Pasaulyje

2020.04.06 11:26

Kinija ruošiasi švelninti priemones Uhane, bet gyventojai bijo besimptomių COVID-19 atvejų

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.06 11:26

Kinijos valdžia „atleido vadžias“ ir gyvenimas pamažu grįžta į vėžes koronaviruso protrūkio židinyje Uhano mieste, bet nerimo dar daug dėl naujos protrūkio bangos, kai valdžia pagaliau ėmė skelbti simptomų nejuntančių užsikrėtimo virusu atvejus.

Kol jų bus, niekas negalės jaustis saugus, nors valdžia balandžio 8-ąją ketina atšaukti miesto blokadą.

Žinios. Mirė keturioliktas COVID-19 užsikrėtęs žmogus, šalyje patvirtinti 843 užsikrėtimo atvejai

Apie vieną Uhano gyventojų porą pasakojome dar epidemijos pradžioje sausio mėnesį. Mieste, kuriame mirė tūkstančiai, abiem pavyko išvengti užkrato, bet daugiau nei du mėnesius jie praleido tarp „keturių sienų“.

„Valgėme ir miegojome, miegojome ir valgėme. Pailsėjau, iki tol dirbau 20 metų. Jeigu nebūčiau savęs varžiusi, būčiau užsikrėturi, ką tuomet daryčiau, ne taip lengva patekti pas gydytoją“, – svarsto Uhano gyventoja Vang Janhong.

„Per žinias pranešė, kad balandžio 8-ąją atšauks blokadą, bet nemanau, kad mūsų bendruomenė atsisakys apribojimų“, – teigia Penas Lisinas.

Daugiau nei dviejų mėnesių blokadą išgyvenusiam miestui neramu, kad tiek daug besimptomių atvejų, į kuriuos dabar valdžia teigia sutelkusi dėmesį ir stengiasi juos išaiškinti. Taip pat nustatyti žmones, su kuriais užsikrėtę, bet simptomų nejuntantieji galėjo kontaktuoti.

Jangdzės pakrantėje nemažai žmonių, kurie pirmą sykį po daugiau nei dviejų mėnesių saviizoliacijos išėjo į lauką. Jie sako, kad jausis saugūs tik tada, kai visai neliks įtarimą keliančių žmonių.

„Sunku nuo tokių žmonių apsisaugoti, nes nežinai, kas jie tokie. Matai – kalbasi du žmonės, bet nežinai, kuris iš jų gali būti užsikrėtęs. To nežino net užsikrėtusieji. Net jeigu blokada būtų panaikinta po mėnesio, vis dar pasitaikys besimptomių atvejų“, – teigia Uhano gyventojas Dzhangas Minsiongas.

Nors padėtis nėra stabili, 10 Uhano didžiųjų prekybos centrų vėl šurmuliuoja. Tiesa, ribojamas pirkėjų skaičius, reguliuojami jų srautai.

Bet svarbiausia, kad vėl atgijo verslas, modernių technologijų pramonė. Tačiau daugeliui įmonių po epidemijos reikia ieškoti naujų darbuotojų. Savaitgalį visa Kinija buvo sustojusi tylos minutei, kad pagerbtų mirusius dėl koronaviruso, kurio protrūkis prasidėjo Uhane ir paplito po pasaulį.