Pasaulyje

2020.04.07 06:49

Naujausia informacija. Intensyviosios slaugos skyriuje gydomo Boriso Johnsono būklė stabili

pasaulyje aukų skaičius viršijo 75 tūkst.
BNS, LRT.lt, ELTA2020.04.07 06:49

Prancūzijoje iš viso nustatytų nuo koronaviruso mirčių skaičius perkopė 10 tūkst. Jungtinėje Karalystėje per parą užfiksuota rekordinis mirčių skaičius, o šios šalies ministro pirmininko būklė, kaip pranešama, yra stabili.

Atnaujinta 23.51

Čekijos parlamentas patvirtino nutarimą pratęsti nepaprastosios padėties režimą šalyje iki balandžio 30 dienos kovoje su koronaviruso plitimu, praneša Europos žiniasklaida.

Vyriausybė prašė pratęsti šią priemonę iki gegužės 11 dienos, tačiau parlamentarai nusprendė dėl trumpesnio termino.

Čekijoje ministrų kabinetas turi teisę skelbti nepaprastąją padėtį tik 30 dienų – ši priemonė buvo paskelbta kovo 12 dieną, o norint pratęsti jos galiojimą, reikalingas parlamento pritarimas.

Atnaujinta 23.24

Beveik 60-čiai proc. žmonių prie Pietų Amerikos krantų esančiame Australijos kruiziniame laive testais nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė kruizų bendrovė.

Laive „Greg Mortimer“ yra nemažai australų, europiečių ir amerikiečių. Atlikus testus visiems 217 žmonių, nustatyta, kad 128 iš jų yra užsikrėtę. 89 testų rezultatai buvo neigiami, pranešė „Aurora Expeditions“.

Kiti šeši žmonės, kurie buvo evakuoti iš laivo, yra stabilios būklės. Jie gydomi Montevidėjuje.

„Šiuo metu laive niekas nekarščiuoja, visi atvejai besimptomiai”, – nurodė „Aurora Expeditions“, kuri organizavo pernai pastatyto šiuolaikiško kruizinio laivo kelionę į Antarktidą ir Pietų Džordžiją.

Australų bendrovė stengiasi išlaipinti laivo įgulą ir keleivius, organizuoti jiems skrydžius į jų šalis.

Atnaujinta 22.21

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko B. Johnsono, dėl koronaviruso atsidūrusio intensyviosios terapijos skyriuje, būklė yra stabili, sakė atstovas, šalyje kilus dideliam susirūpinimui dėl jo sveikatos ir vyriausybės reagavimo į tebeaugantį COVID-19 protrūkį šalyje.

„Ministro pirmininko būklė stabili, jis lieka intensyviosios slaugos skyriuje, kad jį būtų galima atidžiai stebėti. Jo nuotaika gera“, – maždaug 18 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku – praėjus beveik 24 valandoms po B. Johnsono paguldymo į šį skyrių – pateikdamas atnaujintą informaciją sakė jo oficialus atstovas.

Atnaujinta 20.57

Prancūzijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius antradienį viršijo 10 000, pranešė vyriausybės pareigūnas.

Ligoninėse iš viso užregistruota 7 091 mirtis, o senelių namuose – 3 237.

Aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas žurnalistams taip pat sakė, kad 7 131 asmuo gydomas intensyviosios slaugos skyriuose, ir perspėjo, kad „epidemija ir toliau progresuoja“.

Atnaujinta 20.07

Italijoje koronaviruso aukų skaičius per pastarąją parą išaugo 604 iki 17 127, tačiau yra ir teigiamų protrūkio eigos ženklų – šalyje pastarąją parą koronavirusu užsikrėtė mažiausiai žmonių per beveik mėnesį.

Italijos Civilinės saugos agentūros pateikti duomenys patvirtino tai, ką jau kelias dienas sako šalies sveikatos apsaugos institucijos: naujų užsikrėtimų kreivė plokštėja.

Pastarąją parą Italijoje COVID-19 liga diagnozuota 3 039 žmonėms. Tai yra mažiausias naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimas nuo kovo 13 d. Užsikrėtusiųjų skaičius augo vos 2,3 proc.

Iš viso Italijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius siekia 135 586. Italija yra trečia šalis pasaulyje pagal koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičių. Daugiau COVID-19 sergančių žmonių yra tik Jungtinėse Valstijose ir Ispanijoje.

Italijoje antradienį taip pat sumažėjo COVID-19 pacientų intensyvios terapijos skyriuose skaičius. Jų sumažėjo 106 iki 3 792. 7 proc. (iki 24 392) šoktelėjo ir nuo COVID-19 pasveikusių žmonių skaičius.

Atnaujinta 19.05

Jungtinė Karalystė antradienį paskelbė, kad per parą buvo užfiksuota rekordiškai daug – 786 – mirtys nuo koronaviruso, nors pastarąsias dvi dienas aukų skaičius mažėjo.

„Iki balandžio 6-osios 17 val. 6 159 iš hospitalizuotųjų dėl koronaviruso, deja, mirė“, – sakoma Sveikatos ministerijos pranešime tviteryje. Ankstesnę dieną aukų skaičius siekė 5 373.

Atnaujinta 18.50

Norvegijos vyriausybė nusprendė pamažu švelninti apribojimus, įvestus dėl koronaviruso epidemijos, todėl nuo balandžio 20 d. vėl bus atidaryti vaikų darželiai ir bus atšauktas draudimas vykti į poilsio namelius. Tai antradienį per spaudos konferenciją pranešė šalies ministrė pirmininkė Erna Solberg.

