libijoje priimti NATO siūlomą pagalbą.

Vakarai baiminasi, kad chaotiška situacija Libijoje gali pasinaudoti žmonių kontrabandininkai ir „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė.

Praėjusiais metais Libijos sostinę Tripolį užėmė ginkluoti kovotojai ir iš jos išstūmė išrinktą Libijos vyriausybę, kuri dabar dirba šalies rytuose.

JT savo pasiūlymą pateikė po mėnesius užsitęsusių derybų tarp kovojančių pusių atstovų.

Tripolyje įsikūrusios neoficialiosios vyriausybės atstovai pareiškė nepasitenkinimą dėl pasiūlymo, sakydami, kad jie nori daugiau pakeitimų pateiktame pasiūlyme, nors jos nariams buvo pasiūlytos vietos vienybės vyriausybėje.

JT atstovas pranešė, kad pasiūlymas neoficialios vyriausybės kandidatams prisijungti prie vienybės vyriausybės vis dar galioja.

Abi Libijos vyriausybės turėtų balsuoti dėl JT tautų pateikto pasiūlymo.

Pasiūlyme nurodoma, kad šeši kandidatai užimtų svarbius postus vyriausybėje. Numatyta, kad Fayezas Serajas, oficialiosios vyriausybės narys, eis ministro pirmininko pareigas, o jam talkins trys pavaduotojai. Neoficialiosios vyriausybės atstovams yra siūlomi du postai prezidentinėje taryboje.

JT pasiūlymui priešinasi ir abiejų pusių šalininkai, vis dar matydami galimybę įgyti pranašumą kovos lauke.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi