Pasaulyje

2015.10.08 19:28

Nobelio literatūros premijos laureatė: Rusija įsiveržė į Ukrainą

ELTA2015.10.08 19:28

Šių metų Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusių rašytoja Svetlana Aleksijevič ketvirtadienį apkaltino Rusiją įvykdžius „invaziją“ į Ukrainą, skelbia „Reuters“.

Rašytoja S. Aleksijevič, apdovanota prestižine premija už gyvenimo vaizdavimą buvusioje Sovietų Sąjungoje, teigė verkusi, kai išvydo nuotraukas su žuvusiaisiais per gatvės protestus prieš Maskvos remiamą prezidentą Kijeve 2014 metų vasarį.

Po protestų rytinėse šalies teritorijose kilęs prorusiškų separatistų maištas, nusinešęs daugiau kaip 8 tūkst. žmonių gyvybių, buvo užsienio šalies įsikišimo rezultatas, teigė S. Aleksijevič, turėjusi omenyje Rusiją.

„Tai – okupacija, užsienio šalies invazija“, – per spaudos konferenciją sakė baltarusių rašytoja.

„Mėgstu gerąjį rusų pasaulį, humanitarinį, tačiau nemėgstu Rusijos Berijos, Stalino ir Šoigu pasaulio“, – pridūrė Nobelio literatūros premijos laureatė, užsiminusi apie buvusį sovietų lyderį Josifą Staliną, NKVD veikėją, atsakingą už masinių represijų organizavimą J. Stalino vadovavimo metu, Lavrentijų Beriją ir dabartinį Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu.

S. Aleksijevič gimė 1948 metų gegužės 31 d. Ivano Frankivske (Ukraina) kariškio šeimoje. Rašytojos tėvas – baltarusis, motina – ukrainietė. 2000 metais rašytoja dėl Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos politikos buvo priversta palikti šalį. Didžiąją dalį laiko moteris gyveno Paryžiuje ir Berlyne, o 2011 metais grįžo į Baltarusiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.