„Vaikų darželiai bus atidaryti balandžio 20 d., o balandžio 27 d. bus atidarytos mokyklų 1-4 klasės. Mes norime, kad visi moksleiviai vienaip ar kitaip iki vasaros grįžtų į mokyklas“, - sakė ji. Be to, anot premjerės, balandžio 20 d. bus panaikintas anksčiau įvestas draudimas lankytis poilsio nameliuose, balandį taip pat gali atverti duris kirpyklos ir kitos įmonės, kurios buvo uždarytos dėl epidemijos.

Norvegijoje pastarąją parą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 105 – iki 5 863. Nuo koronaviruso padarinių šalyje mirė 77 žmonės. Pirmasis užsikrėtimo atvejis Norvegijoje buvo nustatytas vasario pabaigoje.

Atnaujinta 18.45

Suomijos vyriausybė antradienį nusprendė dar mėnesiui, iki gegužės 13 dienos, pratęsti žmonių judėjimo ir sienos kirtimo apribojimus, įvestus dėl koronaviruso epidemijos.

Suomijos vidaus reikalų ministrė Maria Ohisalo antradienį vykusioje spaudos konferencijoje paskelbė, kad naktį iš balandžio 10-osios į 11 dieną bus sustabdytas susisiekimas keleiviniais keltais su Estija, Švedija ir Vokietija.

„Suvaržymai galios iki gegužės 13 dienos“, sakė ministrė.

Valstybės sienų kontrolė prie vidinių ir išorinių sienų taip pat pratęsiama iki gegužės 13 dienos.

Vyriausybė kreipėsi į pasienio rajonų darbdavius, prašydama rasti būdų sumažinti sienos kirtimų skaičių. Vienas tokių būdų būtų aprūpinti darbuotojus gyvenamąja vieta šalia darbo vietos.

Taip pat griežtinama karantino tvarka, pirmiausia Norvegijos ir Švedijos pasienyje. Šių valstybių sienas leidžiama kirsti tik būtiniausiais atvejais. Kertantys valstybės sieną privalės turėti darbdavio išduotą pažymą. Iš šių valstybių atvykę asmenys Suomijoje turės dvi savaites gyventi karantine.

Anksčiau Suomijos vyriausybė buvo suvaržiusi asmenų judėjimo laisvę iki balandžio 13 dienos.

Atnaujinta 18.35

Niujorko valstijoje užfiksuotas rekordinis mirčių nuo COVID-19 skaičius per parą, pranešė valstijos gubernatorius Andrew Cuomo.

Tiesa, A. Cuomo pabrėžė, kad į ligoninę paguldytų žmonių skaičiaus kreivė „plokštėja“.

A. Cuomo teigimu, per pastarąsias 24 valandas 731 žmogus mirė nuo koronaviruso. Iš viso valstijoje COVID-19 nusinešė 5 489 žmonių gyvybes.

Ankstesnis didžiausias vienos paros mirčių skaičius buvo užfiksuotas penktadienį. Tądien mirė 630 žmonių.

Atnaujinta 18.03

Nepaprastoji padėtis, kuri buvo paskelbta Latvijoje dėl naujojo koronaviruso plitimo, pratęsta iki gegužės 12 d. Kaip pranešė antradienį užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, atitinkamą sprendimą savo posėdyje priėmė šalies vyriausybė.

„Vyriausybė šiandien nusprendė pratęsti nepaprastąją padėtį iki šių metų gegužės 12 d. Tai reiškia, kad dar kurį laiką galios ir tarptautinio susisiekimo apribojimai. Daugelis tikėjosi, kad po balandžio 14 d. keltai, lėktuvai ir autobusai atnaujins eismą, bet kol kas to nebus. Mes dar nepasiekėme to momento, kai galėsime pasakyti, kad Covid-19 nugalėtas, ir mes galime grįžti prie normalaus gyvenimo“, – parašė feisbuke Latvijos URM vadovas.

Atnaujinta 17.50

Graikijoje protestuoja ligoninių medikai, reikalaujantys, kad vyriausybė įdarbintų daugiau medicinos darbuotojų ir geriau panaudotų privataus sektoriaus resursus.

Apsaugines dėvintys gydytojai ir kiti ligoninės darbuotojai antradienį surengė tylią demonstraciją prie įėjimo į didžiausią šalies ligoninę Atėnų centre.

Laikydami plakatus su užrašais „Mes už jus kovojame. Rėkite už mus“ gydytojai sakė, kad kovai su koronaviruso pandemija Graikijoje reikia daugiau išteklių. Pirmadienį koronavirusu užsikrėtusių pacientų mirčių skaičius pasiekė 79 ir vis dar yra mažesnis nei skaičius pacientų, oficialiai mirusių nuo sezoninio gripo.

Panašūs protestai vyko prie daugiau nei tuzino šalies ligoninių. Juos organizavo nacionalinė gydytojų profesinė sąjunga. Medikų protestus taip pat palaikė Graikijos komunistų partija, į kelias demonstracijas atsiuntusi savo įstatymų leidėjų.

Atnaujina 16.43

Belgijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso mirė 162 žmonės, o bendras COVID-19 aukų skaičius šalyje perkopė 2 000.

Tiesa, per parą naujai užsikrėtusių ir į ligoninę paguldytų žmonių skaičius mažėja, teigė už koronaviruso krizės komunikaciją atsakingas Belgijos vyriausybės atstovas Emmanuelis Andre.

Belgijoje iš viso koronavirusas nusinešė 2 035 žmonių gyvybes. Užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 22 194.

