Pasaulyje

2020.04.06 22:22

Britanijos premjeras Johnsonas perkeltas į intensyvios terapijos skyrių

atnaujinta 23.08
LRT.lt, BNS 2020.04.06 22:22

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas perkeltas į intensyvios terapijos skyrių po to, kai pirmadienio popietę suprastėjo jo būklė.

Apie tai pranešė BBC. Pasak britų žiniasklaidos, B. Johnsono būklė suprastėjo, o praėjusią naktį jis jau praleido gydymo įstaigoje.

Dauningo gatvė informavo, kad B. Johnsonas į intensyviosios terapijos skyrių buvo perkeltas „paaštrėjus simptomams“.

„Šią popietę ministro pirmininko būklė pablogėjo. Jo medicinos komandai, kuri rūpinasi premjeru, patarus, jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių“, – skelbiama premjero atstovų pranešime.

Dauningo gatvė pridūrė, kad Konservatorių partijos lyderis išliko sąmoningas, bet buvo perkeltas baiminantis, kad jam gali prireikti dirbtinės plaučių ventiliacijos.

„Premjeru puikiai rūpinamasi, ir ačiū visiems Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) darbuotojams už jų sunkų darbą ir pasišventimą“, – sakė premjero atstovas.

Kaip teigia BBC, premjeras paprašė užsienio reikalų sekretoriaus Dominiko Raabo, kuris yra pirmasis valstybės sekretorius, prireikus jį pavaduoti.

Infekcija prasidėjo nuo „lengvų simptomų“

Nors prieš dešimt dienų pranešta, kad premjerui nustatytas teigiamas koronaviruso testas, jo būklė buvo apibūdinama kaip gera, o simptomai lengvi.

„Ministras pirmininkas patogiai praleido naktį Londono Šv. Tomo ligoninėje ir yra geros nuotaikos“, – tąsyk pareiškė atstovas.

Jis pridūrė, kad 55 metų premjerui pasireiškia COVID-19 „nuolatiniai simptomai“ ir jis toliau yra „stebimas“.

Tiesa, vėliau jo atstovas jau informavo, kad koronaviruso simptomai kasdieną tapo vis intensyvesni, todėl buvo nuspręsta B. Johnsoną paguldyti į vieną Londono ligoninių.