Pasaulyje

2020.04.07 22:30

Trumpas užsipuolė „į Kiniją orientuotą“ Pasaulio sveikatos organizaciją

BNS2020.04.07 22:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį užsipuolė Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) pareikšdamas, kad ji „orientuojasi į Kiniją“ ir kad koronaviruso pandemijos pradžioje pateikė netinkamas rekomendacijas.

„PSO tikrai susimovė. Nors daugiausia finansuojama Jungtinių Valstijų, visgi dėl tam tikrų priežasčių smarkiai orientuojasi į Kiniją. Mes tai apsvarstysime“, – tviteryje pažadėjo Jungtinių Valstijų prezidentas.

Taip pat D. Trumpas klausė, kodėl PSO pateikė „tokią klaidingą rekomendaciją“, akivaizdžiai turėdamas galvoje JT organizacijos rekomendaciją neriboti tarptautinių kelionių.

„Laimei, aš nedelsdamas atmečiau jų patarimus neužverti mūsų sienų Kinijai“, – rašė D. Trumpas apie savo sprendimą uždrausti keliones iš pastarosios šalies.

Kinija sulaukė daug Vašingtono, ypač respublikonų, kritikos dėl to, kokių priemonių ėmėsi suvaldyti pandemiją, o pats D. Trumpas pareiškė abejojantis Kinijos statistikos tikslumu užsikrėtimo ir mirčių atvejų atžvilgiu.

Visgi pats prezidentas yra plačiai kritikuojamas dėl to, jog iš pradžių sumenkino viruso grėsmę, kurį jis prilygino paprastam gripui, ir tvirtino, kad padėtis Jungtinėse Valstijose buvo kontroliuojama, nors vėliau ir pripažino, kad šalyje susiklostė nacionalinė ekstremali situacija.

Jungtinėse Valstijose nuo COVID-19 jau mirė daugiau nei 11 tūkst. žmonių.