Atnaujinta 16.07

Įtariama, kad naujagimiai Rumunijoje užsikrėtė nuo ligoninės personalo.

„Motinų testų atsakymai buvo neigiami, bet vaikų – teigiami, todėl turime peržiūrėti jų kontaktus su medicinos darbuotojais“, – sveikatos apsaugos ministras Nelu Tataru (Nelus Tatarus) sakė pirmadienio vakarą interviu televizijai „Antena 3“.

Vaikams nepasireiškė jokie ligos simptomai. Visi jie, išskyrus vieną, kartu su savo motinomis laikysis izoliacijos namuose.

Atnaujinta 15.52

Švedija antradienį pranešė, kad per pastarąją parą buvo užfiksuoti 114 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, o bendras mirčių skaičius šalyje, kuri ėmėsi ne tokių griežtų priemonių protrūkiui stabdyti, išaugo iki 591.

Švedijos Visuomenės sveikatos agentūra pranešė, kad apie 10 mln. gyventojų turinčioje šalyje užregistruoti 7 693 COVID-19 atvejai. Jos pranešime priduriama, kad dalis naujai užfiksuotų mirčių siejama su atnaujintais ankstesnių dienų duomenimis.

Atnaujinta 15.50

Paryžiaus pareigūnai antradienį sakė uždrausiantys gyventojams dienos metu išeiti po vieną pabėgioti, nes žmonės toliau nepaiso karantino priemonių koronaviruso plitimui stabdyti.

Pranešimas pasirodė Prancūzijai užregistravus savo didžiausią mirties nuo COVID-19 atvejų per vieną parą skaičių.

Pagal visoje šalyje kovo 17 dieną įsigaliojusias karantino taisykles žmonės iš namų gali išeiti tik dėl svarbių priežasčių, tarp kurių yra pasivaikščiojimas ar pabėgiojimas pavieniui, kilometro atstumu nuo namų.

Tačiau savaitgalį nusistovėjus saulėtiems orams, Paryžiuje matėsi daug bėgiojančių, vaikštinėjančių ir grupėmis besibūriuojančių žmonių, nors policija dalijo baudas už karantino pažeidimus, o ligoninėms buvo sunku dorotis su pacientų antplūdžiu.

Antradienį, Prancūzijoje prasidėjus ketvirtai karantino savaitei, Paryžius sugriežtino karantino taisykles ir paskelbė, kad nuo trečiadienio bus draudžiama individualiai sportuoti lauke nuo 10 iki 19 valandos.

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas paskelbė rekordinį mirties nuo COVID-19 paros atvejų skaičių: 833.

Jis sakė, kad per 24 val. į intensyviosios slaugos palatas buvo paguldyti 478 žmonės. Šis skaičius taip pat yra didesnis nei ankstesnėmis dienomis.

„Toli gražu nesibaigė“

„Tai nesibaigė. Toli gražu. Kelias ilgas. tai rodo skaičiai, kuriuos paskelbiau“, – sakė ministras ir paragino žmones „būti namie ir tęsti šias izoliavimosi pastangas“.

Vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneras jau anksčiau paragino regionų pareigūnus griežtinti suvaržymus vietos lygiu.

Paskelbdami apie naujas priemones Paryžiui, sostinės merė Anne Hidalgo ir miesto policijos vadovas Didier Lallement`as pareiškime nurodė, kad „kiekviena neįvykusi išvyka padeda kovoti su epidemija“.

Pirmadienį į pietus nuo Paryžiaus esančio So meras išleido įsaką, kuriuo vyresni nei 10 metų gyventojai įpareigojami nuo trečiadienio išėjus iš namų dengti nosį ir burną.

Tie, kas neturi chirurginių kaukių, privalės nešioti namų gamybos kaukes ar apsirišti veidą šaliku arba skara. Priešingu atveju grės 38 eurų bauda.

Anksčiau antradienį interviu radijui A. Hidalgo sakė, kad paryžiečiams kaukės nebus privalomos, bet ragino visus dengti veidus.

Prancūzijos Vyriausybė anksčiau rekvizavo visas medicinines kaukes gydytojams ir slaugytojams.

Atnaujinta 15.23

Jungtinės Karalystės premjerui Borisui Johnsonui, kuris šiuo metu gydomas intensyvios terapijos skyriuje, nenustatyta pneumonija, pranešė šalies Vyriausybė. Ji nurodė, kad politikas kvėpuoja be plaučių ventiliatoriaus pagalbos ir yra „nusiteikęs teigiamai“, rašo „Sky News“.

Kaip nurodė premjero atstovas, sekmadienį į ligoninę paguldytas B. Johnsonas buvo „standartiškai gydomas deguonimi“. Pirmadienį vakare jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių.

Atnaujinta 15.10

Vokietijoje fiksuojamas šiek tiek sumažėjęs užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius, nors kalbėti apie tendenciją kol kas per anksti, antradienį pareiškė epidemiologinę padėtį šalyje stebinčio Roberto Kocho instituto vadovas Lotharas Wheeleris.

„Yra tam tikras mažėjimas, bet turime palaukti kelias dienas, kad suprastume, ar tai tendencija, ar ne“, – teigė jis.

Lig šiol Vokietijoje užregistruoti 99 225 užsikrėtimo atvejai – palyginti su ankstesne diena, šis skaičius padidėjo 3 834. Mirė 1 607 pacientai.

„Maždaug 33,3 tūkst. žmonių pasveiko“, – informavo L. Wheeleris.

