Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.05 14:00

Keičiasi kai kurių Vakarų šalių pozicija dėl kaukių dėvėjimo

BNS, ELTA 2020.04.05 14:00

Tęsiantis koronaviruso pandemijai, kelios Vakarų valstybės, tarp jų JAV, Vokietija ir Prancūzija, pastarosiomis dienomis skatino viešose vietose naudoti kaukes, nors anksčiau sakydavo, kad veidus reikia dengti tik viruso nešiotojams.

Šis pozicijos pasikeitimas papiktino ir suglumino kai kuriuos piliečius ir išprovokavo internete patarimų, kaip patiems pasigaminti kaukių, bangą.

Patarimas viešose vietose būti su kaukėmis skelbiamas kai kuriems tyrimams parodžius, kad naujasis koronavirusas gali būti platinamas kalbant ir kvėpuojant, ne tik kosint ar čiaudint.

Kaip sakė JAV pareigūnai, paprastos, namie pasigamintos kaukės ar ant veido užtraukto šaliko nešiojimas galėtų padėti mažinti smarkiai augantį užsikrėtimo atvejų skaičių.

Amerikiečiams rekomenduojama dėvėti medžiagines kaukes, tačiau ne medicinines apsaugines kaukes. Šios turi būti rezervuotos medicinos personalui. Prezidentas Donaldas Trumpas pabrėžė, kad ši nauja priemonė nepakeičia iki šiol rekomenduotų apsauginių priemonių, o jas papildo. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) iki šiol sveikiems žmonėms patarė nedėvėti kaukių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) peržiūri savo gaires, bet yra sakiusi, jog nerimauja, kad kaukės galėtų kelti „apgaulingą saugumo jausmą“, kuris skatintų žmones nebe taip rūpintis plautis rankas ir išlaikyti socialinį atstumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi