Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.06 11:13

Lenkijoje dešimtys tūkstančių pareigūnų prižiūri, kad gyventojai laikytųsi griežtų judėjimo ribojimų

Lenkijoje 20 tūkst. policininkų ir karinės policijos pareigūnų šalies miestuose ir miesteliuose stebi, ar gyventojai laikosi griežtų karantino taisyklių, kurios savaitgalį dar sugriežtintos.

Lenkijoje draudžiama eiti ir į miškus, nes žmonės nesilaiko draudimų, būriais traukia į žaliuosius plotus, nors pagal karantino reikalavimus turi laikytis saugaus dviejų metrų atstumo. O Gdynės uoste įdiegta virtuali minios stebėjimo ir kontroliavimo sistema.

Žinios. Matonis apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus: didžioji dalis nubaustųjų – piktybiniai

PagaL Lenkijos bendrovės sukurtą programą dirbtinis intelektas stebi, kuriose Gdynės gatvėse renkasi daugiausia žmonių, kur pažeIdžiamas saugaus atstumo reikalavimas.

„Dabar ne tik monitoriuose galima stebėti, kas vyksta mieste. Įdiegta sistema, automatiškai aptinkanti visas vietas, kuriose susirenka daugiausia žmonių. Turėdami tokį sąrašą galime informuoti žmones, kokie gali būti tokių susibūrimų padariniai, turint galvoje dabartinę epidemiją. Neseniai uždarėme molą Orlove, tikimės, kad protinga sistema padės dar sustiprinti gyventojų saugumą“, – pasakoja Gdynės mero pavaduotojas Bartoszas Bartoszewiczius.

Gyventojų pamėgtą molą teko uždaryti, nes saulėtą savaitaglį žmonės pamiršo ir epidemiją, ir už pažeidimus gresiančias baudas – mažiausiai tūkstantis eurų, bet gali siekti ir 6 tūkstančius.

„Žmonės neklaUso, ypač pagyvenusieji, vaikai. Taip neturėtų būti. Jeigu pasakyta – negalima, tai negalima. Po to stebisi, kodėl tiek daug serga, miršta. Draudžiama eiti į paplūdimius, o savaitgalį juose buvo pilna žmonių“, – pasakoja sporto ir laisvalaikio centro vadovas Janas Radwanas-Wiatrowskis.

Praėjusią savaitę Lenkijos Vyriausybė dar sugriežtino karantino priemones, įvesti griežti apribojimai parduotuvėse, išeiti į viešumą leidžiama tik po vieną ar dviese.

Uždaryti parkai, paplūdimiaii, pasivaikščiojimo takai. Paauglius iki 18 metų turi lydėti suaugęs žmogus. Jau yra sumokėjusių baudą, o už pakartotinius pažeidimus gali būti uždėti ir antrankiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi