Pasaulyje

2020.04.06 17:52

Lietuva priims 2 pabėgėlius vaikus iš Graikijos

Benas Gerdžiūnas, LRT.lt 2020.04.06 17:52

Lietuva nusprendė priimti 2 nepilnamečius pabėgėlius, kurie bus perkelti iš Graikijos. Pirmadienį LRT.lt tai patvirtino Lietuvos Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Lietuva kovo 13 d. nusprendė perkelti iš Graikijos į Lietuvą iki 2 nelydimų nepilnamečių, kuriems reikalingas prieglobstis ir kurie nekelia grėsmės viešajai tvarkai ir saugumui“, – LRT English atsiųstame atsakyme nurodo VRM atstovė Božena Zabarovska-Zdanovič.

Nepilnamečiai pabėgėliai bus atrinkti „prioritetą teikiant asmenims, kurie turi tarpusavio giminystės ryšių (brolių ir (arba) seserų), moka anglų, rusų, prancūzų ar vokiečių kalbas, jų tėvynainių yra Pabėgėlių priėmimo centre (Lietuvoje – LRT.lt), – nurodo VRM atstovė.

Kaip rašoma ankstesniuose žiniasklaidos pranešimuose, dešimt Europos valstybių sutikto priimti daugiau kaip 900 šiuo metu Graikijoje esančių nepilnamečių pabėgėlių.

Portalas „Greek City Times“, cituodamas neįvardintą Graikijos valdžios pareigūną, nurodo, kad Vokietija „išreiškė interesą priimti 350 vaikų, Prancūzija – 300, Bulgarija – 50, Airija – 36.

Tačiau perkėlimo procedūra į Lietuvą bus atidėta dėl koronaviruso pandemijos.

„Kol paskelbtas karantinas ir sienos yra uždarytos perkėlimo procedūros nevyks“, – komentare nurodo VRM atstovė B. Zabarovska-Zdanovič.

Pernai lapkritį Graikija paprašė ES valstybių narių priimti tūkstančius vien šią šalį pasiekiančių nepilnamečių, kurie atvyksta be artimųjų.

Eurokomisarė vidaus reikalams Ylva Johanssonas, cituodama „Europolo“ statistiką, teigia, kad Graikijoje kovą buvo apie 5,5 tūkst. nepilnamečių pabėgėlių.

Apie 10 proc. yra vaikai iki 14 metų ir daug jų dingsta priėmimo centruose, nurodė eurokomisarė.

„Bijau, kad daugelis iš jų patenka į nusikaltėlių rankas“, – sakė Y. Johansson.