Pasaulyje

2020.04.06 15:51

JAV neigia Vokietijos pareigūnų kaltinimus, kad amerikiečiai pasisavino medicinines kaukes

ELTA, LRT.lt2020.04.06 15:51

JAV neigia perėmusios Bankoke 200 tūkstančių apsauginių kaukių, skirtų Berlyno policijai. Tai pirmadienį žurnalistams pareiškė Jungtinių Valstijos ambasados Vokietijoje atstovas.

„JAV vyriausybė nesiėmė jokių veiksmų, kad Vokietijai skirtas krovinys būtų išgabentas kitu adresu, be to, mes nieko nežinojome apie tokią siuntą“, – tvirtino Amerikos diplomatinės misijos darbuotojas.

„JAV solidariai dirba kartu su partneriais ir sąjungininkais, kad humanitarinė pagalba būtų teikiama jos reikalingoms šalims ir kad būtų imamasi visų priemonių kovoje su koronaviruso plitimu“, – patikino ambasados atstovas. JAV diplomatas sakės esąs susirūpinęs „dėl mėginimų pakirsti tarptautines pastangas dezinformacijos kampanijomis“.

Penktadienį laikraštis „Der Tagesspiegel“ pranešė, kad apsauginės kaukės Berlyno policijai buvo užsakytos Amerikos bendrovėje. Jos buvo pagamintos Kinijoje. Bankoke apsauginės kaukės turėjo būti sukrautos į lėktuvą ir išgabentos į Vokietiją, bet galiausiai jos tariamai atsidūrė Jungtinėse Valstijose.

Berlyno vidaus reikalų senatorius Andreas Geiselis pavadino amerikiečių veiksmus „šiuolaikinio piratavimo aktu“.

„Mes užsisakėme reikiamų prekių ir sumokėjome už jų pristatymą. Nepriklausomai nuo to, ar jos buvo konfiskuotos, ar kažkas atėjo su pinigų lagaminu ir jas perėmė, mūsų apsauginės kaukės buvo nugabentos į Jungtines Valstijas, tai netvarka“, – sakė politikas televizijos kanalui ZDF.

Šeštadienį Vokietijos pareigūnai nurodę tiriantys, kas nutiko su kaukėmis.

„Nebuvo jokio piratavimo atvejo, viskas priešingai“, – šeštadienį sakė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Vokietijos Vidaus reikalų ministerijos atstovas Martinas Pallgenas sakė, kad pareiškimas apie kaukių konfiskavimą buvo paremtas jas gaminusios kompanijos teiginiais.

D. Trumpas lyg ir leido suprasti, kad kaukes gamino JAV kompanija „3M“, kurią jis sukritikavo dėl atmesto D. Trumpo administracijos prašymo nebeeksportuoti respiratorių į Kanadą ir Pietų Ameriką, rašo dpa. Tačiau kompanija nepatvirtino kaukių gaminimo ir į dpa klausimus neatsakė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt