Pasaulyje

2015.10.09 01:26

ES sutarta paspartinti prieglobsčio negavusių asmenų deportavimą

BNS2015.10.09 01:26

Europos Sąjungos (ES) šalys ketvirtadienį sutarė sparčiau deportuoti asmenis, kuriems nepavyko gauti prieglobstį, – pasirinktas griežtesnis būdas didžiausiai po Antrojo pasaulinio karo migrantų krizei spręsti.

28 valstybių Bendrijos vidaus reikalų ministrai pritarė programai, pagal kurią būtų išsiunčiami namo vadinamieji ekonominiai migrantai, daugiausia iš skurdžiųjų Afrikos valstybių, o ne pabėgėliai iš konfliktų draskomų Artimųjų Rytų.

Po kelis mėnesius tvyrojusios įtampos dėl beveik 600 tūkst. žmonių antplūdžio į Europą šiais metais, ES dabar imasi griežtesnio požiūrio: pirmiausia bus stiprinama sienų kontrolė, mažinamas stimulas žmonėms vykti į Europą.

„Tie, kuriems nereikia tarptautinės apsaugos, turi grįžti į savo šalis“, – po derybų žurnalistams pasakė Liuksemburgo ministras Jeanas Asselbornas, kurio šalis dabar pirmininkauja Europos Sąjungai.

Šiuo metu išvyksta arba deportuojama iš Europos tik apie 40 proc. žmonių, kuriems nurodyta išvykti dėl nepatenkintų prieglobsčio prašymų, sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.