Atnaujinta 15.08

Minsko infekcinių ligų ligoninė veikia specialių režimu, beveik visos 200 jos lovų yra užimtos, o nauji pacientai yra perskirstomi po kitas gydymo įstaigas, dienraštį „Minsk-Novosti“ cituoja Baltarusijos naujienų agentūra Lenkijoje „Belsat“.

Šios ligoninės vyr. mediko pavaduotojas Sviataslavas Velhinas sakė, kad izoliacinė ligoninė veikia specialiu režimu.

„Mūsų klinika perorganizuota. Mes dirbome, iš tiesų, vien su COVID-19. Medicinos įstaiga sukurta 200-ams lovų ir yra beveik pilna“, – sakė dr. S. Velhinas.

Kaip nurodo „Belsat“, šioje ligoninėje sukurta tokia sistema, kuri leidžia minimalizuoti medikų ir pacientų kontaktą. Viename ligoninės padalinyje taip pat yra tiekiamas papildomas deguonis sergantiesiems.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka vis dar nėra paskelbęs griežtų žmonių judėjimą ribojančių priemonių, o antradienį jis ramino, kad naujų užsikrėtimų skaičius šalyje esą neeauga eksponentiškai.

Tačiau 150 tūkst. baltarusių pasirašė peticiją, kuri reikalauja įvesti šalyje karantiną. Ją kartu su specialiu kreipimusi išsiuntė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), nurodo „Belsat“.

Kreipime rašoma, kad COVID-19 šalyje plinta itin intensyviai. Antradienį į Baltarusiją turi atvykti PSO misija.

Oficialiais Baltarusijos valdžios duomenimis, šalyje COVID-19 yra užsikrėtę 794 žmonės, 13 žmonių nuo koronaviruso mirė.

„Šiandien turime 794 hospitalizuotus žmones, 31 iš jų prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Nėra absoliučiai jokios katastrofos“, – sakė A. Lukašenka per pasitarimą Minske.

„Taip, matome augimą. Ačiū Dievui, ne itin staigų. Ir tai būtina išlaikyti“, – sakė jis.

Atnaujinta 14.55

Ukrainos Dnipro miestas paruošė numatomoms koronaviruso aukoms šimtus kapų
Dnipras, balandžio 7 d. (AFP-BNS). Ukrainos rytinio Dnipro miesto pareigūnai išprovokavo visuomenės nuomonės susiskaldymą, iš anksto paruošę daugiau nei 600 kapų numatomoms koronaviruso aukoms.

Dnipro merijos atstovė spaudai Julija Vitvicka naujienų agentūrai AFP sakė, kad ruošiantis COVID-19 aukų antplūdžiui mieste buvo iškasti 615 kapų ir paruošti 2 000 kūnams skirtų maišų.

Dideliame miško apsuptame lauke prie užmiesčio kapinių, nusėtų stačiatikių kryžiais, buvo pastebėta bent 100 naujų laidojimo vietų.

Remiantis oficialia statistika, Ukrainoje patvirtinti 1 462 užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir 45 mirties atvejai.

Dnipre aptikti 13 infekuotųjų ir nepranešta apie jokias aukas.

„Ruošiamės blogiausiam“, – praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Facebook“ parašė meras Borysas Filatovas.

Pasak jo, medicinos darbuotojams bus draudžiama atlikti skrodimus pacientams, kurių galima mirties priežastis bus koronavirusas.

Vietoj to, velionių palaikai bus dezinfekuojami, sudedami į sandariai uždaromus maišus ir laidojami uždarytuose karstuose, pažymėjo B. Filatovas.

Vietos aktyvistas Ivanas Krasikovas savo ruožtu pareiškė, kad mero komentarai kursto nerimą tarp gyventojų.

„Visa tai intensyvina paniką“, – sakė jis AFP.

Tačiau 56 metų Dnipro rašytojas Janas Valetovas įsitikinęs, jog meras „žengė teisingą psichologinį žingsnį“, kuris paskatins gyventojus būti atsargesnius.

B. Filatovas taip atsakė į kritiką kitame „Facebook“ įraše: „Tai ne panika, o logistika.“

„Neduok Dieve“, kad mums prireiktų tų kapų ir maišų kūnams, parašė jis.

40 mln. gyventojų turinti Ukraina iš viso yra įsigijusi 3 900 plaučių ventiliavimo aparatų: Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokio jų skaičiaus nepakanka, kad šiais prietaisais būtų galima aprūpinti šalies infekcinių ligų intensyviosios terapijos skyrius.

Pareigūnų vertinimu, koronavirusu užsikrės 7–22 mln. ukrainiečių.

Ukrainos ekonomika smarkiai nukentėjo per konfliktą su šalies rytuose veikiančiais prorusiškais separatistais, ir yra priklausoma nuo tarptautinės pagalbos.

Atnaujinta 13.32

Koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija pasaulyje nuo jos pradžios Kinijoje praeitų metų pabaigoje pareikalavo jau daugiau kaip 75 tūkst. žmonių gyvybių, daugiausiai – Europoje, rodo naujienų agentūros AFP apibendrinta statistika.

Kaip rodo iki 9 val. 45 min. Grinvičo (12 val. 45 min. Lietuvos) laiku paskelbti oficialių šaltinių duomenys, pasaulyje užregistruota 75 538 žmonių mirtys, susijusios su COVID-19, iš jų 53 928 – Europoje.

Tikėtina, kad oficiali statistika atspindi tik dalį tikrojo pandemijos aukų skaičiaus. Daugelyje šalių testai atliekami tik pacientams, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai.

