Pasaulyje

2020.04.07 11:47

Rusijos propaganda tęsiasi Suomijoje – žada organizuoti dvasines vertybes akcentuojančius renginius

EurActiv, LRT.lt2020.04.07 11:47

Rusija planuoja visame pasaulyje surengti Nacionalinei dienai skirtų renginių, kurių metu bus akcentuojamos „Rusijos dvasinės vertybės“. Teigiama, kad iš 33 renginių daugiau kaip pusė yra numatyta Suomijoje, įskaitant 6 parodas ir „du dialogus ar seminarus“.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Euractiv“ originalus kūrinys.

„Suomijos ir Rusijos kultūrinio bendradarbiavimo plėtra yra vienas iš mūsų tarptautinės veiklos prioritetų,“ – teigė Rusijos kultūros ministerija, atsakydama į apie šiuos įvykius pranešančio Suomijos transliuotojo (YLE) elektroninį laišką.

Ministerijos teigimu, galutinį renginių skaičių ir jų pobūdį, kuris iki šiol nėra visiškai aiškus, numato Rusijos ambasada, bendradarbiaudama su kolegomis Suomijoje.

Pagrindinė idėja yra „gilinti abiejų šalių draugystę, pristatyti Rusijos investicijas į kultūrą ir pažangą tarptautinio bendradarbiavimo srityje.“ Darbotvarkėje numatyta bendra Rusijos ir Suomijos krikščionių konferencija ir tarptautinė paroda, kurios dėmesio centre – „dvasinis dialogas tarp Rytų ir Vakarų.“

Rusijos ministerija taip pat teigė besitikinti pritraukti dalyvių iš Suomijos ir sulaukti Suomijos žiniasklaidos dėmesio. Tačiau ketinančių dalyvauti žiniasklaidos agentūrų ir žurnalistų sąrašas turi būti iš anksto organizatoriaus patvirtintas.

Renginiai planuojami birželio vidury, bet, Rusijos kultūros ministerijos teigimu, konkreti jų data priklausys nuo situacijos su koronaviruso protrūkiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt