Pasaulyje

2020.04.07 20:46

Švedijoje esantis lietuvis: čia niekas gatvėje nedėvi apsauginių kaukių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.07 20:46

Švedijos vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad sieks laikinų papildomų įgaliojimų kovai su koronaviruso protrūkiu, bet opozicija dėl to sukritikavo valdžią. Švedija nėra įvedusi tokių griežtų priemonių kaip kitos Europos šalys. Kaip LRT TELEVIZIJAI sako lietuvis teisininkas, dabar esantis Švedijoje, Ovidijus Speičys, žmonių Stokholmo gatvėse mažiau, tačiau jie nenešioja kaukių.

„Išėjus į gatvę matyti, kad žmonių sumažėję, nors jie mėgsta būti gryname ore. Parduotuvėse jų lankosi mažesnis skaičius. Kai būna geresnis oras, žmonės vis tik patraukia į gatves. Čia niekas nedėvi apsauginių kaukių, kas atrodo keistai. Nors iš vienos pusės žmonės pakankamai sąmoningi ir valdžia ne be reikalo jais pasitiki, tačiau kita vertus matosi, kad jie savanoriškai nėra visiškai linkę apiboti savo laisvės ir laikytis griežto karantino”, – tikina lietuvis.

Žinios. Šią pavakarę iš Santaros klinikų pro langą pabėgo koronaviruso infekcija serganti moteris

Kaip pasakoja jis, vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad sieks laikinų papildomų įgaliojimų kovai su koronaviruso protrūkiu, tačiau opozicija tokioms pataisoms nenorėjo pritarti.

„Pateikus pirmąjį šio įstatymo projekto variantą opozicija nebuvo labai patenkinta, nes jai nėra aišku, kiek galių šis įstatymas vyriausybei suteiktų. Todėl galiausiai į pirmadienio įstatymo projektą buvo įtrauktos nuostatos, pagal kurias, nors vyriausybei suteikiamos papildomos galios apriboti žmonių judėjimą, verslo veiklą ar perskirstyti medicinines priemones į regionus, kuriems reikia, ir tai būtų galima tai padaryti be išankstinio parlamento leidimo, bet visgi tas priemonių paketas turėtų būti pateikiamas parlamentui ir parlamentas galėtų patvirtinti, pakeisti ar visiškai panaikinti sprendimus. Tai visgi šiokia tokia priežiūra išliktų ir tų papildomų galių Vyriausybė turėtų įgyti 3 mėnesiams ir pagal prognozes šis įstatymas turėtų būti priimamas pirmoje balandžio pusėje”, – teigia O. Speičys.

Jis pasakoja, kad Švedijos vyriausybė laikosi nuomonės, kad neįmanoma apriboti visų žmonių gyvenimo sričių, todėl nesiima griežtesnio karantino įvedimo, tačiau su tuo ne visiškai sutinka mokslininkai ir medikai.

„Vyriausybė laikosi nuomones, kad visų žmonių gyvenimo sričių teisės aktais neįmanoma sureguliuoti ir kad pagrindinė nuostata lieka, kad žmonės atsakingi už save, už savo artimą ir kaimyną. Tai galioja tiek normaliomis sąlygomis, tiek šios pandemijos metu. Aišku, kad šalia šios oficialios pozicijos yra mokslininkų ir medikų bendruomenės pozicija, kad visgi griežtesnių priemonių turi būti imamasi, nes jie nemato esminio skirtumo tarp Švedijos situacijos ir, tarkime, Jungtinės Karalystės”, – sako pašnekovas.

LRT.lt primena, kad antradienio duomenimis Švedijoje koronavirusas nustatytas 7693 žmonėms, 591 iš jų mirė, o 205 laikomi pasveikusiais.