Italija, kur pirmasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo mirė vasario pabaigoje, iki šiol yra paskelbusi apie 16 523 aukas. Antra yra Ispanija, kur mirė 13 798 pacientai, kuriems buvo nustatyta COVID-19.

Jungtinėse Valstijose pandemija pareikalavo 10 993, o Prancūzijoje – 8 911 žmonių gyvybių.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje buvo užregistruota mažiausiai 1 350 759 užsikrėtimo atvejai, iš jų 708 898 – Europoje, 384 947 – JAV ir Kanadoje bei 122 348 – Azijoje.

Atnaujinta 13.21

Ispanijoje per parą mirusių naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius, mažėjęs keturias ankstesnes dienas, antradienį šoktelėjo iki 743, o bendras epidemijos aukų skaičius padidėjo iki 13 798, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų taip pat skaičius taip pat didėjo sparčiau. Per pastarąją parą jų padaugėjo 4,1 proc. iki 140 510, nurodė ministerija.

Pirmadienį naujų užsikrėtimų buvo užregistruota 3,3 proc. daugiau nei ankstesnę dieną.

Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnai sakė, kad savaitgalį mirę pacientai neretai oficialiai užregistruojami keliomis dienomis vėliau ir kad tai gali paaiškinti pastarąjį aukų pagausėjimą.

Pagal bendrą aukų skaičių Ispanija yra antroji pasaulyje labiausiai COVID-19 pandemijos paveikta valstybė po Italijos.

Atnaujinta 12.50

Latvijoje nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 mirė dar vienas hospitalizuotas pacientas – 75 metų lėtinėmis ligomis sirgęs vyras, pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Pranešama, kad vyriškis dėl pablogėjusios savijautos buvo paguldytas į Rygos Rytų klinikinę universitetinę ligoninę, kur po savaitės mirė.

Atlikus epidemiologinį tyrimą nustatyta, kad vyrą užkrėtė šeimos COVID-19 susirgęs šeimos narys. Tai yra vienas iš atvejų, susijusių su protrūkiu Jelgavoje, kur susirgo vienų laidojimo namų darbuotojai ir klientai.

Anksčiau Latvijoje nustatyti du koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirties atvejai, o šiuo metu laukiama išvadų apie dar vieno žmogaus – prieglaudos „Mėlynasis kryžius“ gyventojo – mirtį.

Estijoje aukų skaičius padidėjo iki 21

Estijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso mirus dar dviem žmonėms, bendras infekuotųjų skaičius antradienį pasiekė 21.

Per parą Estijoje atlikti 1 684 tyrimai dėl COVID-19, teigiamų rezultatų sulaukė 2 proc. pacientų.

Iki antradienio ryto Estijoje teko hospitalizuoti 130 žmonių; 12 iš jų yra prijungti prie plaučių ventiliavimo aparatų. Iš ligoninių iš viso išrašyti jau 69 pacientai.

Pirmadienį nuo COVID-19 mirė 92 metų vyras Rytų Viru centrinėje ligoninėje ir 84 metų moteris Saremos saloje esančioje Kuresarės ligoninėje.

Iš viso Estijoje buvo atlikti 23 546 tyrimai dėl koronaviruso; 1 149 (5 proc.) iš jų buvo teigiami.

Atnaujinta 12.36

Ukrainoje, oficialiais duomenimis, patvirtinti 45 nauji užsikrėtimai COVID-19 infekcija. Iš viso šalyje nustatyti 1462 užsikrėtimai koronavirusu, jis nusinešė 5 žmonių gyvybes, rašo „Kyiv Post“.

Atnaujinta 12.12

Antradienį Japonijos premjeras Shinzo Abe Tokijuje ir dar šešiose šalies teritorijose, užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičiui smarkiai išaugus, paskelbė mėnesį truksiančią nepaprastąją padėtį.

„Nusprendęs, kad jau susidūrėme su situacija, kuri, kaip buvo sakoma, smarkiai paveiks žmonių gyvenimus ir ekonomiką, skelbiu nepaprastąją padėtį“, – sakė Shinzo Abe.

Nepaprastoji padėtis toli gražu nereiškia griežtų kitose valstybėse taikomų karantino priemonių, tačiau priėmus šį sprendimą valdžiai suteikiami įgaliojimai žmones raginti pasilikti namuose, o verslų prašyti laikinai nutraukti darbą.

Atnaujinta 11.32

Latvijoje antradienio naktį buvo patvirtinti 6 nauji užsikrėtimai COVID-19 infekcija. Iš viso šalyje užfiksuota 548 koronviruso atvejai. Infekcija šalyje nusinešė 2 žmonių gyvybes, nurodo LSM.

Atnaujinta 11.09

Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas piktai pasmerkė neseniai kelių mokslininkų išsakytą nuomonę, kad vakcinos nuo naujojo koronaviruso bandymai galėtų būti atliekami Afrikoje.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas tokius komentarus pavadino „rasistiniais“ ir sakė, jog tai yra „kolonijinio mentaliteto“ palikimas.

„Afrika negali ir nebus jokios vakcinos bandymų vieta“, – sakė PSO vadovas per virtualią spaudos konferenciją.

Jis pabrėžė, kad „mes laikysimės visų taisyklių, vykdydami bet kokios vakcinos ar medicininių preparatų bandymus visame pasaulyje... tiek Europoje, tiek Afrikoje, tiek visur kitur“.

