Pasaulyje

2020.04.06 18:06

Merkel: koronaviruso krizė yra didžiausias ES išbandymas nuo jos įkūrimo

atnaujinta 19.08
BNS, ELTA 2020.04.06 18:06

Koronaviruso pandemija yra didžiausias Europos Sąjungai tekęs išbandymas jos istorijoje, pirmadienį pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri pabrėžė, kad jos šalis yra „pasirengusi prisidėti“ prie Bendrijos stiprinimo.

„Mano požiūriu, Europos Sąjunga stovi priešais didžiausią išbandymą nuo įsikūrimo“, – žurnalistams prieš svarbią euro zonos šalių finansų ministrų konferenciją, per kurią bus siekiama parengti ekonomikos gelbėjimo planą blokui, sakė A. Merkel.

Merkel: Vokietija turi pati gamintis medicinines apsaugos priemones

Pasak jos, pastarosiomis savaitėmis padaryta pažanga tiekiant veido kaukes, tačiau jos esą nepakanka.

„Turime dirbti sunkiai, kad ligoninės, gydytojai, slaugos namai, neįgaliųjų priežiūros centrai, kad jų personalas būtų tinkamai aprūpintas apsauginėmis priemonėmis ir nedirbtų be atsargų“, – teigė A. Merkel.

A. Merkel taip pat pareiškė, kad koronaviruso pandemija yra didžiausias išbandymas, su kuriuo Europos Sąjunga susidūrė nuo pat Bendrijos įkūrimo, pabrėždama, kad Vokietija yra „pasirengusi prisidėti“ prie bloko stiprinimo.

„Mano nuomone, Europos Sąjunga susidūrė su didžiausiu išbandymu nuo jos įkūrimo“, – prieš prasidedant svarbiai euro zonos šalių finansų ministrų konferencijai, kurioje bus aptartas Bendrijos ekonomikos gelbėjimo planas, žurnalistams sakė A. Merkel.