Pasaulyje

2020.04.08 09:59

Prancūzijos provincijos gyventojai pyksta – į užmiesčio vilas traukiantys paryžiečiai gali atvežti COVID-19

Karantino įkalinti Prancūzijos miestų gyventojai, kas gali, stengiasi persikelti į užmiesčio valdas. Ne išimtis ir pasiturintys paryžiečiai, kurie izoliuotis stengiasi užmiesčio valdose arba provincijoje.

Miesto gyventojų provincijoje perkamos valdos padėjo jos miesteliams ir kAimams išgyventi, tačiau dabar vietiniai nepatenkinti miestiečių antplūdžiu - esą jie gali atsivežti ir koronavirusą.

Ketvirtą karatino savaitę policija Paryžiuje keičia taktiką, vykdydama naują valdžios reikalavimą, kad gatvėse nuo 10 valandos ryto iki 7 valandos vakaro nebūtų sportuojančių. Anksčiau bėgioti buvo leidžiama, dabar ir tai uždrausta. Vieni kontrolę vadina drakoniška, kiti sako – tokios seniai reikėjo.

„Tai jau veikia psichiką, nors suprantame – kitos išeities nėra. Kita vertus, kyla klausimas, kodėl anksčiau nesiimta tokių priemonių, mano nuomone, nors jos drakoniškos, imtasi per vėlai“, – sako žurnalistė Charlotte Boutboul.

Netrukus po to, kai Prancūzijos prezidentas 67 mln. gyventojų turinčiai Prancūzijai nurodė sėdėti namuose, pasiturintys miestų rajonai ėmė tuštėti, jų gyventojai automobiliais ar traukiniais patraukė į provinciją, kur tuščios gatvelės ir paplūdimiai. Panašiai elgėsi ir kovo pradžioje Italijos turtingo Lombardijos regiono gyventojai – traukė į šalies pietus, kad pabėgtų nuo koronaviruso protrūkio šiaurėje.

Turtingi miestiečiai, pirkdami nuosavybę provincijoje, ištiesė jai pagalbos ranką, padėjo visai neištuštėti miesteliams ir kaimams. Bet dabar vietiniai jų antplūdžiu nepatenkinti.

„Mūsų prašoma būti pilietiškiems, o paryžiečiai galvoja tik apie save. Mano vyras labai silpnos sveikatos, todėl labai saugausi“, – pasakoja kaimo Bretanėje gyventoja Laurette.

Šio kaimo gyventojai prie miestiečių antplūdžio įpratę. Vasarą čia būna dešimtkart daugiau žmonių nei žiemą, bet dabar atvykę miestiečiai kelia įtampą.

„Ko tie paryžiečiai čia traukia. Juk nurodyta – neiti į lauką“, – sako kaimo Bretanėje gyventojas Pierre`as.

Bet yra tokių, kurie planavę išvyką porai dienų provincijoje įstrigo ilgam.

„Atvykome tik patikrinti, ar stogas atlaikė audrą, daiktų susipakavome porai dienų, bet vaikai perspėjo, kad geriau namo negrįžti. Čia tikrai geriau. O Paryžiuje šeimos susigrūdusios ankštuose butuose, iš kurių negali išeiti. Senyvi žmonės visai vieni. Esu katalikė, meldžiuosi už visus“, – teigia Versalio gyventoja Isabelle.

Bretanei tenka palyginti menka dalis visoje šalyje užregistruotų užsikrėtimų koronavirusu – trys šimtai. Bet gydytojai provincijos ligoninėse bijo didesnės epidemijos bangos, ir jų nuotaiką jaučia gyventojai, kurie su siaubu stebi, kaip atvykėliai grupėmis bėgioja paplūdimiuose.

Todėl ir Viduržemio jūros, ir Atlanto pakrantėje policija stengiasi, kad žmonės neitų į paplūdimius. Vietiniai pritaria – jeigu jau ištrūko iš ankštų butų miestuose, tegu laikosi taisyklių.