Atnaujinta 10.50

55-erių B. Johnsonui užsikrėtimas COVID-19 infekcija buvo patvirtintas prieš 11 dienų. Pirmadienį blogėjant simptomams ir susiduriant su kvėpavimo problemomis jis buvo perkeltas į Šv. Tomo ligoninės intensyvios terapijos palatą.

„Premjerui buvo tiekiamas papildomas deguonis“, – LBC radijo transliacijos metu sakė JK kabineto ministras M. Gove'as. Jis teigė, kad kol kas B. Johnsono „plaučiai nėra ventiliuojami“, bet, jei prireiktų, tam skirtas ventiliatorius yra paruoštas.

Ligoninėje dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) gulintis JK premjeras buvo perkeltas į intensyvios priežiūros skyrių pablogėjus jo būklei, vėlai pirmadienį pranešė Dauning Strytas.

Premjero biuras nurodė, kad, prireikus, užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas atstovaus premjerui, kol jis gydomas intensyvios priežiūros skyriuje.

Atnaujinta 10.48

Pietų Korėjoje antrą parą iš eilės užfiksuota mažiau nei 50 naujų koronaviruso atvejų.

Pietų Korėjos Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, pirmadienį, kaip ir sekmadienį, Pietų Korėjoje užfiksuoti 47 nauji koronaviruso atvejai. Sekmadienį buvo pirmas kartas nuo pandemijos piko vasario pabaigoje, kai per parą užregistruota mažiau nei 50 COVID-19 atvejų.

Pandemijai pasiekus piką, per parą Pietų Korėjoje buvo užfiksuota daugiau kaip 900 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

Dauguma šalių dabar žiūri į Pietų Korėją kaip į koronaviruso suvaldymo modelį.

Pietų Korėjoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius siekia 10 331, o nuo jo sukeltos ligos (COVID-19) mirė 192 žmonės. Šalyje pasveiko beveik 7 tūkst. užsikrėtusių žmonių.

Atnaujinta 10.44

Vienas prie Pietų Amerikos krantų esantis Australijos kruizinis laivas pirmadienį susidūrė su aštrėjančia krize, koronavirusine infekcija COVID-19 susirgus daugiau nei 80 pagyvenusių keleivių ir įgulos narių, pranešė kruizų bendrovė ir Urugvajaus pareigūnai.

Pasak urugvajiečių Visuomenės sveikatos ministerijos, lig šiol iš „Greg Mortimer“ į ligones buvo perkelti šeši keleiviai ir įgulos nariai, sergantys „gyvybei pavojinga“ liga, tačiau likę daugiau nei 200 keleivių ir įgulos narių tebėra įstrigę laive.

Ši sunki padėtis yra dar vienas išbandymas pasaulio kruizų sektoriui. Pandemijos metu daugelis laivų neįleidžiami į uostus, o dalyje teko paskelbti karantiną, nustačius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų.

Audringi vėjai pirmadienį talžė 104 m ilgio „Greg Mortimer“, nuleidusį inkarą prie La Platos įlankos, esančios maždaug už 24 km nuo Montevidėjo uostamiesčio.

2019 metais pastatytas šiuolaikiškas kruizinis laivas išvyko australų bendrovės „Aurora Expeditions“ organizuotos kelionės į Antarktidą ir Pietų Džordžiją, kovo 15 dieną išplaukęs iš Argentinos Ušuajos uostamiesčio.

Sunkiausiai sergantys žmonės praėjusią savaitę buvo grupėmis perkeliami iš laivo į Montevidėjo uostą, padedant apsauginius kostiumus devėjusiems gydytojams. Pats laivas liko atviroje jūroje.

Viena moteris, kvėpavusi iš daktaro nešioto deguonies baliono, buvo palydėta iš urugvajiečių katerio ir paguldyta ant neštuvų; ji taip pat naudojosi apsauginėmis priemonėmis. Vėlai sekmadienį į pakrantę buvo perkeltas dar vienas žmogus, neįgaliojo vežimėlyje palydėtas iki laukusio greitosios pagalbos automobilio.

„Aurora Expeditions“ nurodė, kad 81 keleiviui ir įgulos nariui buvo diagnozuota COVID-19 infekcija, tyrimus atlikus 16 Urugvajaus infekcinių ligų specialistų komandai, atplukdytai į laivą anksti sekmadienį.

Tačiau Urugvajaus pareigūnai perspėjo, kad užsikrėtusių skaičius gali išaugti, nes tebelaukiama dar 90 tyrimų rezultatų. Maždaug 45 žmonių testų rezultatai buvo neigiami.

„Žinome, kad užsikrėtusiųjų dalis gana didelė, bet tik šešis reikėjo perkelti į Montevidėjo ligonines, nes jiems iškilo pavojus“, – vietos televizijai „Canal 10“ pareiškė urugvajiečių užsienio reikalų ministras Ernesto Talvi (Ernestas Talvis).

Anot jo, Urugvajus svarsto galimybę sukurti „humanitarinį koridorių“, kad būtų galima parskraidinti namo „neužsikrėtusiuosius koronavirusu ir žmones, kuriems pasireiškia lengvi simptomai arba kuriems jie apskritai nepasireiškia“.

„Deramės su Australijos vyriausybe, kad šis skrydis būtų surengtas kaip įmanoma greičiau“, – nurodė E. Talvi.

Dauguma keleivių yra Australijos, Britanijos ir Naujosios Zelandijos piliečiai.

Diagnozavimo misiją koordinavusi gydytoja Karina Rando žurnalistams pareiškė, jog teigiamų testų rezultatų sulaukę pacientai dabar gali būti stebimi nuotoliniu būdu, nes jiems buvo duoti telefono numeriai, kuriais galima kreiptis pablogėjus būklei.

