Pasaulyje

2020.04.06 16:41

BBC: Rusijos medikai gali būti verčiami patys išbandyti vaistus COVID-19 prevencijai

LRT.lt 2020.04.06 16:41

Vienos Maskvos ligoninės gydytojai yra verčiami dalyvauti tyrime, kur patys išbandys maliariją gydančią medžiagą hidroksichlorokiną, kad paaiškėtų, ar ji yra naudinga koronaviruso infekcijos prevencijai ir gydymui. Tai penktadienį paskelbė BBC Rusijos tarnyba.

Šios medžiagos efektyvumas užkertant kelią COVID-19 infekcijos plitimui ar ją gydant yra neįrodytas, o medikai perspėja dėl galimo šalutinio poveikio.

Medikus dalyvauti tyrime išbandant hidroksichlorokiną kviečia skelbimas oficialiame Rusijos valdžios tinklalapyje „covid.ru“. Čia rašoma, kad įvairios šalys atlieka tyrimus dėl šios medžiagos poveikio kovoje su COVID-19.

„Yra pasirinkimas atsisakyti (dalyvauti Maskvos tyrime), bet ligoninės departamentų vadovai duoda nurodymus darbuotojams priverstinai registruotis“, – BBC cituoja neįvardintą vienos infekcinės ligoninės darbuotoją.

Minėtame tinklalapyje nurodoma, kad dalyvavimas tyrime bus „griežtai savanoriškas“. Nurodoma, kad tyrime dalyvaus 10 ligoninių, viena iš jų – infekcinė, kurios vyr. gydytojui buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu po to, kai šis susitiko su šalies prezidentu Vladimiru Putinu.

Kaip nurodoma minėtame tinklalapyje, tyrime dalyvaujantiems medikams turėtų būti duodama 200 mg hidroksichlorokino du kartus per dieną 2 savaites, o tada kartą per dieną 3 mėnesius.

Kaip nurodo „The Moscow Times“, Maskvos sveikatos departamentas prieš 2 savaites paskelbė apie 31 tūkst. eurų vertės pirkimą įsigyti hidroksichlorokino.

Ši medžiaga naudojama gydyti ir užkirsti kelią maliarijai, reumatiniam artritui, vilkligei ir kai kurioms porfirijos formoms. Kai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie galima medžiagos veiksmingumą kovoje su COVID-19, Maskvos vaistinėse ėmė trūkti medikamentų su šia medžiaga.

Oficialiais Rusijos duomenimis, šalyje yra užfiksuoti 6343 užsikrėtimai koronaviruso infekcija, jis nusinešė 47 gyvybes. Tačiau ekspertai svarsto, kad tikrieji COVID-19 paplitimo mastai šalyje gali būti gerokai didesni. Rusijos prezidentas V. Putinas neigė pandemijos grėsmę šaliai, bet prieš kelias savaites ėmėsi riboti žmonių judėjimą šalyje.