Pasaulyje

2015.10.08 19:01

D. Peskovas: D. Britanijos planai Baltijos šalyse neliks be atsako

BNS 2015.10.08 19:01

NATO tęsia ekspansiją link Rusijos sienų, į kurią bus atsakyta atsakomaisiais veiksmais, ketvirtadienį pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Tai jis sakė po to, kai Didžioji Britanija paskelbė į Baltijos šalis ir Lenkiją atsiųsianti kuopą karių ir plėsianti Ukrainos karių mokymų apimtis.

„Išgalvotas pretekstas, kylantis dėl menamos grėsmės iš Rusijos, tikriausiai ir yra tas kamufliažas, kuriuo pridengiami NATO planai dėl tolesnės ekspansijos link mūsų sienos“, – žurnalistams Kremliuje teigė D. Peskovas.

„Tai negali kelti nieko, tik apgailestavimą“, – pridūrė jis.

Pasak atstovo, „kiekvieni planai artinti karinę NATO infrastruktūrą prie Rusijos sienų priveda prie atsakomųjų žingsnių tam, kad būtų atstatytas būtinas paritetas“.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sako, kad britų karių permetimas į Baltijos šalis nepadeda didinti stabilumo Europos kontinente.

„Tai, kas vyksta paskutiniu metu, neprideda stabilumo regionui, o atvirkščiai, mano nuomone, kelia regiono stabilumui pavojų“, – teigė M.Zacharova.

Ji sakė, kad „būtina išgirsti ir suprasti tokių veiksmų motyvaciją“.

Britų gynybos sekretorius Michaelas Fallonas ketvirtadienį teigė, kad Didžiosios Britanijos žingsnis „yra dar viena garantija sąjungininkams rytiniame NATO pakraštyje“, reaguojant į Rusijos provokacijas ir agresiją.

„Tai atitinka mūsų politiką užtikrinti pastovesnį buvimą rytinėje NATO dalyje atsakyti į bet kokią tolesnę Rusijos provokaciją ir agresiją“, – žurnalistams Briuselyje sakė M. Fallonas, atvykęs į NATO gynybos ministrų susitikimą.

Britai teigia, kad siųsdami karius jie prisideda JAV ir Vokietijos vadovaujamos iniciatyvos.

Panašiu principu pajėgas yra dislokavusios Jungtinės Valstijos, tačiau jų karių yra kelis kartus daugiau – po kuopą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos daugiau karių į pratybas siųsti pradėjo ir kiti sąjungininkai, tačiau jie tai daro nereguliariai.

Baltijos šalys prašo, kad sąjungininkai karius siųstų reguliariai, pagal iš anksto sutartą grafiką.

Gynybos ministrų susitikime M. Fallonas taip pat ketina paskelbti apie Didžiosios Britanijos planus didinti Ukrainos karių treniruočių mastą. Iki šiol 75 britų instruktoriai Ukrainoje apmokė apie 1600 ukrainiečių. Planuojama šio projekto apimtis padvigubinti, rašo laikraštis „Financial Times“.