„Esama daug vyresnių nei 70 metų pacientų, dalis jų serga gretutinėmis ligomis, turi širdies ir plaučių sutrikimų. Tuos pacientus rytoj gali ištikti atkrytis, nors šiandien matėme, kad jie gerai jaučiasi“, – pridūrė ji.

Atnaujinta 10.32

Rusijoje oficialiais valdžios duomenimis antradienio naktį buvo patvirtinti 1154 nauji užsikrėtimai COVID-19 infekcija. Iš viso šalyje oficialiai nustatyti 7497 užsikrėtimai koronavirusu, rašo „Meduza“.

Atnaujinta 09.51

Danija nuo kitos savaitės pamažu pradės švelninti apribojimus, įvestus, siekiant kovoti su naujojo koronaviruso plitimu. Nuo balandžio 15 d. šalyje bus atidaromi vaikų lopšeliai, darželiai ir pradinės mokyklos.

Danijos premjerės Mettės Frederiksen teigimu, šalies sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad „tikslinga ir pateisinama pradėti pamažu švelninti ribojimus, tačiau su sąlyga, kad kiekvienas laikysis atstumo vienas nuo kito ir plausis rankas“.

Tuo metu vidurinės ir aukštosios mokyklos turės dar palaukti iki gegužės 10 dienos.

Barai, restoranai, naktiniai klubai, prekybos centrai, kirpyklos ir masažų salonai toliau lieka uždaryti ir tebedraudžiami didesni negu 10-ies žmonių susibūrimai. Didžiuliai susibūrimai Danijoje draudžiami iki rugpjūčio.

Premjerė įspėjo, kad šiuo metu gyvenimas vis dar nebus toks, koks buvo anksčiau, ir teigė, kad „dar daugybę mėnesių gyvensime su įvairiais apribojimais“. M. Frederiksen taip pat paragino danus toliau laikytis nustatytų sveikatos taisyklių ir socialinio atsiribojimo priemonių.

Danijoje patvirtintų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų skaičius siekia 4 875, o mirčių – 187. Kovo 14 d. Danijoje užregistravus pirmąjį mirties nuo COVID-19 atvejį, šalis uždarė savo sienas užsieniečiams. Kiek vėliau buvo uždaryti barai, restoranai ir dauguma parduotuvių.

Atnaujinta 09.17

Kinijos Uhano mieste, kuriame pernai gruodį prasidėjo naujojo koronaviruso protrūkis, šią savaitę – praėjus daugiau kaip 2,5 mėnesio nuo griežto karantino pradžios – atšaukiami paskutiniai apribojimai.

Kinijos laiku naktį į trečiadienį Uhane eismas grįš į įprastas vėžes. Bus atnaujinti skrydžiai, automobiliams vėl bus leidžiama išvykti iš miesto ir iš Hubėjaus provincijos, žmonės galės keliauti traukiniais, bet su sąlyga, kad jie yra sveiki ir pastaruoju metu neturėjo jokių kontaktų su užsikrėtusiais žmonėmis.

Grįžimas į normalų gyvenimą 11 mln. gyventojų turinčiame Uhano mieste – svarbus ženklas Kinijai, kad blogiausia – jau praeityje.

Iš daugiau kaip 80 tūkst. oficialiai Kinijoje patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 50 tūkst. užfiksuoti Uhane. Šalyje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) iš viso mirė 3 331 žmogus, daugiau kaip 2 500 iš jų mirė Uhane.

Atnaujinta 09.15

Naujosios Zelandijos sveikatos apsaugos ministras Davidas Clarkas antradienį buvo pažemintas pareigose, kai apsilankė paplūdimyje, pažeisdamas visuotinį karantiną, įvestą reaguojant į COVID-19 pandemiją.

„Vakar vakare sveikatos apsaugos ministras pranešė man apie savo kelionę į paplūdimį karantino metu, ir pasiūlė atsistatydinti“, – pareiškė ministrė pirmininkė Jacinda Ardern.

„Įprastomis sąlygomis atleisčiau sveikatos apsaugos ministrą. Tai, ką jis padarė buvo neteisinga, tam nėra jokio pasiteisinimo. Tačiau dabar mano prioritetas yra kolektyvinė kova su COVID-19. Negalime leisti, kad būtų daromi masiniai pažeidimai sveikatos apsaugos sektoriuje ar mūsų atsakomųjų priemonių atžvilgiu. Dėl šios priežasties – ir tik dėl šios priežasties – dr. Clarkas išsaugos savo pareigas“, – pabrėžė ji.

Užuot praradęs pareigas, jis neteks finansų ministro padėjėjo vaidmens ir eis žemesnes pareigas kabinete, paaiškino vyriausybės vadovė.

D. Clarkas savo ruožtu patvirtino, jog pirmąjį apriboto judėjimo režimo savaitgalį nuvežė savo šeimą į paplūdimį pasivaikščioti.

„Ši kelionė buvo karantino principų – likti namuose ir toli nekeliauti, norint pasiekti poilsio vietas – akivaizdus pažeidimas“, – pažymėjo valdininkas.

„Tuo metu, kai prašėme Naujosios Zelandijos gyventojų aukotis istoriniu mastu, apvyliau komandą. Buvau kvailys ir suprantu, kodėl žmonės supyks dėl mano veiksmų“, – pridūrė D. Clarkas.

