Pasaulyje

2020.04.07 09:47

Ruošiantis Velykoms, religinės vietos Šventojoje Žemėje visiškai tuščios

Didžiąją savaitę per Velykas Jeruzalė sutikdavo tikinčiųjų ir turistų minias iš viso pasaulio. Dabar senasis miestas tuščias, taip pat ir Kančių kelias, kai ištikti pandemijos daug žmonių išgyvena asmenišką kančių ir sielvarto kelią – kas ligoninėse, kas namuose, sako šimtmečius Jeruzalėje įsikūrusi pranciškonų bendruomenė, kurios vienuoliai dabar turi melstis prie uždarų Viešpaties Kapo bažnyčios durų.

Broliai pranciškonai Šventojoje žemėje yra nuo 13 amžiaus, per septynis šimtmečius jiems teko išgyventi daugybę sunkumų, ligų epidemijas, karus. Ir vėl sunkios dienos – grupė kunigų vienuolių turi melstis šalia Viešpaties kapo bažnyčios, kuri yra jų maldos namai, bet jie dėl epidemijos uždaryti.

Žinios. Koronavirusas yra bene didžiausias vienybės išbandymas Europai, perspėjo Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Viešpaties kapo bažnyčia, kuri iškilusi toje vietoje, kur, kaip tikima, kentėjo ir buvo palaidotas Kristus, uždaryta ir graikų, armėnų stačiatikiams, visoms krikščionybės šakoms, kurios globoja šią bažnyčią.

„Kai ėjau Kančių keliu, jis buvo visai tuščias. Sutikau tik dešimt vienuolių, nes pagal reikalavimus tik dešimt žmonių gali melstis viešoje vietoje, ir mes buvome vieninteliai Kančių kelyje“, – pasakoja Katalikų Bažnyčios atstovas Šventojoje žemėje kun. Francesco Pattonas.

Karantino draudimai galioja ir šventoms judėjų, musulmonų vietoms, nors šios religijos balandį taip pat švęs savo didžiąsias šventes. O broliai pranciskonai laikėsi visuotinio reikalavimo per epidemiją – saugaus atstumo, eidami, kaip tikima, Kristaus keliu į Golgotą ir melsdamiesi kiekvienoje stotelėje.

Jose šiemet naujovė – italo menininko Alessandro Muto sukurti simboliniai bronziniai reljefai, vaizduojantys Kristaus kanžių kelio momentus.

„Šios skulptūros – nuostabi dovana iš Italijos, Veronos“, – sako F. Pattonas.

Skulptūras palaimino popiežius Pranciškus, dalis jų pritvirtinta Kančių kelyje, dalis katalikiškuose nakvynės namuose piligrimams, nes penkios Kristaus kančių stotelės yra Viešpaties kapo bažnyčioje. Kai reljefai buvo atvežti, surengtos pamaldos už sunkius ligonius ir juos gydančius medikus visame pasaulyje.