Naujausiais duomenimis, šalyje užfiksuota 1 160 susirgimo COVID-19 atvejų, vienas žmogus mirė.

Atnaujinta 08.41

ES aukščiausi pareigūnai linki JK premjerui Johnsonui greičiau pasveikti

Europos Sąjungos aukščiausi pareigūnai pirmadienį palinkėjo Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovui Borisui Johnsonui „visiškai pasveikti“, kai britų premjeras dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 buvo paguldytas į intensyviosios terapijos skyrių.

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis ir Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexito“ derybininkas Michelis Barnier socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtose žinutėse rašė, jog mintimis yra su B. Johnsonu.

„Šįvakar mintimis esu su ministru pirmininku Borisu Johnsonu ir jo šeima. Linkiu jam greitai ir visiškai pasveikti“, – rašė U. von der Leyen.

Panašias žinutes paskelbė ir kiti ES lyderiai.

„Linkiu Borisui Johnsonui viso, kas geriausia, ir greitai pasveikti. Mintimis esu su jumis ir jūsų šeima“, – rašė M. Barnier, kovo 19 dieną pranešęs, kad jam taip pat diagnozuota koronavirusinė infekcija.

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis) tviteryje parašė: „Borisai, linkiu jums viso geriausio ir greitai pasveikti! Linkėjimai. Josephas.“

Panašų palinkėjimą nusiuntė ir Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli (Davidas Sasolis).

Žinučių su šiltais palinkėjimais greičiau pasveikti lavina rodo, kad buvo atidėti į šalį politiniai kivirčai, temdę B. Johnsono ir ES pareigūnų santykius „Brexito“ derybų metu.

Atnaujinta 07.59

Danija pradės švelninti dėl koronaviruso protrūkio įvestus suvaržymus

Danija pradės palaipsniui švelninti suvaržymus, įvestus kovojant su naujojo koronaviruso protrūkio – šalyje nuo balandžio 15-osios bus atidarytos ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir pradinės mokyklos.

Premjerė Mette Frederiksen (Metė Frederiksen), remdamasi sveikatos apsaugos tarnybų išvadomis, sakė, kad „yra tinkama ir pateisinama pamažu pradėti atsidaryti. Tačiau su sąlyga, kad kiekvienas laikysis atstumo ir plausis rankas.“

Mokyklos bus iš naujo atidaromos palaipsniui: vaikų darželiai ir pradinės mokyklos atsidarys nuo balandžio 15-osios, o vidurinės mokyklos ir gimnazijos – nuo gegužės 10-osios, pirmadienį per spaudos konferenciją sakė vyriausybės vadovė.

Barai, restoranai, naktiniai klubai, prekybos centrai, kirpyklos ir masažo salonai liks uždaryti; taip pat tebebus draudžiami daugiau kaip 10 žmonių susirinkimai.

„Kasdienis gyvenimas kol kas nebus kaip anksčiau. Gyvensime su daugeliu suvaržymų dar daug mėnesių“, – perspėjo M. Frederiksen.

Šalies sienos liks uždarytos, o kelionės į užsienį – nerekomenduojamos. Dideli susirinkimai bus draudžiami iki rugpjūčio.

M. Frederiksen ragino danus laikytis sveikatos apsaugos taisyklių ir socialinio atstumo.

„Mažytė mūsų individualaus elgesio klaida gali padaryti didelį poveikį mūsų visuomenės gerovei“, – aiškino ji.

Kinijoje – nefiksuota mirčių nuo sausio mėnesio

Naujų užsikrėtimo atvejų žemyninėje Kinijoje mažėjo nuo kovo, bet šalis susidūrė su antrąja įvežtinių užsikrėtimų banga. Sveikatos pareigūnai pranešė apie beveik tūkstantį atvejų, kai koronavirusinė infekcija COVID-19 buvo nustatyta iš užsienio atvykusiems žmonėms.

Antradienį Kinijos sveikatos apsaugos tarnybos pranešė apie 32 naujus COVID-19 atvejus; visi jie yra įvežtiniai.

Be to, aptikta 30 naujų besimptomio užsikrėtimo atvejų, nurodė sveikatos apsaugos pareigūnai, tad bendras nacionalinis naujai nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius yra 1 033. Apie ketvirtadalis visų besimptomių susirgimo atvejų taip pat buvo nustatyti atvykėliams iš užsienio.

Praeitą savaitę Kinija pirmąkart pradėjo skelbti duomenis apie aptinkamus besimptomius atvejus, padidėjus visuomenės susirūpinimo dėl „tyliųjų“ viruso nešiotojų, galinčių platinti šią ligą.

Tai pat didėjo susirūpinimas dėl galimo pakartotinio COVID-19 suintensyvėjimo pandemijos pirminiame židinyje – Hubėjaus provincijos Uhano mieste, kur naujasis koronavirusas pirmąkart buvo aptiktas praeitų metų pabaigoje.

Kai šiame Kinijos vidurio mieste buvo patvirtinta nemažai besimptomio užsikrėtimo atvejų, vietos tarnybos pirmadienį atšaukė „vietų, kur epidemija nepasireiškia“, statusą 45 gyvenamuosiuose kompleksuose.

Iki šiol Kinijoje COVID-19 patvirtinta 81 740 žmonių, o 3 331 iš jų mirė. Daugiausiai gyvybių koronavirusas nusinešė Uhane ir Hubėjaus provincijoje.

Tuo metu bendras pandemijos aukų skaičius pasaulyje viršijo 70 tūkst., koronavirusui šiuo metu labiausiai siaučiant keliose Europos šalyse ir JAV.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.